Jump to content

przycisk podnoszenia i opuszczania szyby bocznej kierowcy WRX 06

sebachon
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem, że pękł mi ogranicznik dwóch stopni podnoszenia szyby bocznej, bo nie czuje się "pod palcem" przeskoku z krótkiego podnoszenia na pełne i trzeba przyciskać "na czuja". Przy opuszczaniu przeskok tych dwóch stopni nadal jest. Nic bym sobie z tego nie robił, gdyby nie fakt, że co jakiś czas zacina mi się opuszczanie szyby - mechanizm reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem. Taki przypadek zdarzył mi się w N/A, ale wtedy sprawę olałem, bo opuszczanie się nie zacinało. 

Czy ktoś miał taką awarię? Czy wystarczy wymienić tylko przycisk, czy jest on sprzężony z jakim większym mechanizmem?

Mialem to samo w sti wiec chyba w niczym sie nie rozni! Rozebralem, nasmarowalem przyciski i jak do tej pory nic sie nie dzieje, fakt tego przeskoku juz nie czuc ale wszystko chodzi jak trzeba! Rozebranie to bulka z maslem. Zobacz czy w twoim przypadku pomoze! 

Edited by abecer

Nie, tylko ten gorny plastik gdzie umieszczone sa przyciski. Musisz podwadzic i wyskoczy. Jak wyskoczy to ostroznie wyciagaj zeby kabli nie urwac. 

Edited by abecer
  • Upvote 1

U mnie nie stykał przełącznik prawych przednich drzwi. Czasem opuszczał szybę ale już nie podnosił. Rozebrałem go, przeczyściłem styki bo była korozja i posmarowałem smarem miedzianym. Wszystko teraz działa jak należy i jak coś pomoże wrzucam fotki:

FOTO%25201%2520%2528136%2529.jpg

• Upvote 1

Dzięki Wam bardzo!  :bowdown:

tylko ten gorny plastik gdzie umieszczone sa przyciski.
Czyli cały ten podłużny panel? On jest chyba przykręcony jedną śrubką w tym takim małym schowku... Sorry za te pytania, ale boję się coś zepsuć.... ;)  :blush:   

Calosc jest o ile dobrze pamietam przykrecone na jedna srube/pod zaslepka w srodku! Wystarczy potem podwadzic i wychodzi calosc.

O, no właśnie...

• 2 weeks later...