Skocz do zawartości

Faktyczny poziom oleju silnikowego


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonując sprawdzenia poziomu oleju silnikowego ( motor FB 20),  na dwóch stronach bagnetu mam dwa różne poziomy oleju, różniące się bez mała o 5 mm. Koledzy - czy możecie mi wskazać, który odczyt jest tym faktycznym, rzeczywistym  poziomem  ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grooby78, idąc tą logiką, to nadal mogą być 2 poziomy - prawdopodobieństwo 50%.

 

Marhof, tylko że jazda z olejem ponad stan też jest niekorzystna dla silnika (m.in. nadciśnienie, spalanie oleju...).

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie oznaczenia są tylko z jednej strony bagnetu, a ten trzeba wkładać tak aby rysunek na rączce był skierowany do przodu samochodu, czyli sprawdzając olej znaczek na rączce bagnetu widzimy normalnie a nie do góry nogami. Przynajmniej tak jest w Imprezie :)

 

Dobra widzę, że w XV bagnet nie ma na rączce znaczka, więc chyba faktycznie można go czytać w dwojaki sposób.

Edytowane przez Grooby78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grooby78, idąc tą logiką, to nadal mogą być 2 poziomy - prawdopodobieństwo 50%.

 

Marhof, tylko że jazda z olejem ponad stan też jest niekorzystna dla silnika (m.in. nadciśnienie, spalanie oleju...).

 

Jak wyciągasz bagnet to po jego lewej stronie wskazanie będzie niższe niż po prawej - to po lewej jest tym 'prawdziwym' i to tam znajduje się oznaczenie L i F jeśli bagnet był włożony poprawnie (nie do góry nogami patrząc od przodu). Zamiast wnikać i zastanawiać się jak poprawnie włożyć bagnet (sic! takie rzeczy chyba tylko w subaru  :D ) to lepiej przyjąć że poprawnym wskazaniem jest to które jest zwyczajnie niższe. Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem w poprzednim poście  :)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...