Jump to content

Filtr kabinowy Forester 2006 po liftingu

Wiatrak

Recommended Posts

Witam serdecznie,

wiecie może jaki mam filtr kabinowy? 28cm lub 37cm? VIN JF1SG5LW46G080316.

Pozdrowienia.

Jesteście w stanie pomóc? Dosyć pilne, wg mnie filtr ma jeden rozmiar... I to pomyłka z tymi długościami sklepu z częściami...

• 3 years later...

Nie chcę zaczynać nowego wątku, ale mam pytanie co do filtra kabinowego w Forku SG po lifcie (silnik 2.0X).

Szukałem filtra węglowego, ale trafiłem też na filtry polifenolowe - jako, że mam alergie na kilka rzeczy a do tego mieszkam w Krakowie (smog wawelski i te sprawy) to jest to dla mnie super sprawa.

Nie znalazłem jednak nigdzie takiego filtra który katalogowo pasowałby do mojego Forka. Patrzyłem też za filtrami węglowymi - tu już lepiej.

Ale nasunęło mi się jedno pytanie... co poza wymiarem i kształtem sprawia, że dany filtr do auta pasuje albo nie?

Znalazłem filtr polifenolowy o rozmiarach: A-193mm, B-213mm, H-30mm - czyli teoretycznie blisko rozmiaru jaki powinien być.

Dodatkowo część filtrów które wyrzucają wyszukiwarki po wpisaniu modelu auta i silnika mają rozmiary np: A-190mm, B-200mm, H-30mm - czyli już dużo mniej...

Myślę o filtrze: FP 1919 MANN - montował ktoś w Forku SG? Może ktoś ze sklepu jakiegoś tu jest i może sprawdzić :)