Jump to content

Wrażenia z forysia

sasiadek_bb

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy ale już mi świta ze tu dłuuuugo zabawię.

Odebrałem dzisiaj Forestera xt. No i mnie dopadło. Powiem tak: 230 koni czy lie tam jest pod amską biegają żwawo, bardzo żwawo!

dałem przejechać się kumplom którzy znają sie an mocnych ośkach i gośice wymiękli. Ja wymiękłem. Lodówka zapierdziela jak trza.

Dziś od razu zaliczyłem killa jakiegoś osła w mondeo TDI i facet posłusznie pojechał sobie prawym pasem. Ten samochód jest niezły - dam znać więcej jak pojeżdże - na razie 100 km z Krakowa do BBA to niewiele, ale adrenalina do tej pory szumi mi w uszach.

Pozdrawiam wszystkich zahaczonych gwiazdkami!

Paweł

[ Dodano: Pią Wrz 08, 2006 10:53 pm ]

Docieranie:

Przez pierwszy 1.000 km bardzo delikatnie.

Do 3.000 już nieco energiczniej, ale dalej raczej nie używac pełnej mocy i zakresu obrotów.

Po 3.000 km wymiana oleju istotnie nie zaszkodzi.

Następnie - oczywiście w miarę możliwości (nejlepiej w Niemczech) - dać mu ostro "popalić". Osobiscie staram się mnie więcej przy tym przebiegu przejechać przynajmniej 300 km praktycznie cały czas z maksymalną prędkością.

Trzeba pamiętać o sprawdzaniu poziomu oleju - szczególnie w okresie docieranie i przy bardzo ostrym traktowaniu silniki mają tendencję do jego konsumpcji.

Całość dyskusji o docieraniu jest tutaj: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100363