Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie postojowe do Forestera ?


piotruś

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam WEBASTO.

Jest drogie, ale dobre.

Mozna programowac czas startu lub uzyc pilota.

Jest sie niezaleznym od zrodla pradu.

Mozna uzywac wszedzie.

Np. podczas urlopu w gorach, czy na parkingu w firmie.

 

Co nic nie kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja polecam też tańsze rozwiązanie DEFA WarmUp. Jest to postojowe ogrzewanie elektryczne, zasilane z gniazdka 230V, jak ktoś ma dom, to nie zauważy różnicy, poza tym, że trzeba wpinać kabel do gniazdka. Po więcej szczegółów odsyłam do mojego wątku :)

 

 

Jest sie niezaleznym od zrodla pradu. Mozna uzywac wszedzie. Np. podczas urlopu w gorach, czy na parkingu w firmie.
 

No to akurat jest przewaga, ale są też minusy: znajomy ma w OBK'u i jak kilka razu używał w zimie, aku bardzo szybko padło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam też tańsze rozwiązanie DEFA WarmUp. Jest to postojowe ogrzewanie elektryczne, zasilane z gniazdka 230V, jak ktoś ma dom, to nie zauważy różnicy, poza tym, że trzeba wpinać kabel do gniazdka. Po więcej szczegółów odsyłam do mojego wątku :)

 

 

Jest sie niezaleznym od zrodla pradu. Mozna uzywac wszedzie. Np. podczas urlopu w gorach, czy na parkingu w firmie.
 

No to akurat jest przewaga, ale są też minusy: znajomy ma w OBK'u i jak kilka razu używał w zimie, aku bardzo szybko padło...

 

Ja używam od 2 lat. Nie tylko w zimie, ale również kiedy jesienią lub wiosną jest ledwie kilka °C na plusie, szyby zaparowane, albo pokryte rosą. Kilkanaście minut i szyby czyste, silnik wstępnie zagrzany (niemal od razu pracuje na biegu jałowym na niskich obrotach). Trzeba pilnować zasady, żeby urządzenie pracowało nie dłużej niż trwa czas jazdy. Nawet podczas mrozu -24°C i grzaniu ok.45 minut, silnik odpalił z dużo większą łatwością. Ja jestem zachwycony tym rozwiązaniem i nawet mógłbym co 2 lata wymieniać akumulator na nowy, bo moim zdaniem to teraz już nie jest wielki koszt, a wygoda z używania Webasto ogromna! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...