Jump to content

Subaru SG - gdzie znajduje się czujnik uderzeniowy?

Ermenegildo
 Share

Recommended Posts

Od kilku mcy świeci mi kontrolka airbag, w mojej wiosce żaden komp żadnego rzemieślnika nie chce połączyć się z autem, więc szukam przyczyny..., sprawdziłem wszystkie wtyczki/kable pod stołkami i tam wszystko gra, jest gdzieś jakiś czunik z kabelkami? dumam, że może tam się coś wypięło.., ewentualnie później będę sprawdzał taśmę przy fajerze, r.p. 2003, 2.0, N/A Dzięki!

Edited by Ermenegildo

Według instrukcji obsługi (takiego poglądowego rysunku)  w moim FXT  są:  moduł sterujący układem poduszek powietrznych (z czujnikami siły uderzenia) - umiejscowiony gdzieś przy podłodze pośrodku konsoli, przednie czujniki siły uderzenia: lewy i prawy - położone odpowiedznio za zderzakiem przednim, czujniki bocznych poduszek powietrznych: kierowcy i pasażera- położone obustronnie przy podłodze słupka "B". Do tego jeszcze dochodzą napinacze pirotechniczne  pasów. Instalacja   elektryczna  układu poduszek powietrznych pod siedzeniami- jest koloru żółtego.

Wiem, że samemu coś naprawić to frajda i duże zadowolenie, ale.... ten system może uratować Ci życie w nieszczęściu. Może lepiej sprawdzić wszystko u fachowców?

Byłem u fachowców, którzy po podłączeniu kompa mówią "dziwne...nie łączy się", no połączyliby się nawet z Boeingiem, ale z forkiem nie:p i tak u każdego, którego bym nie odwiedził. A w ogóle do połączenia z tym autem wymagany jest jakiś konkretny soft, czy kabel?

Jak pisałem wszystkie kabelki po stołkami podociskane, klemy z aku miałem wypięte kilka dni, bo na miejscu w sklepach nie mieli polecanego na forach tego japońskiego aku i kupiłem w sieci. Pozostaje sprawdzić te wszystkie czujniki, odpadają chyba te od bocznych poduch, bo ich zwyczajnie chyba nie mam...Gdzieś wyczytałem, że gdyby walnięta była taśma to nie działałby klakson, u mnie działa.

Nie działa też podgrzewanie taboretów, ale nie wiem, czy jedno ma z drugim związek...

Edited by Ermenegildo