Jump to content

Lekki opór na kierownicy przy skręcie


Hiszpanu

Recommended Posts

Witam, mam taki problem, przy kręceniu kierownicą odczuwam na kierownicy taki mały opór, nie wiem jak to dokładnie określić. Jak by układ o coś lekko zahaczał przy całym skręcie. Od całego skrętu w lewo do prawej odczuwam to 3/4 razy. Maglownica na wykończeniu?

Edited by Hiszpanu
Link to comment
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć kiedy był wymieniany, mam ją od 2/3 dni, ale jutro jadę na skp bo też mam wrażenie że po 80km/h+ mi zaczyna coś szumiec, chyba że to wina wiatru/łożyska w kole albo tego że na myjce podciśnieniowej wszystkie szyby lekko przeciekają,to może też przez jakąś nieszczelność w drzwiach tak szumieć. Może na stacji kontroli poj coś wyjdzie, o ile tam też układ kierowniczy sprawdzają. A ten pasek to jak sprawdzić czy jest dobrze naciągnięty? O 90 stopni powinien się obrócić? 

 

Dobra od sprzedawcy dostałem listę co było robione, "kwiecień 2012

nowy olej we wspomaganiu"

Edited by Hiszpanu
Link to comment
Share on other sites

Krzyżaki kolumny kierowniczej w pierwszej kolejności do sprawdzenia.

Płyn wspomagania dawno wymieniany?

Potwierdzam. U mnie tak to wyglądało jak by haczyl
Link to comment
Share on other sites

Ja u siebie wojuje z podobnym przypadkiem. Tylko ze to "haczenie"/opor pojawia sie dopiero jak przejadę po serii "spowalniaczy" albo jakichś nierównościach. Krzyżak wymieniony, płynu pełno. Podmieniłem/wymieniłem magiel i nadal to samo. Także obawiam się, że u mnie może zakończyć się to na nowej pompie.

 

Chociaż dostałem też poradę, aby delikatnie poluzować śruby (pól obrotu) obejmy mocującej magiel. Z tym że jeszcze nie miałem czasu się do niej zastosować...

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest to lekko wyczuwalne w każdej sytuacji kiedy trzeba zrobić większy obrót kierownicą, generalnie dużo to nie przeszkadza dopiero za jakiś czas będę z tym robić, ale chciałem się dowiedzieć +/- na co się nastawić, bałem się że maglownica jest na wykończeniu a na to raczej trzeba zwracać uwagę, dzięki za rady. 

Edited by Hiszpanu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...