Skocz do zawartości

brak mocy nierówne obroty szapie


Johny2310

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem tu nowy chciałbym się na początek przywitać. A więc tak w moim subaru występuje następujący objaw który występuje głównie na zimnym silniku po wciśnięciu gazu samochód nie chce jechać brak mocy czasem w tylko takie wzdrygi mocy po odpuszczeniu pedała gazu i ponownym wciśnięciu moc wraca na jakieś 5 sekund i znów dół czasami po zatrzymaniu obroty falują podnoszą się i spadają prawie do zera czasami nawet potrafi zgasnąć  więc na zimnym silniku samochód jedzie tylko na wysokich obrotach czasami podczas jazdy ( ok 2 tyś obrotów) potrafi szarpać, po rozgrzaniu ( przejechaniu 15-20 km) samochód zachowuje się już normalnie i jest w pełni sprawny  lecz gdy stanę na 5-10 min pod sklepem to problem wraca i znów trzeba przejechać z 1 km żeby było dobrze. We własny zakresie wyczyściłem przepustnice silnik krokowy wymieniłem przewody świece i akumulator lecz nic to nie pomogło, błędów nie ma żadnych. Z góry dzięki za podpowiedzi co robić w temacie.  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy korzystaniu z LPG,luzy zaworowe sprawdza się częściej,zawory lubią się podpierać. ;) 

 

 

Lpg założone ale na benzynie czy gdzie to jest to samo

Luzy zaworowe nie zmienią się w zależności od spalanego paliwa,jak są zbyt małe lub wcale,to masz objawy jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzięki :) wykonam zabieg i dam znac czy pomogło tylko dziwi mnie sprawa z tym że po dodaniu gazu auto stoi w miejscu prze 5 -10 sekund zanim  załapie 
( poziada skrzynie automatyczna ) 


a i przypomniało mi się ze gość co go wczesniej miał mówił ze podłączał do kompa jak się swiecił checkengin i ponoś pokazało wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze nie wiem czy coś ma to wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze nie wiem czy coś ma to wspólnego.

Ma.

 

 

po dodaniu gazu auto stoi w miejscu prze 5 -10 sekund zanim  załapie  ( poziada skrzynie automatyczna ) 

Wyeliminuj złą pracę silnika i wtedy zajmij się pracą skrzyni,jeśli objawy nie ustąpią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie jest dobra sprawa występuje tylko na zimnym silniku może z 10 sekund to przesadziłem 


witam ponownie. Zawory wyregulowane prawidłowo lecz nic to do sprawy nie wniosło korekty prawie nie było, także proszę o inne propozycję w rozwiązaniu problemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy po dodaniu gazu auto nie chce jechać z pod maski słychać takie stuki jakby nie psalona moieszanka czy coś w tym stylu (nie sa to zawory) po podłaczeniu pod kompa i przejechaniu 1000m czujnik temepratury pokazuje 46 stopni nie wiem czy nie za duzo ? dziwi mnie tylko fakt ze na ciepłym jest o 300% lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...