Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witek, standardowo żadna

Xbox360 , reszta j.w. ; niestety dosc niewygodne rozwiazanie.

 

W przypadku Xboxa360 wymagane jest polaczenie sieciowe z PC na ktorym odpalony jest Windows XP Media Center Edition lub Vista.

Coś tracisz spójność w zeznaniach :) Albo potrafi samodzielnie albo nie potrafi, nie każdy kto ma konsole ma PC i to na dodatek z MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przypuszczam ze zaden odtwarzacz nie oferuje tyle co wspomniany Xbox Media Center:

Lista zaiste imponująca, ale zdaje się, że media center zbudowane w oparciu o linuxa z MythTV da sobie spokojnie radę :)

 

jezeli tylko X sie odpalaja, to mplayer i... czego trzeba wiecej?

 

btw. jaki kodek video daje rozszerzenie iso (i tym podobne)?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tracisz spójność w zeznaniach :) Albo potrafi samodzielnie albo nie potrafi, nie każdy kto ma konsole ma PC i to na dodatek z MCE.

Chyba sie zle zrozumielismy, z nowych konsol X360 pozwala ogladac filmy z napisami tylko poprzez PC z Media Center.

Piszac o Xbox Media Center i tej pokaznej liscie kodekow mam na mysli starego Xboxa.

btw. jaki kodek video daje rozszerzenie iso (i tym podobne)?;)

Chodzi o to ze jesli masz iso plyty na HDD PC to nie musisz wypalac na plytke tylko wrzucasz bezposrednio do konsoli a ona sobie to iso otworzy jak zwykly katalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie zle zrozumielismy, z nowych konsol X360 pozwala ogladac filmy z napisami tylko poprzez PC z Media Center.

Piszac o Xbox Media Center i tej pokaznej liscie kodekow mam na mysli starego Xboxa.

Dobrze się zrozumieliśmy :) Standardowo po wyjęciu z pudełka, żadna konsola nie potrafi odtwarzać filmów divx i podobnych. Aby to uczynić trzeba mieć albo dodatkowy soft (Xbox, PS2, PS3) albo komputer z dodatkowym softem (X360), wtedy X360 robi de-facto za typowe media center które przewala na ekran to co dostanie z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ono nie jest bez sensu, to jest po prostu jakaś taka wizja Microsoftu jako cyfrowego domu, gdzie PC ma kupę dysków twardych zaciąga rzeczy z internetu a X360 może robić za urządzenie wykonawcze. Oczywiście by coś takiego zrealizować trzeba mieć sporo kasy, ale wielokrotnie widywałem slajdy na szkoleniach jak X360 jest na siłę pakowany w komplet z PC i Vistą. Po prostu inna perspektywa spojrzenia. Dla MS dalej to PC i Vista są głównym centrum od wszystkiego, X360 to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, zbędny dodatek. Jeśli do odtwarzania filmów X360 potrzebuje połączenia z komputerem to lepiej bezprzewodowo połączyć komputer z TV czy wyświetlaczem, przecież i tak musi być włączony, a dzięki temu można oglądać filmy z hdd, no i mniej urządzeń jest włączonych. Nadal tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, komputer bezprzewodow z TV albo wyśwetlaczem podłącza się za pomocą skrzynki zwanej media-player (np. coś takiego: http://www.dlink.com/products/?pid=318), według Microsoftu nie trzeba takiej skrzynki ekstra kupować, bo można do tego wykorzystać już zakupiony wcześniej element domowego centrum rozrywki zwany X360, który może zarówno za pomocą PC z MCE wyświetlać filmy i zdjęcia jak również może służyć do gier. To chyba normalne, że producent stara się wszystkie swoje klocki wepchnąć pod jednym nośnym hasłem. Taka polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, dzięki, trochę mi to naświetliłeś, ja w dodatku nie doczytałem (coś się staczam umysłowo, ostatnio) i myślałem, że X360 może odtwarzać filmy przy wykorzystaniu swojego napędu, ale musi być podłączony do PC.

 

Najlepiej gdyby X360 mógł sobie pobrać z PC (lub płyty) MP+codeki a nawet filmy. Przecież ma dysk twardy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby X360 mógł sobie pobrać z PC (lub płyty) MP+codeki a nawet filmy. Przecież ma dysk twardy.

Niestety 20GB to nie za wiele, a do dyspozycji i tak dostajemy tylko 13 GB (mozna wykozystac do pobierania filmow z Xbox LIVE! Marketplace w 480p, 720p a nawet 1080p). M$ ma wprowadzic niedlugo 120 wiec sytuacja nieco sie zmieni.

A co do kodekow i divixow z plytki to nie wiadomo czy M$ nie wprowadzi tego wraz z nowa aktualizacja systemu tak jak to mialo miejsce jesienia kiedy to wprowadzono odtwarzanie filmow *.wmv z CD/DVD , USB i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ja przyznam, że niewiele z Vistą obcuję, ale dla mnie ten system jest fajny od środka (fajniejszy niż te co były do tej pory), jest bardziej poukładany od strony struktur dyskowych, praw dostępu itp. Ale nie bardzo potrafię powiedzieć co ma takiego nowego Vista od strony użytkownika, czyli w zasadzie interfejsu. Wszystko co tam pokazują istnieje już od dłuższego czasu na innych platformach i w znacznie mniej zasobożernej wersji oferując w zamian więcej wodotrysków - bo chyba do tego się sprowadza reklamowanie nowych cech systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ja przyznam, że niewiele z Vistą obcuję, ale dla mnie ten system jest fajny od środka (fajniejszy niż te co były do tej pory), jest bardziej poukładany od strony struktur dyskowych, praw dostępu itp.

 

bardziej poukladany, czy poukladany? bo to robi roznice... czy jest sens pakowac sie juz w viste? bo bede musial niedlugo zlozyc sobie stacje robocza (niestety na MS oknach) i nie wiem, czy XP, czy vista...

 

Wszystko co tam pokazują istnieje już od dłuższego czasu na innych platformach i w znacznie mniej zasobożernej wersji oferując w zamian więcej wodotrysków

 

A mi nie chce dzialac przezroczystosc okien:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ogladaniem Divx i podobnych, to zamiast molestowac konsole, mozna sobie od razu kupic TV z wbudowanym Media Center.

http://reviews.cnet.com/HP_SLC3760N_Med ... ml?tag=txt

Bedzie odtwarzal i wyswietlal cokolwiek (prawie) bedzie dostepne w lokalnej sieci (rowniez bezprzewodowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej poukladany, czy poukladany? bo to robi roznice... czy jest sens pakowac sie juz w viste? bo bede musial niedlugo zlozyc sobie stacje robocza (niestety na MS oknach) i nie wiem, czy XP, czy vista...

Sam system jest lepszy, ale istniejący soft jeżeli nie był pisany z zachowaniem wszystkich wytycznych jakie są zalecane przez MS może mieć problemy (chodzi głównie o programy beztrosko zakładające, ze użytkownik ma prawa administratora, albo mające na stałe zakodowane ścieżki do katalogów, które w nowej edycji windowsa uległy diametralnej zmianie). Kwestia też nowych sterowników działających poprawnie pod nowym systemem. Z mojego (producenta) punktu widzenia, trzeba dać Viście jeszcze pół roku zanim okrzepną wszystkie sterowniki do niej. Ale oczywiście na rynek już jest pchana pełną parą i bardzo szybko będzie w masówce wypierać Windows XP (choć ciągle będzie on dostępny na zamówienie).

 

A mi nie chce dzialac przezroczystosc okien:(

Musi być karta zgodna z DX 9 oraz pamięć Dual Channel (512 albo 1GB nie pamiętam). To w sumie sztuczne wymaganie, ale tak się widać MS ugadał producentami sprzętu.

3-wymiarowy pulpit pod linuxem to kwestia w zasadzie dowolnej karty z obsługą OpenGL, działa na większości kompów, efekciarstwem bije Vistę na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, takie bajery na łinzgrozie też by mogły działać, ale w chwili obecnej tylko NASA dysponuje komputerami które to uciągną. :wink:

 

W wiadomościach było o tym jak to np. po zainstalowaniu karty dźwiękowej system przestaje widzieć napęd, albo jak do zainstalowania różnych popularnych programów trzeba szukać uaktualnień na stronie m$, żeby działały.

 

Szacunkowo np. gry nie stworzone pod Vistę mają działać na niej o ok 25% wolniej niż na XP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chce dzialac przezroczystosc okien:(

Musi być karta zgodna z DX 9 oraz pamięć Dual Channel (512 albo 1GB nie pamiętam). To w sumie sztuczne wymaganie, ale tak się widać MS ugadał producentami sprzętu.

 

????????????? A co ma MS do mojego ArchLinuxa???????????????

 

 

ps. thnx za info o WiScie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby, a sorry, zapomniałem, że jesteś podobnym odmieńcem jak ja :) Skoro masz problemy z przezroczystością okien to zgaduję, że masz kartę ATI - dosyć częsty gość na stronach o problemach z compiz/beryl. Działa niewątpliwie od kopa na binarnych sterownikach nvidii, działa zdaje się też na kartach intela, choć przyznam, że nie sprawdzałem, mimo, że takową teraz posiadam :)

ps. Ja używam PLD

 

Witek, te problemy co opisują z programami właśnie wynikają z braku stosowania wszystkich wytycznych zalecanych przez MS. Zresztą nie od dziś wiadomo, że nawet MS nie zawsze się do nich stosował, pozwala to na napisanie szybciej działającego kodu stosując pewne nieformalne obejścia, niestety skutkuje to często brakiem późniejszej kompatybilności. Podsystem DX w Viście jest zbudowany zupełnie od nowa, by gry lepiej działały muszą być pod niego napisane (kwestia najbliższego czasu, oczywiście raczej należy oczekiwać wydania nowych wersji gier niż to, ze ktoś się nad starymi ulituje). Tak naprawdę oprócz Intela nikt nie wypuścił jeszcze pełnych certyfikowanych sterowników do grafiki pod Vistę, a to głównie od tych sterowników będzie też zależała wydajność gier starszych jak i znacznie lepsza wydajność gier nowych. Płyty główne obecnie produkowane tak naprawdę w niewielkim tylko stopniu odpowiadają wymaganiom Visty i przechodzą testy tylko dlatego, że na kilka wymagań w testach są ustawione erraty z ograniczeniem czasowym, za kilka miesięcy errata przestanie obowiązywać i płyta będzie musiała bezwzględnie takie testy przejść. Problemy dotyczą w głównej mierze układów dźwiękowych, czasami grafiki, bardzo często niechlujnie napisanych BIOSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby, a sorry, zapomniałem, że jesteś podobnym odmieńcem jak ja :) Skoro masz problemy z przezroczystością okien to zgaduję, że masz kartę ATI (...)

ps. Ja używam PLD

 

Dlaczego odmiencem? To inni lubia przeplacac/stresowac sie/szpanowac:)

 

Co do ATI to nie trzeba zgadywac... Niestety jako start skapiec biore sobie sprzet, ktory dostaje za free - i jakos tak sie zawsze trafia jakies tego typu swinstwo, co to akurat sterowniki ma lipne:) (wlasnie po upgradzie na R9600pro)

 

PLD goscil u mnie krotko. Jakies 15 minut. Nie podoba mi sie;)

 

 

Witek, te problemy co opisują z programami właśnie wynikają z braku stosowania wszystkich wytycznych zalecanych przez MS.

 

Problem z tymi programami jest taki, ze sa uruchamiane na systemach produkowanych przez MS, a nie jakichstam wytycznych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi programami jest taki, ze sa uruchamiane na systemach produkowanych przez MS, a nie jakichstam wytycznych;)

He he, nie jestem zwolennikiem systemów produkcji MS, ale też nie mogę powiedzieć, że są jakieś strasznie złe. Owszem miewają swoje humory, trzeba wiedzieć czego czasem nie robić by działało bez konieczności reinstalacji itp. Ale przy tym stopniu skomplikowania to zupełnie normalne. U mnie w pracy jest osoba specjalizująca się w dłubaniu w Windowsach, używa naprawdę wielu zaawansowanych narzędzi (sporo jest tylko z wiersza poleceń odpalanych) i potrafi odratować przypadki beznadziejne. Bywam też czasami na technicznych szkoleniach MS i mam możliwość porozmawiania z szefami projektów, nawet programistami - są świadomi niedoskonałości niektórych swoich rozwiązań i naprawdę są otwarci na zmiany. Poznałem też mechanizmy powodujące dlaczego tak powoli ulegają zmianie niektóre rzeczy a niektóre - wręcz banalne - giną w otchłani. Używając intensywnie linuxa też jestem świadom jego słabych stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi programami jest taki, ze sa uruchamiane na systemach produkowanych przez MS, a nie jakichstam wytycznych;)

He he, nie jestem zwolennikiem systemów produkcji MS, ale też nie mogę powiedzieć, że są jakieś strasznie złe.

 

Bo nie sa strasznie zle, stad taki emot, a nie inny. Mialem Win`98 przez 3 lata (a moze 4) bez reinstalacji, a to to jest jeszcze lepsze:)

 

Używając intensywnie linuxa też jestem świadom jego słabych stron :)

 

Kazdy system ma swoje lepsze i gorsze strony. Tylko niektore systemy maja troche wiecej tych gorszych, a inne lepszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...