Skocz do zawartości

komunikaty dźwiękowe


sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Moje auto dużo pipczy, prócz momentu parkowania auta (sensory zbliżeniowe) i nie widze w tym logiki.

Czy w XV są inne rzeczy które wydają dzwięki (ten sam rodzaj pipczenia) np Auto Start Stop? 

Generalnie dźwięków jest zadużo i zamiast pełnić funkcję pomocniczą, przeszkadzają i zaczynam je ignorować. 

Auto piczy sobie czasem podczas jazdy, być może przejeżdzam zbyt blisko innych aut, albo czujniki są źle skalibrowane.

Zauważyłem że pipczy przy przekraczaniu 30km/h (w obie strony) ale co ciekawe nie zawsze, 

Czasami są tą 2 pipknięcia i cisza czasami sygnał przerywany trwa dłużej.

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce czujniki parkowania nie są dostępne w kompletacji fabrycznej w żadnej wersji. Od Comfort wzwyż jest kamera cofania. Sebek, czy w Czechach czujniki są fabryczne ?

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli masz czujniki parkowania z przodu, mogą "pipczeć" przy wymijaniu samochodu.  Oczywiście nie jest tak zawsze, a jedynie w sytuacjach jazdy w wąskich uliczkach itp. Tak było w moim poprzednim aucie - Foresterze - ale przewidująco zainstalowano mi  ręczny wyłącznik przednich czujników i tym sposobem w niesprzyjających warunkach dezaktywowałem czujniki przednie.

"Pipczenie" w XV, dla mnie nie jest uciążliwe. Głównie pojawia się, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej 3 stopni i po kolejnych 2 godzinach nieprzerwanej podróży. Nie wiem jak z pierwszą przyczyną, ale druga, jak sądzę, jest do usunięcia lub zmodyfikowania w komputerku -....a może ze względów bezpieczeństwa niema takiej możliwości. 

Jeszcze inny moment "pipczenia" jest związany z wyłączeniem stacyjki po wyłączeniu silnika funkcją istop. Towarzyszy mu ostrzeżenie wyświetlane na ekranie centralnym.

No i zasadnicze "pipczenie" czujników cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto ma czujniki z przodu i tyłu (z tyłu jest osobny głośniczek), przedni głośniczek jest gdzieś pod kolumną kierownicy, w każdym razie nauczyłem się już nie dojeżdżać za blisko do innych aut, oraz barierek, piczy mi czasem jak coś mnie mija, lub ja coś, czasem łapie większe słupy, ostatnia ktoś mi przechodził przed samochodem i też zapiczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no to odkryłem ukryty guziczek z głośniczkiem do wyłączania przednich czujników parkowania 

jedno naciśnięcie blokuje czujniki na około minutę

drugie dezaktywuje sensory i nic już nie piczy

 

post-3552-0-06672500-1435779473_thumb.jpg

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...