Skocz do zawartości

Subaru H6 3.0 korekta krótkoterminowa


renegat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostanio borykam się z problemem sporadycznie wyskakującego checka P0171 i P0174, po podpięciu pod komputer widzę że korekty krótko terminowe na obu bankach na jałowym są +35% a długoterminowe ok 12%. Postanowiłem podmienić przepływomierz co się zmieniło to to że po odpaleniu krótko terminowe są na 0% ale telepie budą i obroty są za niskie coś tam się przestawią pod maską i po ok 2 minutach słychać pyk pod maską i korekty krótkoterminowe lecą znowu na 35% wtedy obroty się stabilizują i są ok. Sprawdzałem na Pb. Po ponownym wpięciu starego przepływomierza i odpaleniu auta korekty od razu lecą na 35%. Auto to Subaru Tribeca 3.0 245KM Pb-LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być instalacja lpg, a dokładnie to kwestia jej ustawienia. Może dostawać zbyt mało gazu i ecu wydłuża czasy wtrysków przez co w efekcie długoterminowe się rozjeżdżają. Proponuję odłączyć na noc akumualator, zresetuje się ECU, wtedy podpiąć kompa i sprawdzić jakie parametry na PB. 

Edytowane przez Daroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj gdzieś lewego powietrza. Wszystko za przepływomierzem do wlotu do cylindrów trzeba sprawdzić. Sparciałe przewody, oringi wtryskiwaczy, uszczelki kolektora ssącego. Monitoruj korekty i spsikaj zmywaczem do hamulców podejrzane miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku odłączone na noc. Po odpaleniu korekty krótko terminowe 0% wraz że wzrostem temperatury i opadaniem obrotów że ssania korekta leci do 35,15% i tak zostaje. Korekta dlugoterminiwa bank 1 - 17% bank 2 - 0%, krótko terminowe na obu bankach 35,15%. Wydaje mi się że mam ciut za niskie te wolne po nagrzaniu i jak zdjolem obudowę to widziałem że trochę zarzuca tym silnikiem.Psikalem plakiem ale nic to nie dało może jakieś podpowiedzi gdzie może być duże prawdopodobieństwo zasysania lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Kolega Renegat napisze jak skończyła się historia z tymi korektami? Pytam bo mi czeka wywaliło P0171.

Sory ze dopiero teraz. A wiec zresetowalem kompa podnioslem ciut obroty biegu jalowego i jest ok juz od dluzszego czasu. Miedzy czasie tez czyscilem przepustnice.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...