Skocz do zawartości

Co to za klocki hamulcowe.


maniooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poprzedni właściciel mojego Forka dorzucił mi do auta krótko używane klocki (zdjęte po 2000 km). Klocki porządne, nietanie, polecone przez Carfita, sam takich ponoć używał w swoim 2.5XT. Dobrze hamują, ale hałasują, kruszą się, do tego przy mocniejszym dohamowaniu powodowały wibracje i co zdrażniło poprzednika i zmienił je na łagodniejsze Hawk Ceramic. Żeby nie zmyliło, to seryjne tarcze, jarzma i klocki były wymienione na większe od modelu 2.5 właśnie. Kilka zdjęć jak niżej:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/gallery/album/683-klocki-hamulcowe/

Kojarzy ktoś co to może być? Pytam, bo najpewniej wkrótce choćby na próbę je założę i jeśli mi przypasują, to dobrze by było wiedzieć co to jest gdybym chciał założyć takie same.

 

Pozdrawiam.

 

Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to na 99% CLRC5+ , i były właściciel powiedział prawdę , hamują super , ale wydają dzwięki mało akceptowalne  koniec kropka , takie są te klocki . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to na 99% CLRC5+ , i były właściciel powiedział prawdę , hamują super , ale wydają dzwięki mało akceptowalne  koniec kropka , takie są te klocki .

No i gitara - dziękuję. Ten mało akceptowalny dźwięk to naprawdę taki dramat, czy jednak idzie przywyknąć? Bardzo na ulicy zwraca uwagę? Bo jednak dobre hamowanie to coś, czego przecenić nie można. Najwyżej więcej silnikiem będę hamował ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zdjęciach to na 99% CLRC5+ , i były właściciel powiedział prawdę , hamują super , ale wydają dzwięki mało akceptowalne  koniec kropka , takie są te klocki .

No i gitara - dziękuję. Ten mało akceptowalny dźwięk to naprawdę taki dramat, czy jednak idzie przywyknąć? Bardzo na ulicy zwraca uwagę? Bo jednak dobre hamowanie to coś, czego przecenić nie można. Najwyżej więcej silnikiem będę hamował ;) .

 

nie wiem co jest akceptowalne dla Ciebie , a co nie , proponuje sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to na 99% CLRC5+ , i były właściciel powiedział prawdę , hamują super , ale wydają dzwięki mało akceptowalne  koniec kropka , takie są te klocki . 

To takie fajne klocuszki mi zamontowałeś ?  :D Nawet nie wiedziałem....  :thumbup:

 

Edwin ma rację.... klocek naprawdę fajny i zestaw który wymyślił to naprawdę dobry upgrade seryjnego hamulca... a że hałasuje to niestety taka specyfika klocka.

 

Spróbuj Manio założyć ..... zobaczysz, że bardzo fajnie hamują.....  ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak dla potomności: klocki Clark Lorraine RC5+ od jakiegoś czasu na aucie. Hamują spoko, w sumie jakoś specjalnie nie piszczą i teraz nie wiem, czy wynika to z wilgotności otoczenia i przy suchszym będzie inaczej czy też coś jest nie tak :) . Generalnie nie ma się o co przyczepić, ale fakt, że ja to raczej spokojnie jeżdżę i spokojnie hamuję, także średni ze mnie oceniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki Clark Lorraine RC5+

 

Maniuś..... no prawie dobrze napisałeś.....  ;)  Ale Ty masz klocki: Carbone Lorraine RC5+   :D

 

Cieszę się, że jesteś zadowolony...... fajnie, że Ci leżą..... a jak jeszcze akustycznie wszystko gra to tylko jeździć i jeździć  :D

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...