Jump to content

Pytanie olejowe z trochę "innej beczki"

Paciu21

Recommended Posts

Witajcie!

Mam pytanie kontrolne odnośnie oleju. Nie chodzi mi o rozwodzenie się na jakim oleju powinno się jeździć :P

Zauważyłem właśnie dzisiaj jak sprawdzałem stan oleju, że ostatnio zdarzyło mi się dolać innego oleju. Zwykle jeżdżę na Millers CFS 5W40, a dolałem ostatnio Millers'a CFS 10W40 - GAPA :facepalm: . I pytanie moje brzmi: czy jest to wielki problem, czy muszę zmienić olej żeby nie był zmieszany(ilość bardzo mała, jakieś 100ml)? Czy mogę spokojnie dojechać do zmiany oleju(jakieś 1500km)?

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pozdrawiam!

Paweł

To widać od początku ale z takiego podejścia można też coś wywnioskować^^ Ale troszkę się zmartwiłem czy to nie jest niebezpieczne dla silnika... Niby specjalnie się lepkością nie różnią ale jednak :(

Nie wiem jak kosmiczne silniki subaru,ale w poprzednim aucie(mazda) jeździłem na 5w40max life,a jak sie skonczylo w bance to co zostalo z wymiany ,to dolewalem kilka razy(ok pól litra) 10w40 mobila który mi został z poprzedniego auta.do dzisiaj skutków ubocznych brak;)

Oleje można ze soba mieszać. Niektórzy z braci forumowej drinkują różne oleje. Nie pamiętam parametrów i proporcji ale wiem, że tak robią. Twój drink składa się z bardzo zbliżonych składników jednego producenta. Ważne jest, żeby nie doszło do zerwania filmu olejowego. Jeśli oba oleje są wykonane w zbliżonej technologii nie powinno się stać nic złego, tym bardziej, że wlałeś tylko 100 ml. Sprawdź czy jeden z nich nie był z nanocząsteczkami, a drugi "zwykły". 

Ja bym jeździl do wymiany.   

Edited by Helmut

Oba w tej samej technologii teoretycznie. Oba full syntetyki, do samochodów z wysilonymi silnikami o niedużej pojemności :)

Hmm, no okej, dziękuje wam bardzo! Rzeczywiście chyba pojeżdżę do wymiany bo i tak przed zimą mnie to czeka więć będzie gites. W końcu te silniki nie są z plasteliny, szczególnie, że mój jest prawie nowy :D