Skocz do zawartości

wymiana cewki/świecy cylinder 4 , POMOCY


matt1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, mam do wymiany cewkę lub świecę na cylindrze 4, ktoś kiedyś może coś takiego robił sam, który to jest 4 cylinder?? i jak najlepiej się za to zabrać, byłem na podlączeniu komputera i jest błąd świecy na cylindrze 4. POMOŻE KTOŚ ?? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem w forku.

 

U mnie żeby wyjąć cewkę potrzebujesz najlepiej małej grzechotki 12mm.

 

Żeby wykręcić świecę potrzebujesz grzechotki 16mm z 3-4cm przedłużką do nasadki.

 

Czwarty cylinder to ten najbliżej kierowcy. Siedząc w aucie to ten po lewej, tylny.

 

Żeby mieć lepszy dostęp do świecy musiałem wyciągać akumulator.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Wydaję się, że 4 cylinder to ten bliżej pasażera tylny,jak mi gaz zakładali to sobie oznaczyli cylindry pod osłoną,co do wymiany świec w moim foresterze to jeśli chodzi o wymianę od strony filtra powietrza to fraszka,za to od strony akumulatora,to istna gehenna,problem tkwi w tym że komora silnika od tej strony się zwęża w stronę kierowcy i jest naprawdę mało miejsca żeby to ogarnąć.Pierwsza wymiana wymaga cierpliwości,ale da się to zrobić,bez żadnej rzeźby,opuszczania silnika czy podnoszenia na poduchach,przedłużka do tego tragicznego cylindra miała jakieś 35cm,a resztę ogarniesz z grzechotką i przedłużaną nasadką do świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem ostatnio swojego forka w kaskarze w Lublinie z problemem szarpania, tydzień myśleli nad tym szarpaniem,a na drugi tydzień wymyślili że cewki się dwie skiepściły i dwie świece niby pękły,podmienili na używane cewki ale dobre,świece wymienili na nowe,kazali pojeździć i zobaczyć czy mi pasuje,na ciepłym silniku na benzynie nie szarpie wcale,ale na zimnym tak delikatnie od dołu potrafi,na gazie od dołu delikatnie szarpie,a potem już w ogóle,wcześniej potrafił powyżej 4tyś .tak nieźle szarpać na gazie i nie wiem co teraz robić,rozliczyć się i umówić się na kalibracje gazu od nowa,czy zostawić w Lublinie go jeszcze niech coś popatrzą. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...