Skocz do zawartości

Jak często konserwować stożek?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Ave,

pytanie do użytkowników stożkowych filtrów powietrza - jak często myć i nasączać olejkiem? Przeglądnąłem forum i nie znalazłem konkretnych, powtarzających się odpowiedzi.

Czytałem różne opcje: co wymianę oleju, co 3 m-ce, itd. - duuuży rozrzut.

 

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to mam filtr K&N, izolowany termicznie. Do tego chemia K&N.

 

Prośba: nie ja go zakładałem, nie poruszajmy tematu zasadności stosowania tych filtrów ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy przez wkladke k&n miał same problemy z przepływomierzem do tego rura od dolotu po 30k km użytkowania wkladki była cała zasyfiona.

Rob jak chcesz - twoje auto twoja sprawa ale te filtry naprawdę słabo filtrują ( czyli nie spełniaja funkcji jaka powinien spełniac filtr powietrza ).  Tych filtrow nie wolno zbyt czesto myc bo olejek zmieszany z kurzem staje sie medium filtrujacym.- jak popatrzysz pod swiatło na umyty filtr - to napewno sobie uzmysłowisz ze tak duze "oczka" w materiale filtrujacym ( wieksze niz ziarno piachu ) nie moga spełniac funkcji filtrujacej no - wiadomo jakas muche czy trzmiela zatrzymaja ale nic poza tym. Ja bym sie trzymał tego co podaje producent czyli co 50k km

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki chłopaki. Jestem w pełni świadomy ciemnej strony używania stożków, dlatego prosiłem o nie poruszanie tego tematu ;). Faktem jest, że patrząc pod światło można się, delikatnie mówiąc, zaniepokoić rozmiarem "oczek"... Wiem, że do moich 260KM stożek nie jest potrzebny, ale... jest i do końca tej przepływki będzie, ciesząc moje uszy :)

 

W sumie dobrze, że zapytałem bo przez nadgorliwość mógłbym szybciej przepływkę uwalić - zakonserwowałem filtr po zakupie 10.2014, potem po niespełna 5kkm. Jeśli ma być co 50kkm, to może robiłem to już po raz ostatni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wnikam z czego jest K&N, dla mnie lepszą przepustowość ma gąbka, minus to, że częściej musisz go czyścić, ale z drugiej strony to 20 min. Wyciągasz, myjesz, nakładasz olej i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...