Skocz do zawartości

Impreza GC 2.0 N/A dlawi sie w zakresie 3000-4500 obr.


sopello19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Impreze 2.0 N/A 125KM 1999 rok. w ktorej problem polega na spadku mocy w zakresie obrotów 3000-4500.

Po przekroczeniu tych obrotów dostaje kopa i moment jest czerwone pole. W trakcie tego zakresu jedzie jakby cos ja trzymalo za ogon. Zmienilem juz swiece, przewody, wyregulowane sa tez zawory, pali bez problemu, chodzi równo.

Zmienilem tlumik koncowy na przelot z silencerem i jest poprawa, ale tylko bez silencera ( efekt jest dopóki wydech sie nie rozgrzeje porządnie). Dodam ze kolega ma identyczne subaru, z takim samym wydechem i problemu nie ma.

 Prosze o pomoc, moze ktos mial podobne obiawy.

Z góry dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę :)

Niestety obstawiam początki przygody z czujnikiem spalania stukowego... U mnie na początku było bardzo podobnie, potem już auto zaczynało być mułowate w dużo szerszym zakresie obrotów... Tematów na forum sporo, rozwiązania różne, ale efekty nie zawsze pozytywne. U mnie nawet wymiana czujnika na nowy oryginalny nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie pisza ze ten czujnik stukowy objawia sie do 2500 obr... U mnie ewidetnie jest spadek po 3000 obr.

I wiem ze tematów jest sporo, ale nie znalazlem zadnego pasujacego..


Myslalem o pompie, ale nie chce wymieniac wszystkiego po koleji.

A na jaka pompe zmieniles? Oryginal, zamiennik czy soc wzmocnionego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy jest ten objaw z tlumikiem koncowym. Z silencerem przycinka jest bez wzgledu czy zimny czy cieply. Bez silencera jest OK dopoki sie fest nie rozgrzeje wydech....??? Tak wiec chyba mozna wykluczyc pompe paliwa czy czujnik spalania stukowego??.

A co myslicie o katalizatorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...