Skocz do zawartości

przycisk podnoszenia i opuszczania szyby bocznej kierowcy WRX 06


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że pękł mi ogranicznik dwóch stopni podnoszenia szyby bocznej, bo nie czuje się "pod palcem" przeskoku z krótkiego podnoszenia na pełne i trzeba przyciskać "na czuja". Przy opuszczaniu przeskok tych dwóch stopni nadal jest. Nic bym sobie z tego nie robił, gdyby nie fakt, że co jakiś czas zacina mi się opuszczanie szyby - mechanizm reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem. Taki przypadek zdarzył mi się w N/A, ale wtedy sprawę olałem, bo opuszczanie się nie zacinało. 

 

Czy ktoś miał taką awarię? Czy wystarczy wymienić tylko przycisk, czy jest on sprzężony z jakim większym mechanizmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w sti wiec chyba w niczym sie nie rozni! Rozebralem, nasmarowalem przyciski i jak do tej pory nic sie nie dzieje, fakt tego przeskoku juz nie czuc ale wszystko chodzi jak trzeba! Rozebranie to bulka z maslem. Zobacz czy w twoim przypadku pomoze! 

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko ten gorny plastik gdzie umieszczone sa przyciski. Musisz podwadzic i wyskoczy. Jak wyskoczy to ostroznie wyciagaj zeby kabli nie urwac. 

Edytowane przez abecer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie stykał przełącznik prawych przednich drzwi. Czasem opuszczał szybę ale już nie podnosił. Rozebrałem go, przeczyściłem styki bo była korozja i posmarowałem smarem miedzianym. Wszystko teraz działa jak należy i jak coś pomoże wrzucam fotki:

 

FOTO%25201%2520%2528136%2529.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam bardzo!  :bowdown:

 

 

 

tylko ten gorny plastik gdzie umieszczone sa przyciski.
Czyli cały ten podłużny panel? On jest chyba przykręcony jedną śrubką w tym takim małym schowku... Sorry za te pytania, ale boję się coś zepsuć.... ;)  :blush:   

Calosc jest o ile dobrze pamietam przykrecone na jedna srube/pod zaslepka w srodku! Wystarczy potem podwadzic i wychodzi calosc.

O, no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...