Jump to content

Wycierający sie lakier tylnej klapy

radiolog
 Share

Recommended Posts

Podczas rocznego przeglądu karoserii ( gwarancyjny) Forka z 2012 roku dostałem info, że uszczelka tylnej klapy powoduje wycieranie lakieru tylnej klapy, pytanie czy to olać, czy jednak się zetrze całkiem za kolejne 2 lata i zacznie klapa rdzewieć?

Jeżeli nie olewać to zgodnie z  sugestią pojechać do firmy i okleić klapę tylną od środka folią, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki

Podczas rocznego przeglądu karoserii ( gwarancyjny) Forka z 2012 roku dostałem info, że uszczelka tylnej klapy powoduje wycieranie lakieru tylnej klapy, pytanie czy to olać, czy jednak się zetrze całkiem za kolejne 2 lata i zacznie klapa rdzewieć?

Jeżeli nie olewać to zgodnie z  sugestią pojechać do firmy i okleić klapę tylną od środka folią, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki

Nie olewaj tego. Skoro ma tendencje do tarcia to się w końcu przetrze i będzie rdza. Auto jest na gwarancji więc ASO powinno się tym zająć.

ASO wyraznie skierowalo mnie gdzie indziej

Auto ma wade w postaci zle zamontowanej klapy uszczelki czy czegos innego wiec skoro jest na gwarancji ASO powinno sie tym zajac - po to jest.

Edited by Karas

Czyli sami powinni mi to poprawić i wymienić? Dziwne niby to podwórko dyrekcji.....a dostałem wyraźną instrukcję, że mam sobie nakleić folię, może jednak tego gwarancja nie obejmuje?

Edited by radiolog

a dostałem wyraźną instrukcję, że mam sobie nakleić folię, może jednak tego gwarancja nie obejmuje?

jak to nie obejmuje. Auto ma wade - albo klapa albo uszczelka jest zle zamontowana. W wyniku wady fabrycznej powstalo uszkodzenie powloki lakierniczej. no chyba ze sam nozykiem sobie uszkodziles lakier i teraz chcesz wyludzic bezplatna naprawde  :) .  Napisz jakie ASO tak Ci doradzilo -  tak aby uzykownicy mogli je omijac szerokim lukiem. Niestety niektore ASO (jak widac rowniez Subaru) najchetniej to robilyby tylko przeglady okresowe,zmienialy olej i braly chore sumy $$. Jak juz jest powazniejszy problem to jak widac umywaja rece. Napisz w dziale: pytania do dyrekcji lub pytania do dzialu techniczego - z opisem problemu i nazwa ASO ktore odmawia naprawy gwarancyjnej byc moze dyrekcja pomoze.

Jest to zmatowienie kakieru w miejscu przylegania uszczelki, jeszcze go nie zdarło, ale ponoć klapa chodzi i w koćcu go zedrze, dostałem info,że mam silikonować uszczelkę,albo nakleić folię ochronną, moze wada jest wtedy jak wylezie podkład albo rdza. ASO w Krakowie