Jump to content

Elektrozawór solenoid problem

Panther
 Share

Recommended Posts

Witam,

pytanie może nieco laickie, niemniej jakie znaczenie w 2.0 n/a 125 KM ma elektrozawór (solenoid) taki jak na przykładowym zdjęciu

http://tinyurl.com/o5jt96t

Ułamał się jeden z króćców. Objawy: jakieś buczenie spod maski i zachowanie auta jakby miało połowę mocy (wolna i słaba reakcja na gaz). Po sklejeniu buczenie ustało. Elektrozawór nie działa. Jak ważny jest ten element w samochodzie bez turbo?

Edited by Panther

@cybel dzięki, ale ten z ceglastymi króćcami jest od turbo i ma inną średnicę. Do silnika bez turbo są inne średnice przewodów. Ktoś może kojarzy jakie oznaczenie będzie miał elektrozawór do sf 2.0 n/a 125 km 2000r ?

Edited by Panther

Qurcze to chyba nie ten :( Twój z linku jest do s11. Mam wersję s10 z ej20j ...

może jutro uda mi się znaleźć chwilę na wykręcenie zaworu i odczyt kodu. Tylko zastanawiam się na ile zawór pomaga?

a za to on właściwie odpowiada, z ruskiej strony kumam tyle co nic, coś z powietrzem...

z tego co się doszukałem to za odpowietrzanie zbiornika paliwa,  i o ile dobrze rozumiem doprowadza opary paliwa do silnika. Tylko na ile to pomaga, przeszkadza lub jest obojętne dla silnika bez turbo nie mam pojęcia ...

Tylko na ile to pomaga, przeszkadza lub jest obojętne dla silnika bez turbo nie mam pojęcia ...

no właśnie liczyłem na jakąś rzeczową odpowiedź jakie mogą być skutki jego uszkodzenia ew jaka jest jego rola - to sobie skutki sam ogarnę.

To oświeć mnie co do tych "skutków" skoro tak ogarniasz ;)

powtórzę się - jak będę znał rolę tego zaworu to będę w stanie dojść do skutków awarii. Póki co nie rozumiem jego roli więc jak mogę iść dalej?

Kuma teraz?