Skocz do zawartości

Sprzeglo i nastepstwa


Piciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi mili

 

Historia brzmi nastepujaco:

W mojej Imprezie GT rok 2000 sprzeglo bylo na wykonczeniu (lapalo pod sam koniec) wiec zebralem sie i kupilem nowe Exedy organiczne (zamiennik) i zalozylem. Niestety okazalo sie, ze wysprzeglik i przewod do wysprzeglika rowniez sa do wymiany. Musialem odstawic samochod na dwa tygodnie bo przewod musial przyplynac z Japonii. Gdy juz wszystko zostalo zlozone do kupy i zaczalem jezdzic to zauwazylem, ze przy ruszaniu i redukowaniu strasznie telepie mi samochodem. Telepie sie deska rozdzielcza, lusterka, nawet mam wrazenie, ze kurnik na masce sie trzesie. Zaczely wibrowac rowniez pedaly, wszystkie trzy, od tak po prostu podczas jazdy niezaleznie od predkosci. Jak stoje w miejscu na jalowym to wibruje tylko sprzeglo ale dopiero po wcisnieciu centymetra czy dwoch.

Przegrzebalem internety i zauwazylem, ze kilka osob (m.in. z tego forum) mialo podobny objaw tyle, ze bez wibracji pedalow.

Jedni mowia, ze trzeba dotrzec sprzeglo (bo twarde sprezyny, bo sie musi ulozyc, bo bla bla), drudzy natomiast od razu mowia, ze nie ma czegos takiego jak docieranie sprzegla, ze albo mechanik spartolil albo docisk/tarcza jest walnieta i na gwarancje oddac trzeba.

Zrobilem tak juz ze 200km i powiem, ze faktycznie przy ruszaniu telepanie zelzalo, powiedzialbym, ze dosc konkretnie, ale redukowanie biegow to jest hardcore, az zeby strzelaja. Jak bylo na poczatku tak jest i teraz. Problem ten nie wystepuje tylko przy miedzygazie, ale nie bede przeciez jezdzil tak caly czas, czasem tez chce normalnie zredukowac i jest to cholernie nieprzyjemne.

Moj mechanik powiedzial, zeby jeszcze jezdzic spokojnie i normalnie bez miedzygazu redukowac dopoki to nie ustapi. Sa tez opcje, zeby je przypalic troszke, czy to startujac czy podczas jazdy lekko powciskac.

Martwie sie o moja Wanienke :(

Przed wymiana sprzegla byla zdrowa :(

Ktos podzieli sie jakas rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, docieranie sprzegla to bajka? Nie ma czegos takiego?

W takim razie jak wytlumaczyc to, ze na poczatku (po zmianie sprzegla) byl dramat przy ruszaniu (jedynka czy wsteczny) a teraz jest ok? Zostalo tylko to hardcorowe telepanie przy redukcjach.

To nie jest atak, pytam po prostu bo sie juz gubie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie znow :)

 

Czy moze mi ktos szybko napisac jaka jest srednica tarczy sprzegla w Imprezie GT rok 2000?

Jesli to ma w czyms pomoc to oznaczenie mojej skrzyni brzmi: HM - TY754VN1AB

 

Edit: zadzwonilem do sklepu i powiedziano mi, ze 230mm

Jakby ktos mial inne zdanie to prosze mowic :)

Edytowane przez Piciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...