Skocz do zawartości

piasta koła WRX GH


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję części jak w temacie.

Ceny w serwisie ASo/nieASO to ponad 500zł więc postanowiłem poszukać na własną rękę, a w zasadzie z Waszą pomocą ;)

 

Znalazłem producentów FAR czy Ruville za niewiele ponad 300PLN.

Podpowiedźcie gdzie/ jak szukać :)

 

Na Alle znalazłem piastę do SUBARU IMPREZA G12 G22 07- Z MAGNETYCZNYM KODEREM ABS ,

a są i za 150zł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że późna odpowiedź, ale może jeszcze się przyda. Numery oryginalnych części są na http://opposedforces.com/parts/ (nie wszystkie modele, ale WRX GH jest).

Ja jak nie mogę zlokalizować OEM, to szukam przez np stronę intercarsu zamienników i ich numerów. Po tych numerach wyszukuje na allegro lub na stronach sklepów internetowych. Ewentualnie szukam bezpośrednio na stronie producentów części (dla piast i łożysk to mogą być np SKF, Ruville, SNR, SWAG, FAG etc). Największy problem jest z producentami, bo trudno w dniu dzisiejszym powiedzieć, że jeden producent jest ok a drugi nie. Czasami SKF jest ok, czasami jest słaby, a czasami w pudełku SKF jest łożysko z Ruville'a (SKF był tu tylko przykładem). O jakość zamienników można się zawsze spytać Carfita. 

Jeśli kupujesz oryginał w ASO to warto zarejestrować się w Klubie Subaru i dostać 10% zniżki na części i 20% zniżki na usługi serwisowe. 120 zł szybko się zwróci. Ja do Legacy musiałem kupić zestaw łożyska tylniego koła. SKF kosztował blisko 600 zł i był niedostępny, oryginał chyba 800 zł -10% zniżki, więc wziąłem oryginał w ASO. Później znalazłem zamienniki Optimala i SNRa za około 350 zł, ale nie wiem jak z ich jakością. Z kolei jak kupowałem do mojego Colta łożysko, to wybór był prosty. Jedyny zamiennik to SKF i kosztował 300 zł, oryginał w ASO 1200 zł, te Subaru to tanie auta są  :P

ps. wrzuć więcej zdjęć tego swojego WRXa  :)

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Numery oryginalnych części są na http://opposedforces.com/parts/ (nie wszystkie modele, ale WRX GH jest).

ech ! fajne :D  dzięki

 

Oryginalną piastę kupiłem przez kolegę z Forum, podobno pasuje z Forka :)

W ASO jednak powiedzieli, że nie ma potrzeby jej wymiany chociaż ja słyszę łożysko (szczególnie przy jeździe ze stałą, dużą prędkością) i taka była diagnoza w nie-ASO.

Muszę to jeszcze zweryfikować.

 

Myślę, że nawet bez karty klubu Subaru jestem w stanie kupić tańsze części. Gdyby karta obejmowała wszystkie posiadane samochodu Subaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...