Skocz do zawartości

GF MY99 Season----->RX---->RS?


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza szuka nowego domu.U mnie niestety zrobiła się za ciasna(w lutym powiększyła mi się famila ;-)) Decyzję przyspieszył brak czasu na zabawę autem(kupowałem z myślą o KJS,zabawach na śniegu itp ,pogodynka i narodziny córy zweryfikowały ;)auto nie widziało ani śniegu ani kjsa) oraz awaria wisko.

W tej chwili mogę sprzedać tak jak stoi minus koszta skrzyni(ok 600-800zł) w przyszłym tyg zamawiam i zmieniam skrzynię i auto będzie w pełni sprawne(choć szef serwisu nie ASO  w Poznaniu powiedział że  to dopiero początek agonii wiska i można jeżdzić).Auto jeszcze nie jest nigdzie wystawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złość mi przeszła,świniak na razie zostaje :P  Kupiłem bagażnik dachowy który mam nadzieję rozwiąże po części problem z pakownością auta.

Dzisiaj zdjąłem starą skrzynię i dyfer.Olej cieknie z uszczelniacza wału(miesiąc temu wymieniany :wacko: ) więc  jest dobrze.Jutro składam i wio B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skrzynia z LEgacy wraz z dyfrem założona,troszkę dłuższa ale czuć to głównie na reduktorze(mniej hardkorowy) ale ogólnie odczucia są jakby lepsze,tzn lepiej się zbiera ,ale to może być placebo.Oczywiście nowa łapa sprzęgła,lekki zamach (był już założony wcześniej),nowe uszczelnienia,oleje itp.

Z minusów owej skrzyni- wszystkie biegi są przesunięte jakby trochę w prawo(podobno tttm i to kwestia przyzwyczajenia) i zaczęło trochę szarpać/lekko w budę uderzać przy puszczaniu sprzęgła jak zmieniam biegi,ale to muszę podjechać i posprawdzać dokręcenie i poduszki,może któraś ma już dość(mam nadzieję że to nie luz na dyfrze,ale raczej nie )

No i żeby nie bylo za wesoło jakiś kretyn w mojej skrzyni wkręcił czujnik prędkości na loctite i nie przeżył odkręcania,teraz szukam takiego(3 piny) Sprzedający skrzynię ma 2 pinowy,orientuje się ktoś czy podpasi?

Przy okazji mam pytanie do osób które mają sprzęgło na linkę i mają/miały lekki zamach:

zauwazylem ze na wyzszych obrotach(pow3.5-4k) jak wciskam/wyciskam sprzeglo to czuc na pedale taki zgrzyt/wibracje,po zalozeniu lekkiego zamachu czuc bardziej,przedtem bylo to na troche wyzszych obrotach.Czy to linka sprzegla przenosi i to normalne?Zjawisko wystepuje zarówno na postoju jak przegazuję i wcisnę sprzęgło jak i podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj troszkę poświęciłem czasu świniakowi.
Dostał nowy image przodu,pomalowałem rozpórkę i osłonę,wymieniłem zapłon cały,podniosłem jej zadek i poprawiłem przednie chlapacze.Dodatkowo solidne czyszczenie przepustnicy i krokowego.Zostało zrobić porządek z audio i czekamy na zimę jezyk1.GIF

post-16888-0-05433700-1441290313_thumb.jpg

post-16888-0-46440000-1441290330_thumb.jpg

post-16888-0-43964300-1441290345_thumb.jpg

post-16888-0-84805000-1441290364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie ;-) Ta czarna?1.8 BP seria .Piękna seria oryginał GT.Chyba na gwincie .Kiedyś taka będę miał ;-)

Prawdopodobnie na wiosnę lub wcześniej subaru na sprzedaż i kupuję Mazdę Premacy do rodzinnego przemieszczania z BPekiem pod turbo(temat obcykany od a do z na forum,seryjny motor znosi spokojnie do 250-300hp ;-) lub z 2.0 FSem wtedy zostaje seria,a dla siebie właśnie taka BG lub MXa,zalezy co się znajdzie w zdrowej budzie.

Jest u nas na forum taka BG na sprzedaz w ciemnym graficie,ale cena zaporowa bo to budowany od podstaw na klasyka ,cały w nowym lakierze z xyralikiem,mocniejszy BPek(ok 136hp) pod maską i profi dyskretnie zrobione audio. 

Edytowane przez Bo_Lo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne ;) Miałem bagietkę 1.3 i mega fajne autko ;) oraz byłem bliski zakupu bagietki gt mega zadbanej w sumie dwa razy, ale dzień przed przyjazdem właściciel się rozmyślił i się wcale nie dziwię ! A plany widzę, że masz zacne ;) Kiedyś za mną chodził bagietka GTR i był na sprzedaż właśnie z mazdaspeed, ale 20 tyś chcieli co i tak ceną było dobrą uważam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko rozstawć się z imprezą mam ciężko ;-) wczoraj już byłem zdecydowany,dzisiaj miałem strugać ogłoszenie,ale ....jeszcze nie jestem gotów ;-)Jak pomyślę ile włożyłem kasy,pracy i serducha w to auto i miałbym teraz nie słyszeć tego bulgotu...

Ale prędzej czy póniej minivan mnie czeka ;-)może przeciągnę do wiosny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj pojawiła mi sie opcja wyjazdu do UK wiec troche plany sie zmieniają jak w kalejdoskopie;)

Subaru traktuje caly czas jakby miała ze mną zostac na lata.Wczoraj plukanie nagrzewnicy,kilka dni temu świeży motul ;)

Jadę we wtorek obejrzeć mazde premacy.Jak mi przypasuje pod względem prowadzenia i ogólnie ten typ auta to impreza ląduje w dziale sprzedam.Najchetniej to bym sie przesiadł na forka turbo ale finanse...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...