Skocz do zawartości

Metalowa spinka słupka


asuiodhasbiopfhasoiufhas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno przy okazji wymiany szyby przedniej połamała się metalowa spinka trzymająca przednią prawą obudowę słupka.

Byłem w ASO i powiedziano mi że jest to część słupka i nie można zakupić osobno.

Wie ktoś gdzie i czy coś takiego można dostać? Allegro przeszukane i nic takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno przy okazji wymiany szyby przedniej połamała się metalowa spinka trzymająca przednią prawą obudowę słupka.

Byłem w ASO i powiedziano mi że jest to część słupka i nie można zakupić osobno.

Wie ktoś gdzie i czy coś takiego można dostać? Allegro przeszukane i nic takiego nie ma.

To kup używany słupek za 30zł i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, ale z tej osłony cośtam wystaje po środku. U mnie czegoś takiego nie ma.

Ale zaczepy są identyczne, a o ile dobrze Cię zrozumiałem, to urwałeś metalowy zaczep, który się da przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko płacić ponad 50zł za sam metalowy zaczep? Jeżeli nie ma innego rozwiązania to szybciej na klej to przykleje czy coś w tym stylu.

Klej raczej sobie odpuść. :) Poszukaj w firmie handlującej metalem blachy o odpowiedniej grubości i niech Ci dotną na wymiar. Wprawdzie to gruba blacha, ale powinieneś dać rade ją dogiąć w odpowiedni sposób. Ja osobiście urwałem lewy centralny zaczep uchwytu i bez niego też się dobrze trzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam czasami poduszki powietrznej w słupku? Jeśli tak to uważaj, coby za mocnego mocowania nie zrobić. W razie czego, to ta osłona powinna dać się łatwo odstrzelić (tak mi się wydaje).

Uwierz, że ładunek, który się tam znajduje poradzi sobie nawet z mocno osadzonym mocowaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę :D  Tak się tylko zastanawiałem, czy nie ma tam jakiejś sekwencji odstrzeliwania osłony. Czyli, na przykład, najpierw puszcza spinka i dopiero odlatuje osłona. W ten sposób napełniająca się poduszka chroni nas przed osłoną, bo jeśli najpierw puści dół (który nie ma mocowania, jest tylko wsuwany) to dostajemy plastikiem po łbie. Dlatego myślę, że może mimo wszystko, lepiej wykonać modyfikację tak, aby jednak spinka była słabym ogniwem. To tylko takie teoretyczne rozważania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę :D  Tak się tylko zastanawiałem, czy nie ma tam jakiejś sekwencji odstrzeliwania osłony. Czyli, na przykład, najpierw puszcza spinka i dopiero odlatuje osłona. W ten sposób napełniająca się poduszka chroni nas przed osłoną, bo jeśli najpierw puści dół (który nie ma mocowania, jest tylko wsuwany) to dostajemy plastikiem po łbie. Dlatego myślę, że może mimo wszystko, lepiej wykonać modyfikację tak, aby jednak spinka była słabym ogniwem. To tylko takie teoretyczne rozważania :)

Z tego co pamiętam, to kurtyna zaczyna się przy górnym końcu osłony i idzie podsufitką do końca szyby drzwi tylnych. Nie miałem okazji widzieć wystrzelonej, ale podejrzewam, że osłona słupka raczej nie będzie dla niej przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez urwalem - przy montowaniu zestawu BT. Czeka mnie wymiana przedniej szyby, oby drugiej nie urwali... a moze ktos zna patent na odpinanie i zapinanie tego elementu?

 

T.

Witaj w klubie montujących BT i urywających zaczep. :)  Z tego co się dokładnie przyjrzałem, to jak ktoś zbyt mocno wygiął języczek zapadki, to są małe szanse na prawidłowe wyjęcie.Ja swoją wyjąłem dopiero siłowo powodując przekręcenie języczka na drugą stronę i w konsekwencji jego ułamanie. Jak będzie wygięty delikatnie, to płaski, długi śrubokręt daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz włożyłem ten element w uszczelki i wszystkie "wizualne" mocowania, przejechałem 300km i na razie się trzyma ;)

Czyli zwiększyłeś "średnicę" zaczepu, by po włożeniu mocniej był osadzony i nie potrzebował zapadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem, wsadziłem tą obudowę słupka po prostu w uszczelki przy drzwiach oraz w taki plastik od strony szyby i trzyma się narazie bez spinki ;) Jedyne co jest niestandardowe to ktoś próbował u mnie przykleić obudowę do słupka i na obudowie w miejscu "dziury na spinkę" są pozostałości gorącego kleju które wpasowują się w dziurę po spince na słupku - ale nie wiem czy to cokolwiek zmiena. Największą robotę robi kawałek plastiku w który wchodzi obudowa przy szybie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...