Skocz do zawartości

Niskie obroty w Subaru H6?


aretzky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum więc przepraszam jeśli cos źle napiszę.

 

Niedawno zakupiłem Subaru Outback H6 z 2007 r. i od razu przystąpiłem do kontroli luzu zaworowego gdyż posiada instalację LPG. Tu wszystko okazało się ok. Zastanawia mnie jednak czy sytuacja z filmiku jaki zrobiłem jest w normie. Mianowicie, jeśli na parkingu delikatnie dodam gazu i szybko go odpuszczę obroty moim zdaniem dość nisko spadają i czuć lekką wibracje silnika, po czym silnik podbija je do góry. Próba wykonana na benzynie. Proszę o info posiadaczy H6 jak jest u nich. Co jakiś czas wywala także błąd najprawdopodobniej czujnika zmiennych faz rozrządu.

 

Link do filmu: http://youtu.be/12oRidECTV8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H6 (z gazem) tak nie mam, ale w H4 (z gazem) tak mialem :). Co ciekawe kolega w innym aucie mowil, ze tak ma od czasu wstawienia lpg i mi takze sie wydaje ze przed lpg bylo ok. Problem zawsze tez wystepuje zaraz po resecie audoadaptacji. Moze spr. ja wykonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobnie w H6 z 2002 r., najbardziej to czuć na gazie, jak się depnie szybko i w momencie opadania obrotów depnie się raz jeszcze to wpada w pewnego rodzaju "dołek" i się lekko przydławia. Ciężko zdiagnozować przyczynę, od roku mam LPG, a problem pojawił się po zamontowaniu instalacji firmy BRC.

Jeżdżę co jakiś czas do warsztatu by mi to wyregulowali, ale za każdym razem nie są w stanie tego zrobić dokładnie i ściemniają, "że na gazie nigdy nie będzie idealnie".

 

Nie mam czasu i nerwów by się szarpać z tym warsztatem, jeśli ktoś z Was rozwiązał podobny problem w dolnośląskim to będę wdzięczny za poradę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez spinoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile szczęścia długo nie trwały. Dzisiaj wyskoczył check engine (wypadanie zapłonu na całej prawej stronie) i po kasowaniu błędu wróciły problemy z obrotami. Po weekendzie zamieniam czujniki stukowe stronami i czekam aż sie ponownie zaadoptuje do normalnych obrotów jak to miało miejsce wcześniej. Co dalej nie rozwiązuje problemu czego tak się dzieje po resecie kompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...