Skocz do zawartości

Subaru SG - gdzie znajduje się czujnik uderzeniowy?


Ermenegildo

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku mcy świeci mi kontrolka airbag, w mojej wiosce żaden komp żadnego rzemieślnika nie chce połączyć się z autem, więc szukam przyczyny..., sprawdziłem wszystkie wtyczki/kable pod stołkami i tam wszystko gra, jest gdzieś jakiś czunik z kabelkami? dumam, że może tam się coś wypięło.., ewentualnie później będę sprawdzał taśmę przy fajerze, r.p. 2003, 2.0, N/A Dzięki!

Edytowane przez Ermenegildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji obsługi (takiego poglądowego rysunku)  w moim FXT  są:  moduł sterujący układem poduszek powietrznych (z czujnikami siły uderzenia) - umiejscowiony gdzieś przy podłodze pośrodku konsoli, przednie czujniki siły uderzenia: lewy i prawy - położone odpowiedznio za zderzakiem przednim, czujniki bocznych poduszek powietrznych: kierowcy i pasażera- położone obustronnie przy podłodze słupka "B". Do tego jeszcze dochodzą napinacze pirotechniczne  pasów. Instalacja   elektryczna  układu poduszek powietrznych pod siedzeniami- jest koloru żółtego.

Wiem, że samemu coś naprawić to frajda i duże zadowolenie, ale.... ten system może uratować Ci życie w nieszczęściu. Może lepiej sprawdzić wszystko u fachowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u fachowców, którzy po podłączeniu kompa mówią "dziwne...nie łączy się", no połączyliby się nawet z Boeingiem, ale z forkiem nie:p i tak u każdego, którego bym nie odwiedził. A w ogóle do połączenia z tym autem wymagany jest jakiś konkretny soft, czy kabel?

Jak pisałem wszystkie kabelki po stołkami podociskane, klemy z aku miałem wypięte kilka dni, bo na miejscu w sklepach nie mieli polecanego na forach tego japońskiego aku i kupiłem w sieci. Pozostaje sprawdzić te wszystkie czujniki, odpadają chyba te od bocznych poduch, bo ich zwyczajnie chyba nie mam...Gdzieś wyczytałem, że gdyby walnięta była taśma to nie działałby klakson, u mnie działa.

Nie działa też podgrzewanie taboretów, ale nie wiem, czy jedno ma z drugim związek...

Edytowane przez Ermenegildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...