Skocz do zawartości

Pytanie olejowe z trochę "innej beczki"


Paciu21

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam pytanie kontrolne odnośnie oleju. Nie chodzi mi o rozwodzenie się na jakim oleju powinno się jeździć :P

Zauważyłem właśnie dzisiaj jak sprawdzałem stan oleju, że ostatnio zdarzyło mi się dolać innego oleju. Zwykle jeżdżę na Millers CFS 5W40, a dolałem ostatnio Millers'a CFS 10W40 - GAPA :facepalm: . I pytanie moje brzmi: czy jest to wielki problem, czy muszę zmienić olej żeby nie był zmieszany(ilość bardzo mała, jakieś 100ml)? Czy mogę spokojnie dojechać do zmiany oleju(jakieś 1500km)?

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kosmiczne silniki subaru,ale w poprzednim aucie(mazda) jeździłem na 5w40max life,a jak sie skonczylo w bance to co zostalo z wymiany ,to dolewalem kilka razy(ok pól litra) 10w40 mobila który mi został z poprzedniego auta.do dzisiaj skutków ubocznych brak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje można ze soba mieszać. Niektórzy z braci forumowej drinkują różne oleje. Nie pamiętam parametrów i proporcji ale wiem, że tak robią. Twój drink składa się z bardzo zbliżonych składników jednego producenta. Ważne jest, żeby nie doszło do zerwania filmu olejowego. Jeśli oba oleje są wykonane w zbliżonej technologii nie powinno się stać nic złego, tym bardziej, że wlałeś tylko 100 ml. Sprawdź czy jeden z nich nie był z nanocząsteczkami, a drugi "zwykły". 

 Ja bym jeździl do wymiany.   

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba w tej samej technologii teoretycznie. Oba full syntetyki, do samochodów z wysilonymi silnikami o niedużej pojemności :)

Hmm, no okej, dziękuje wam bardzo! Rzeczywiście chyba pojeżdżę do wymiany bo i tak przed zimą mnie to czeka więć będzie gites. W końcu te silniki nie są z plasteliny, szczególnie, że mój jest prawie nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...