Skocz do zawartości

Pierwsze forumowe zawody w RBR


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

Okej więc jeszcze raz.

 

Osobiście jestem zdania, że "plugin wally`ego" będzie nam bardziej pasował ze względu na fakt, że nie wszyscy muszą siedzieć w tym samym czasie przy kompie. Z góry ustalamy w jakich dniach za przeproszeniem "stoi" turniej, jakie w nim są odcinki, kiedy serwis, kiedy zmiana opon i tak dalej. Kolejni gracze po prostu logują się i jadą kiedy im pasuje.

 

Dla zainteresowanych, krótki FAQ:

Jeśli już mamy zainstalowaną grę Richard Burns Rally, postępujemy jak niżej:

krok pierwszy: rejestrujemy sie tutaj :arrow: http://rbr.onlineracing.cz/?setlng=eng

krok drugi: ściągamy tak zwany "plugin wallego" :arrow: do pobrania stąd: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... t&dlid=147

krok dwa i pół: ściągamy Patch 1.02 niezbędny do działania pluginu :arrow: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... setlng=eng

krok trzeci: instalujemy patch 1.02

krok trzy i pół: instalujemy plugin

krok czwarty: po zainstalowaniu, pluginu znajdziemy w rysiu w zakladce "opcje :arrow: plugins" po czym wybieramy "online tournaments" i logujemy się za pomocą nicku i hasla wpisanego przy rejestracji w kroku pierwszym

krok piąty - szukamy na liście turniejów takiego który będzie się nazywał tak jak to ustalimy, wpisujemy ustalone hasło i już jesteśmy w turnieju (można oczywiście jechać również w innych niż zrobionych przeze mnie. Byle by nie było hasła. Czasem może wyskoczyć jakiś komunikat przy próbie pojechania jakiegoś rajdu. Spowodowane to będzie tym, że nie macie zainstalowanych wszystkich wymaganych w danym rajdzie modów - np konkretnego auta albo którejś z dodatkowych tras. Często jednak twórcy turniejów dopuszczają oryginalne auta więc w większości powinniście mieć możliwość startu).

 

Warto jeszcze dodać, że twórcy pluginu stworzyli również nowe klasy aut. W oryginalnej grze mamy tylko WRC i jedno S1600. Do ściągnięcia są jeszcze eNki i nowsze WRC i S1600 oraz takie rodzynki jak auta z klasy A8 i A5 :) . W sumie kilkadziesiąt aut. Ja najczęściej śmigam eNką N12 (WRC rzadko bo nie mam czasu na treningi i za często dzwonię)- są jeszcze N11 - N10, przeróżne miśki od 6 - 9, do tego wurce (5 imprez łącznie z 2006), kilka peugeotów, miśków, focusów itd. Naprawdę wybór konkretny.

link do autek i plików koniecznych aby to wszystko chodziło :arrow: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... d&cat=1000

W każdej paczce będzie FAQ jak auto zainstalować.

 

W razie niejasności. Pytać :wink: Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie jestem "Piotorem od ligi". :wink:

A no właśnie. Dlatego jakoś ostatnio rzadziej na tamtym forum bywam. Dlatego przegapiłem... :arrow:

Przy okazji. Jutro pojawi się prawdziwa gratka dla Lam:

http://www.rbr.pl/forum/v...?t=3793&start=0

:wink:

Dobrze to wygląda trzeba przyznać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jednak twórcy turniejów dopuszczają oryginalne auta więc w większości powinniście mieć możliwość startu).

mam oryginalne i nie oryginalne i dupa. w wiekszosci turniejów mam tylko do wyboru SI MY00. Why? :( Ja kcem Xsare albo C4 (te dwa zamieniam) albo Miśka EVO VI Makinen. Generalnie jezdze Wurcami. Jakos Nka mi nie pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why?

Coś spaprałeś podczas instalacji.

Najłatwiej popełnić błąd przy modyfikowaniu.

cars.ini w katalogu Cars

physics.rbz w głównym katalogu z grą

 

A czy instalowane przez Ciebie auta działają prawidłowo w trybie offline? Jeśli tak to sugerowałoby to problemy z fizyką (czyli physics.rbz - sprawdź czy na pewno do dobrego katalogu wgrałeś nowe fizyki).

 

Ciężko mi tłumaczyć bo FAQ w paczkach z nowymi wozami są całkiem przystępnie pisane i nie bardzo wiem jak to inaczej wyjaśniać. Zamiast tłumaczyć wolę po prostu zrobić potrzebne pliki i posłać mailem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy instalowane przez Ciebie auta działają prawidłowo w trybie offline?

tak

Jeśli tak to sugerowałoby to problemy z fizyką (czyli physics.rbz - sprawdź czy na pewno do dobrego katalogu wgrałeś nowe fizyki).

wydaje mi sie ze do dobrego :|

Zamiast tłumaczyć wolę po prostu zrobić potrzebne pliki i posłać mailem

No to mi wyslij. Albo umieść na rapidshare czy coś. :mrgreen:

Chce miec SI WRC MY06 i Cytryne C4 ,Miśka EVO VI T.Makinen oraz Swifta S1600 i to wszycho. Reszta moze zostać seryjna. :mrgreen:

 

Wczoraj zainstalowalem tego moda co odwraca trasy.

Mineshaft w druga strone jest dość ciekawy :mrgreen:

Poza tym mam zmienione audio - czyli ogłosy silników. Ale to wpływac nie powinno na grę on line. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak jest napisane, włączam jakiś odcinek na Pluginie, odlicza, start i gra się wyłącza :evil:

 

Edit: Chyba coś z grą, bo na szybkim rajdzie jest to samo....

Dzieje się tak podczas próby startu każdym samochodem? Czy tylko świeżo instalowanymi.

 

No to mi wyslij. Albo umieść na rapidshare czy coś. :mrgreen:

Chce miec SI WRC MY06 i Cytryne C4 ,Miśka EVO VI T.Makinen oraz Swifta S1600 i to wszycho. Reszta moze zostać seryjna. :mrgreen:

Tylko tyle? :twisted:

Okej pobawię się jak wrócę do domu i podeślę Ci na maila. Jedyne co wcześniej musisz zrobić to wrzucić do katalogu cars wszystko co trzeba wg FAQ w każdej paczce z autem. Na maila dostaniesz tylko physics.rbz i cars.ini. Resztę musisz już wgrać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak jest napisane, włączam jakiś odcinek na Pluginie, odlicza, start i gra się wyłącza :evil:

 

Edit: Chyba coś z grą, bo na szybkim rajdzie jest to samo....

Dzieje się tak podczas próby startu każdym samochodem? Czy tylko świeżo instalowanymi.

Dzieje się tak po zainstalowaniu pluginu. Samochód orginalny czy ze strony która podałeś, to samo czy szybki rajd czy przez siec.

Po przeinstalowaniu gry, gdy jest bez pluginu działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa. Pewnie nie zrobiłeś kroku nr 1/2 o której wspominał Piotor :)

 

http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... setlng=eng

 

Czyli patch 1.02. Najpierw jego zainstaluj. Później dopiero plugin. Jak nie zadziała to napisz. Będziemy kombinować dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem. Tylko z tym patchem też mam jaja :mrgreen: Gre mam w D:\Program Files\Richard Burns Rally, a patch rozpakowuje się odrazu na dysku D. Kopiuje te pliki z D do folderu z grą i dopiero moge zainstalować plugin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem. Tylko z tym patchem też mam jaja :mrgreen: Gre mam w D:\Program Files\Richard Burns Rally, a patch rozpakowuje się odrazu na dysku D. Kopiuje te pliki z D do folderu z grą i dopiero moge zainstalować plugin.

 

yyy dawno temu ten patch instalowałem ale wydaje mi się, że samo przekopiowanie go do katalogu nie wystarczy. Musisz odpalić instalkę patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem. Tylko z tym patchem też mam jaja :mrgreen: Gre mam w D:\Program Files\Richard Burns Rally, a patch rozpakowuje się odrazu na dysku D. Kopiuje te pliki z D do folderu z grą i dopiero moge zainstalować plugin.

 

yyy dawno temu ten patch instalowałem ale wydaje mi się, że samo przekopiowanie go do katalogu nie wystarczy. Musisz odpalić instalkę patcha.

 

O ile pamiętam instalka patcha wykrywa lokalizację, w której zainstalowano RBR, więc może powinieneś przeinstalowac RBR?

 

A na DFP ForceFeedback mi nie działa. :/ Z tego linka z modelami można pobrac jakieś Nki, S1600 albo jeszcze słabsze? ;) Bo na razie ani razu nie dojechałem do końca OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linka z modelami można pobrac jakieś Nki, S1600 albo jeszcze słabsze? ;) Bo na razie ani razu nie dojechałem do końca OS.

Mówisz - masz:

Peugeot 106 Rallye klasy A5 :arrow: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... d&cat=1082

Zastava Yugo A5 :mrgreen: :arrow: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... d&cat=1084

 

Przy okazji. Postawiłem taki krótki rajdzik :arrow:

http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... 108c89c4d3

Nazwa: "forum subaru.pl - testujemy". 4 odcinki szutrowe i 2 asfaltowe. Brak zniszczeń, dopuszczone wszystkie auta. Hasło "pablonas". Rajdzik będzie stał do niedzieli do północy. Powodzenia :cool:

edit:

Zapomniałem. Dopuszczony restart odcinka więc jak zaliczymy jakąś dużą stratę to można spróbować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem. Tylko z tym patchem też mam jaja :mrgreen: Gre mam w D:\Program Files\Richard Burns Rally, a patch rozpakowuje się odrazu na dysku D. Kopiuje te pliki z D do folderu z grą i dopiero moge zainstalować plugin.

 

yyy dawno temu ten patch instalowałem ale wydaje mi się, że samo przekopiowanie go do katalogu nie wystarczy. Musisz odpalić instalkę patcha.

 

O ile pamiętam instalka patcha wykrywa lokalizację, w której zainstalowano RBR, więc może powinieneś przeinstalowac RBR?

Tak powinno być, patch instaluje się sam, tylko w pluginie można wybrać gdzie ma być on zainstalowany. Dlaczego więc kiedy patch sie zainstaluje na dysku D (a nie w katalogu gry) nie moge zainstalować pluginu nigdzie, dopiero kiedy przeniose te pliki do katalogu z grą moge zainstalowac plugin. Ale powoli chyba zaczynam ogarniać, coś jest chyba związane z językiem gry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powoli chyba zaczynam ogarniać, coś jest chyba związane z językiem gry....

Kombinowałeś coś z językiem w jakim pilot gada do Ciebie? Pulpit widzisz po 3 - 2 - 1 - GO ?

 

A na DFP ForceFeedback mi nie działa. :/

Tak sobie pomyślałem. RBR odpalasz przez "logitech profiler" czy klikasz po prostu w ikonę z grą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle?

Okej pobawię się jak wrócę do domu i podeślę Ci na maila. Jedyne co wcześniej musisz zrobić to wrzucić do katalogu cars wszystko co trzeba wg FAQ w każdej paczce z autem. Na maila dostaniesz tylko physics.rbz i cars.ini. Resztę musisz już wgrać samemu.

a po co mi wiecej :)

N-ki nie chce bo nie lubie tym jezdzic. Nie zbiera sie to dla mnie. Nad resztą pokombinuje sobie sam juz,ale w razie czego bede mial paczke od ciebie i w razie nie bedzie coś działać to podmienie na tą i mam nadzieje bedzie ok. Mam gdzies fizyke dostosowaną do Fabii WRC na 400 i 600KM ! Masakrycznie zapindala. Tam gdzie normalnym wurcem wbijasz 4 bieg tymi juz masz dawno 6-ty i predkość niezłą. Ale to trza ogarniać bo łatwo o dzwona. Ja sobie darowałem i jezdze normalnymi wurcami. Ale fize mam na HDD. Jak coś to podeśle Ci :)

 

Aha slij na maila do mnie - rtlusciakgmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powoli chyba zaczynam ogarniać, coś jest chyba związane z językiem gry....

Kombinowałeś coś z językiem w jakim pilot gada do Ciebie? Pulpit widzisz po 3 - 2 - 1 - GO ?

Kombinowałem przez uruchom -> regedit i tam gdzies dalej zmiana z English na Polish, i chyba to jest to, bo na angielskim już śmiga. Jeszcze jakbyś powiedział co z tym nowymi furkami trzeba zrobić, ściagam model, i physics. Z plikami z model robie wszystko jak trzeba, ale nie wiem co zrobić z tymi z fizyka...

 

Edit: Kolejne pytanie, wchodze w Online Tournaments loguje się i nie mam żadengo turnieju. To się jakoś odświeża, czeka czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit i tam gdzies dalej zmiana z English na Polish, i chyba to jest to, bo na angielskim już śmiga.

w ten sposob zmieniasz język gry nie pilota. Wszystkie teksty pisane w grze masz po Polsku. Pilota (ja mam Wiślaka) robi sie inaczej.

Jeszcze jakbyś powiedział co z tym nowymi furkami trzeba zrobić, ściagam model, i physics. Z plikami z model robie wszystko jak trzeba, ale nie wiem co zrobić z tymi z fizyka...

fure (model ) wrzucasz do Cars - katalog gdzie masz powrzucane auta, dalej masz tam plik cars.ini - ten edytujesz odpowiednio wg instrukcji z paczki (plik readme.txt)

Natomiast physics ja to robie w ten sposob ze otwieram to sobie rar-em wywalam fize auta ktorą mam zastąpić innym i wklejam obecnego.

W offline działa. Nie wiem co spieprzylem ze on line nie dziala. Moze w ktoryms momencie za duzo namieszalem. A duzo mieszalem tam, bo chyba kazde auto mialem jakie tylko jest dostepne zainstalowane. Do tego kombinowalem przy fizie aut tzn. podnosiłem moc do 600KM max.

Fabie WRC mialem wstawioną za Corolle i podmienioną fize na 600KM. Masakra. Na asfalcie mieli w miejcu prawie na kazdym biegu.

Mam tez Puga 206 przerobionego na S2000. Nie ma turbiny i kreci sie wysoko, ale mam coś namieszane z dyframi i strasznie na szutrach go nosi, jakby miał otwarte całkiem. Musze w to zajrzeć. Sam dzwięk silnika mega przyjemny no i do tego krótka zmiana biegów, redukowanie biegów...miodzio. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Kolejne pytanie, wchodze w Online Tournaments loguje się i nie mam żadengo turnieju. To się jakoś odświeża, czeka czy coś?

Sprawdź czy nie masz włączonych filtrów. Po logowaniu zobaczysz ekran z takimi opcjami do wyboru (ma być tak jak niżej):

Tournament list filter

Continue

Difficulty All

Only bookmarked No

Team tournaments only No

 

Ninja mail poszedł. Przetestowane. U mnie działa :cool:

 

Ninja, chodzi mi właśnie o physics, to co opisałeś też wiem jak zrobić, kiedyś się bawiłem na jednym graczu, ale było troche inaczej...

Nie wiesz czym ten plik otworzyć? Ja używam Total Commandera (do ściągnięcia za free z netu). Wchodzisz w ten plik jak w normalny katalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Kolejne pytanie, wchodze w Online Tournaments loguje się i nie mam żadengo turnieju. To się jakoś odświeża, czeka czy coś?

Sprawdź czy nie masz włączonych filtrów. Po logowaniu zobaczysz ekran z takimi opcjami do wyboru (ma być tak jak niżej):

Tournament list filter

Continue

Difficulty All

Only bookmarked No

Team tournaments only No

Tak mam, biore Continue, loguje się i mam takie coś:

sadqu8.th.jpg

 

Ps. Pablonas, podeślij i mi jak możesz Swifta na michalsub[malpa]gmail[kropka]com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...