Skocz do zawartości

KĄCIK KIBOLA


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem nie powinien dostac czerwonej kartki (co najwyzej zolta). Zagranie nie bylo celowe i brutalne - wiecej bylo teatru w wykonaniu zawodnika RM. Sedzia nie powinien wyciagac czerwieni tym bardziej w tak waznym meczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawey sposób przyjęcia piłki w powietrzu korkami w pozycji front-kick.Football pewnie się zmienia.

Powtarzam ,zamiary i myśli i skąd biegł nie ma znaczenia ,liczy się czyn.

Myśle że poprostu mamy inne spojrzenie na to zdarzenie i tak niech zostanie.Chociaż mam wrażenie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@stach1111, a gdzie Ty widzisz przyjecie pilki "korkami"? :wacko: Ewidentnie Nani chcial skleic/zgasic pilke w locie prostym podbiciem.. Tak sie gra na calym swiecie..

OK.,z próbą ewentualnego zgaszenia piłki mógłbym się zgodzić,ale zarówno piłka jak i o wiele większy od niej przeciwnik był na wprost,nie ma mowy o nie widzeniu,to są profesjonaliści i oczy mają dookoła głowy.Zagrał bardzo niebezpiecznie a gdyby trafił bardziej w lewo to zrobiłby dziurę w brzuchu lub rozwalił wątrobę.

Wyszło jak widać.Ja zdania nie zmienię,przykro mi,dla mnie ewidentnie czerwo.Nie ocenia się zamierzeń tylko czyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach - i właśnie za niebezpieczne zagranie jest kartka żółta. Nie zrobił mu krzywdy, a tu jest też ważne to, czy chciał to zrobić. Piszesz kilka razy, że nie ważne jest to, czy chciał. Moim zdaniem to jest bardzo ważne.

Poza tym możemy sobie popisać :) Dostał czerwo, ManU odpadł, po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyznaje się kartek za zamiary tylko za przewinienia

 

zamiary i myśli i skąd biegł nie ma znaczenia ,liczy się czyn

 

Co za brednie!

 

Mylisz dwie rzeczy. Co innego kara dla zespołu czyli rzut wolny a co innego kara dla zawodnika.

 

W przypadku kary dla zawodnika ZAMIAR KOPNIECIA jest kluczowy (oraz sytuacja boiskowa ale nie o tym mowa). Odwracajac sytuacje: gdyby wjechał mu dwoma nogami wyorostowamymi ale nawet nie drasnal to czerwień czy nie? Na tym polega praca sędziego ze musi ocenić czy była to JESZCZE próba przyjęcia piłki czy JUZ niebezpieczne zagranie A MOZE NAWET chęć wyrzadzenia krzywdy przeciwnikowi.

Edytowane przez Action
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem z tel bo się uniosłem :) i nie mogłem cytować. zaraz się poprawie..

 

i jeszcze w nawiązaniu do sytuacji z Ebue... przypomina mi się jak Choto (nie wiadomo czemu w meczach z Wisłą) zawsze wyskakiwał do główki wbijając korki w udo przeciwnika... Ebue ewidentna czerwień... Nani dla mnie żółtko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy tu lepszych specjalistów od zasad gry w piłkę niż Pan P.Colina który sędziemu za ten mecz wystawił notę 8,2/10 uznając zagranie za niebezpieczne i decyzję sędziego za prawidłową. Niestety ale grając w piłkę (szczególnie tyle lat i na takim poziomie) trzeba być świadomym, że pomimo dużych rozmiarów boiska jest tam jeszcze 21 innych zawodników i TRZEBA się rozglądać czy takim zagraniem komuś się krzywdy nie wyrządzi....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyznaje się kartek za zamiary tylko za przewinienia

 

zamiary i myśli i skąd biegł nie ma znaczenia ,liczy się czyn

 

Co za brednie!

 

Mylisz dwie rzeczy. Co innego kara dla zespołu czyli rzut wolny a co innego kara dla zawodnika.

 

W przypadku kary dla zawodnika ZAMIAR KOPNIECIA jest kluczowy (oraz sytuacja boiskowa ale nie o tym mowa). Odwracajac sytuacje: gdyby wjechał mu dwoma nogami wyorostowamymi ale nawet nie drasnal to czerwień czy nie? Na tym polega praca sędziego ze musi ocenić czy była to JESZCZE próba przyjęcia piłki czy JUZ niebezpieczne zagranie A MOZE NAWET chęć wyrzadzenia krzywdy przeciwnikowi.

Całe szczęście że sędziowie byli innego zdania.

Pisałem już wiele razy,to są wyrachowani profesjonaliści i całymi godzinami uczą sie jak faulowac żeby wyglądało że zamiar był niewinny.Tym razem brutalny faul zakryty miał być przyjęciem piłki z wyskoku wyprostowana nogą z krokami prosto w przeciwnika bo niby zapatrzylem sie na piłkę.Sędzia był na miejscu i na szczęście nie rozmyslal co kto miał na myśli tylko wlepil czerwo.Chwała mu za to .

Idąc Twoja logiką za wjazd wyprostowanymi musi być czerwo bo był zamiar jedynie nie trafił-to dopiero bzdura (jeśli w ten sposób chcesz dyskutować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan P.Colina który sędziemu za ten mecz wystawił notę 8,2/10

 

A co miał zrobić skoro jest na czele komisji sędziowskiej UEFA ? Przecież jego podwładny wyrzucił MU z kolejnej fazy rozgrywek. Miał powiedzieć, że Turek błąd popełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoja logiką za wjazd wyprostowanymi musi być czerwo bo był zamiar jedynie nie trafił-to dopiero bzdura (jeśli w ten sposób chcesz dyskutować)

 

wjazd wyprostowanymi nogami w przeciwnika to jest chęć zrobienia mu krzywdy... czy trafi czy nie jest to czerwona kartka. tak samo jak próba oplucia lub uderzenia nie musi być skuteczna żeby można było ukarać. przypomnę, że Nani przyjmował piłkę nie widząc gracza Realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej bylo teatru w wykonaniu zawodnika RM

widać nie oglądałeś meczu albo przegapiłeś tą całą akcję. Po zderzeniu to Nani leżał i nie wstawał dobre 30 sekund trzymając się za twarz i brzuch (!) po czym dopiero dostał kartkę. Polecam powtórkę całej akcji a nie jedynie zderzenia i samego pokazania kartki

 

Jeśli już tyle tutaj ekspertów to trochę teorii

 

Nierozważność ma miejsce wtedy, gdy zawodnik swój atak wykonuje całkowicie nie zważając na bezpieczeństwo przeciwnika i konsekwencje, jakie ten atak może spowodować.

* Zawodnik grający nierozważnie musi być ukarany napomnieniem.

 

Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy, kiedy zawodnik swój atak wykonuje jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo odniesienia kontuzji.

* Zawodnik używający nieproporcjonalnej siły, musi być wykluczony z gry.

 

Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas, gdy używa nieproporcjonalnej

siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będącą w grze.

 

Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.

 

Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę z przodu, z boku lub z tyłu, używając jednej lub obu nóg - czyniąc to z użyciem nieproporcjonalnej siły i narażając tego zawodnika na niebezpieczeństwo, popełnia poważny, rażący faul.

 

Poważny, rażący faul karany jest wykluczeniem z gry winnego zawodnika.

 

i jeszcze w nawiązaniu do sytuacji z Ebue... przypomina mi się jak Choto (nie wiadomo czemu w meczach z Wisłą) zawsze wyskakiwał do główki wbijając korki w udo przeciwnika... Ebue ewidentna czerwień... Nani dla mnie żółtko

tego to nie rozumiem, to Ebue przejechał korkami po udzie przeciwnika i czerwo, a dostanie korkami po brzuchu/klatce piersiowej to żółtko.

Zresztą dla mnie taka interpretacja, że "nie widział" lub "nie miał zamiaru" to słabe tłumaczenie.

 

Real już się 2 lata temu przekonał co to znaczy stracić zawodnika w równie kontrowersyjnych sytuacjach i odpaść z tego powodu w półfinale LM.

Sytuacji mocno kontrowersyjna, ale tłumaczenie typu: Manchester był w dwumeczu lepszy to jest dopiero wyczyn (strzelone 2 bramki w tym jedna po samobójczym golu). Dwumecz był wyrównany i jedna sytuacja zaważyła na całym dwumeczu, a czy był to duży błąd czy nie to nie mnie to oceniać ponieważ jak już wspomniałem wcześniej nie jestem w tej sytuacji obiektywny ;)

 

 

taka tam gra na wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powolujemy sie na Collinę, to w podobny sposób, odnosząc sie do postu Markosa007, mógłbym zapytać, kto wypowiedział słowa: 'Odpadla drużyna w dwumeczu lepsza' ;) I to tez w zasadzie mówi o czym? Ze Mourinho 'sie zachowal' :)

 

Naprawdę cieżko mi uwierzyć, ze uważacie, że za ten faul należała sie czerwień. Rozumiem, ze Nani biegł przez 20 metrów i miał tylko jedno w głowie - wskoczyć ciosem karate i polamac wszystkie żebra przeciwnikowi? W lidze angielskiej w każdym meczu jest ze 20 sytuacji, w których piłkarze sie kopią trzy razy gorzej, a nawet żółtej nie dostają. Ten faul to było po prostu niebezpieczne zagranie, bez woli zrobienia komuś krzywdy. Żółta kartka i to wcale nie taka mocna. W PL (nie mylic z polską ligą ;) ) pewnie by nawet żółtej nie było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...