Skocz do zawartości

Światła obrysowe Bugeye


Sworek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szperam po czeluściach forum, ale nie udało mi się trafić na nic właściwego.

 

Zależy mi na tym, by w Robalowej Imprezie zamontować w bocznych odblaskach małe żaróweczki. Przy zapalonych światłach tworzyłyby coś na styl obrysówki, tak jak w wersjach US.

W załączniku podrzucam o co mi chodzi...

 

Pytanie, czy podprowadzona jest tam jakakolwiek instalacja, a jeśli nie to czy jest to problematyczny zabieg aby coś takiego stworzyć...

 

Z góry dzięki za wszelkie info i wskazówki!

post-18832-0-76051500-1424698826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robalu USA jest wiazka doprowadzona do tych swiatel ale mam to odlaczone poniewaz polskie prawo chyba zabrania miec wl obrysowki a mi nie przeszkadza ze nie swieca. Wyciag jedno swiatelko i popatrz czy jest tam kostka z wiazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w kwestii prawnej, to kłopot jest w momencie, kiedy kierunkowskaz jest jednocześnie obrysówką. Szczególnie w Hondach chętnie się to stosuje. W naszym przypadku jest o tyle łatwiej, że światełko jest niezależne i wszystkie inne światła obowiązkowe w pojeździe są zachowane.

 

Wyjmowałeś ten plastik jakimś zabezpieczonym płaskim śrubokrętem? Czy jest inny patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten boczny odblask spełnia funkcję kierunkowskazu. Też mam wersję US i najwyraźniej w wersjach zza morza instalacja elektryczna w tym miejscu jest seryjna. A zmiana kierunkowskazu na pozycyjne problemem nie powinna być. Ale właśnie nie wiem jak prawnie, ponieważ wydaje mi się, że pozycyjne mogą być tylko w reflektorach. Ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję EU to zapewne nie ma instalacji tak jak u mnie.

A czy ktoś wie jakie oprawki żarówek tam są bo też się zastanawiam czy nie podświetlić tych obrysówek?

 

Tym brakiem instalacji mnie zmartwiłeś...

 

Czy jest to kłopotliwe, żeby coś takiego podciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zwykła żarówka W5W. Ten plastik wyciąga się podważając jeden z boków (górny lub dolny) płaskim śrubokrętem i wyciągasz chyba że są zaczepy pourywane i zostało to przyklejone do błotnika to jedyna droga aby się tam dostać jest przez reflektor.

 

g2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ja ma sti europejskie i mam podswietlane  obrysówki,istalacja wyglada nastepujaco jest podpieta do swiatel obrysowych z przodu i wychodzi przez nadkole a oprawa zarówki jest taka sama jak kierunkowskaz a ta obrysówka,te obrysówki z wycietym mejscem na zarówke nie idzie nigdzie dostac nawet w aso trzeba sobie wyciac ze zwykłych

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

 

http://allegro.pl/pozycja-obrysowka-subaru-impreza-wrc-gd-gg-2001-i5578198806.html

 

Zamawiałem u niego i jest Ok, instalacje musiałem poprowadzić bo nie było, oprawka z bocznego kierunku legacy forester impreza z podobnego rocznika.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę

 

http://allegro.pl/pozycja-obrysowka-subaru-impreza-wrc-gd-gg-2001-i5578198806.html

 

Zamawiałem u niego i jest Ok, instalacje musiałem poprowadzić bo nie było, oprawka z bocznego kierunku legacy forester impreza z podobnego rocznika.

Wow! Prawdę mówiąc nawet nie szedłem w kierunku allegro. Dzięki!

Co prawda zależy mi na zrobieniu ich w fabrycznej (pomarańczowej) obudowie, ale to też jest ciekawa koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...