Skocz do zawartości

klekocze na zimnym


radkowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem tu nowy i to moje pierwsze subaru wiec nie dużo wiem o tych autach...(impreza wrx 2005) otóż na zimnym silniku slychac delikatne stuki, jakby zawory, stojąc od przodu auta po prawej stronie silnika, jak sie rozgrzeje to wsszystko ok... druga sprawa to jakby przelewajacy sie plyn zaraz po odpaleniu i dotknieciu pedału gazu... w kabinie slychac ten przelewajacy sie płyn jakby pod deska rozdzielcza... co to może być?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

otóż na zimnym silniku slychac delikatne stuki, jakby zawory, stojąc od przodu auta po prawej stronie silnika, jak sie rozgrzeje to wsszystko ok.

Może być piston slap,ale to tylko można stwierdzić na żywo w warsztacie,bo może być równie dobrze parę innych rzeczy.

 

 

jakby przelewajacy sie plyn zaraz po odpaleniu i dotknieciu pedału gazu... w kabinie slychac ten przelewajacy sie płyn jakby pod deska rozdzielcza... co to może być?? 

A to może być zapowietrzony układ chłodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

otóż na zimnym silniku slychac delikatne stuki, jakby zawory, stojąc od przodu auta po prawej stronie silnika, jak sie rozgrzeje to wsszystko ok.

 

Może być piston slap,ale to tylko można stwierdzić na żywo w warsztacie,bo może być równie dobrze parę innych rzeczy.

A co może być poza pistonem i ew. panewką (dwa magiczne słowa subarowe :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy można z tym jeżdzic czy pasowało by naprawic jak najszybciej.... ??? 


jeszcze jedna rzecz... przy hamowaniu lekko trzęsie kierownica... koła wywarzone geometria zrobiona i tarcze i klocki z przodu wymienione i nadal trzęsie... mysle ze moze jest jakis mały luz na maglu. czy jest mozliwość regulacji luzu na listwie?? chodzi mi o taką srube ktorą można lekko dokrecic zeby zredukowac luz na maglu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...