Skocz do zawartości

Kierownica multifunkcyjna i radio SUBARU 1DIN - pilne!


Jarek Bartoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim posiadaczom foresterów :)

 

Od dłuższego czasu szukam swojego forestera. Dziś oglądałem egzemplarz z Niemiec i poza drobiazgami nie można się do auta przyczepić - zagazowane 2.0 158KM 2008 rok i już miałem dokonać zakupu ale jest jedno ale które mnie niepokoi i na szybko muszę ustalić czy to jest OK?

 

Czy ktoś wie, czy jest możliwa taka fabryczna kombinacja: kierownica multifunkcyjna i radio SUBARU 1DIN bez zmieniarki? Do tej pory takie kierownice widziałem tylko przy fabrycznych radiach ze zmieniarkami. Nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie fakt, że przyciski NIE DZIAŁAJĄ!. I teraz pytanie: czy coś się rozłączyło czy poprzedni właściciel z jakiś nieznanych nikomu powodów (np wymiana poduszki powietrznej) wymienił kierownicę na "nieoryginalną"???

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim posiadaczom foresterów :)

 

Od dłuższego czasu szukam swojego forestera. Dziś oglądałem egzemplarz z Niemiec i poza drobiazgami nie można się do auta przyczepić - zagazowane 2.0 158KM 2008 rok i już miałem dokonać zakupu ale jest jedno ale które mnie niepokoi i na szybko muszę ustalić czy to jest OK?

 

Czy ktoś wie, czy jest możliwa taka fabryczna kombinacja: kierownica multifunkcyjna i radio SUBARU 1DIN bez zmieniarki? Do tej pory takie kierownice widziałem tylko przy fabrycznych radiach ze zmieniarkami. Nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie fakt, że przyciski NIE DZIAŁAJĄ!. I teraz pytanie: czy coś się rozłączyło czy poprzedni właściciel z jakiś nieznanych nikomu powodów (np wymiana poduszki powietrznej) wymienił kierownicę na "nieoryginalną"???

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Dzięki!

Może radio uległo wymianie..., może kierownica, a może komplet. Podaj VIN (może być na PW), to ktoś Ci napisze, co powinno być w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z kierownicy wcześniej czy pózniej ogarniesz, ori radio chyba miało gniazdo do podłączenia sterowania ale głowy nie dam sobie uciąć. Ja wywaliłem standardowe radio i standardowa kiere bez sterowania. Założyłem kiere ze sterowaniem, radio alpine plus uniwersalny sterownik na lini kierownica radio, kabel do sterowania był w ori wiązce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem, mam kierownicę multimedialną wymieniona ze zwykłej, nie działa sterowanie radiem. Forek 2008. Ktoś wie czego mi brak? Tempomat działa, wystarczyło podłączyć czujnik stopu z 2 pin na 4 pin. Dla radia brakuje jakiegoś pierdolnikia.... Wiecie jakiego? Wiązka chyba jest?

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jak w 2008 ale w moim my2006 mialem kierownice multimedialna momo ale zmienialem radio na 1 din (jvc)  i stosowałem http://axxessinterfaces.com/index.php?main_page=product_info&products_id=197

 

działa idealnie na stronie znajdziesz kreator swojego auta i jest pokazane jaki kolor z jakim polaczyc (kabelki) i wszystk jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nabyłem pomimo niedziałających przycisków na kierownicy momo ;) Była wymieniona bo sprawdziłem po VINie i w fabrycznym wyposażeniu ten egzemplarz takiej nie posiadał. Ale już wiem, że fabryczne radio jest też do wymiany bo zjada płyty...

 

atomek - możesz mi powiedzieć jaki model JVC kupiłeś? Czy każde radio można próbować podpiąć przez tą przejściówkę do kierownicy? Nawet najtańszego sonego???

 

Pozdrawiam,

JB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jak w 2008 ale w moim my2006 mialem kierownice multimedialna momo ale zmienialem radio na 1 din (jvc) i stosowałem http://axxessinterfaces.com/index.php?main_page=product_info&products_id=197

 

działa idealnie na stronie znajdziesz kreator swojego auta i jest pokazane jaki kolor z jakim polaczyc (kabelki) i wszystk jest ok

Cena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z przesylka 62 dolary USA :) wiec zamknalem sie w 250 zl (czekalem 9 dni na dostawe z ebay).

Co jakiś czas na alledrogo pojawiaja sie u jednego sprzedawcy za okolo 400 zl  


@Jarek Bartoszek ja podpialem stare jvc (ktore wyciagnalem z poprzedniego auta nie pamietam modelu auto mam na parkingu nie chce mi sie isc teraz ale jutro rano podam model)  próbowalem z pionieer'em zony oraz nowsze jvc kolegi z pracy za kazdym razem dzialalo. 

 

 uzylem kreatora na stronie producenta i wyplulo instukcje montazu:

 

http://contentdocs.installernet.com/documents/vehicle/10988.pdf

 

jesli tylko ogrania sie angielski to instrukcja jest naprawde szczegolowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się ze sprzedawcą podaj mu jakie radio chcesz kupic mysle, ze jest szansa na sukces :) Z reszta sam sprzedajacy pisze w aukcji "Opis wraz z listą odbiorników na żądanie"

 

Ja zdecydowałem się na swoje rowiązanie ze względu na bardzo dobrą dokumentację i to, że obecne radio nie jest moim finalnym radiem wiec potrzebowalem czegos co zadziala z nowszym sprzetem (2 din)

Edytowane przez atomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z przesylka 62 dolary USA :) wiec zamknalem sie w 250 zl (czekalem 9 dni na dostawe z ebay).

Co jakiś czas na alledrogo pojawiaja sie u jednego sprzedawcy za okolo 400 zl  

 

@Jarek Bartoszek ja podpialem stare jvc (ktore wyciagnalem z poprzedniego auta nie pamietam modelu auto mam na parkingu nie chce mi sie isc teraz ale jutro rano podam model)  próbowalem z pionieer'em zony oraz nowsze jvc kolegi z pracy za kazdym razem dzialalo. 

 

 uzylem kreatora na stronie producenta i wyplulo instukcje montazu:

 

http://contentdocs.installernet.com/documents/vehicle/10988.pdf

 

jesli tylko ogrania sie angielski to instrukcja jest naprawde szczegolowa.

To rzeczywiście nie drogo... I będzie działać z radiem fabrycznym?

 

Na stronie producenta wypluło mi:

 

The ASWC-1 has not been tested with your vehicle. Call us at 1-800-253-8324 for further information.

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jestes pewien ze kierownica jest z 2007? Z tego co zauwazylem to wlasnie wszystkie interfejsy sterowania sa do 2006 bo od 2007 chyba cos sie zmienilo i podobno radia powinny dzialac bez zadnego interfejsu ale az tak nie drazylem tematu.

 

Co do podłączenia fabrycznego radia to nie wiem czy działa przez interfejs bo u mnie dziala bez interfejsu (ale dla mnie to radio to jakas porazka nie ma zadnych plusow oprocz tego ze idealnie pasuje do kokpitu). Kazde radio podlaczone zamiast tego daje lepszy dzwiek nawet na standardowych glosnikach. 

 

ps. obecany model mojego radia: KD-SD80BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2008. Gdzieś tam na górze pisałem... Ja nie mam słuchu, wiec wisi mi jakie radio, zależy mi na sterowaniu. Więc jak nie ma dodatkowego modułu, to pewnie brakuje mi wiązki.

Pewnie tak. :)

Załączam schematy podłączenia dla modelu 2007 i 2009 dla porównania. W jednym i drugim przypadku konieczne jest jedynie pociągnięcie kabelków i odpowiednie ich podpięcie do radia.

wi-13043e_2007.pdf

wi-20029e_2009.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...