Skocz do zawartości

Wyrobiony zamek drzwi


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ogólnie jak kupiłem auto to dostałem 3 kluczyki (chyba każdy inny ;))

Nie mam alarmu, ani otwierania z pilota.

Kluczyk którym się posługuję, służy mi do otwierania drzwi kierowcy i do odpalania, ale nie pasuje do drzwi pasażera, ani do klapy (albo po prostu tamte zamki są uszkodzone, bo wsadzić się da, ale nie można przekręcić)

Tak czy inaczej, jedyny sprawny zamek, jest już na tyle wyrobiony, że czasem muszę poruszać góra - dół, żeby dało się przekręcić.

Nie chcę wymieniać zamka, bo nie widzi mi się noszenie pęku kluczy do auta ;), a też nie mam zamiaru otwierać go kiedyś śrubokrętem lub wchodzić przez szybę :)

Grzebał ktoś kiedyś przy zamku, da się go jakoś zregenerować?

W ostateczności, ile muszę przeznaczyć na zamontowanie modułu do otwierania z pilota (bez alarmu) i czy zamontuję to sam?

Dodam, że z elektryki w aucie to ostatni sam zmieniłem akumulator :D

Robił to ktoś kiedyś we Imprezie?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A centralny jest? Jeśli jest to można kupić za około 50 zł. na alledrogo "Sterownik centralnego zamka na pilota". Myśle że z podłączeniem nie będziesz miał wiele problemów. Instrukcje podobno dają a w razie co to znajdziesz w necie. Ewentualnie zlecenie montażu takiego zestawu jakiemuś elektrykowi. Ostatnio kolega montował coś takiego i zapłacił 120zł ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zamki były zmieniane, da się rozebrać i dopasować zapadki do klucza. W poprzedniej robocie tak często robiliśmy jak zamek był uszkodzony po wypadku. Przyczyną może być też wyrobiony klucz. U mnie kluczyk jest już tak wyrobiony że mogę go ze stacyjki wyjąc na odpalonym silniku. Super sprawa zimą ,odpalam, klucze zabieram, auto zamykam centralnym i do sklepu po bułeczki :)

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...