Skocz do zawartości

Kontrolka obd sti 06


abecer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapaliła mi sie kontrolka obd! Czy można tak narazie jeździć, zaznaczam że nie gaśnie i swieci się na żółto! Pozatym spaliła się obudowa czegoś czarnego:-/czarnego po prawej stronie od intercoolera. Wiem że to nie wiele ale nie jestem mechanikiem i nie mam pojecia co to jest, zdjecia też nie potrafie tutaj wrzucić! Mechanik odłączył kostkę i powiedział że jak narazie daje rade, dopóki nie kupię nowej cześći! To coś znajduje sie na metalowej podstawie a na górze jest plastikowe, jak obudowa filtra:-). Wiem, wiem ale opisałem co? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej stronie patrzac od przodu auta ? zdecydowanie lepiej jest pisać "strona kierowcy" strona pasażera " :)

Obstawiam spalony  silnik pompy powietrza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona kierowcy na górze! Moge tak jeździć jak narazie czy lepiej nie. Ile coś takiego kosztuje?

 

To cos takiego ? 

post-766-0-55681900-1406313576_thumb.jpg

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

 

czyli to co mowiłem , pompa dodatkowego powietrza , ekologiczne g….o :) . mozesz smiało jezdzic nic sie nie stanie , pompa działa tylko na zimnym silniku przez kilkadziesiat sekund w celu szybszego nagrzania kat. aby spełniał durne ekologiczne normy, oczywiscie gadzet montowany w autach na eu 

Niestety drogie to jest , w Polsce ponad 2000 zl , mozna regenerowac to , mozna wyeliminowac na stałe , mozna kupic nowe. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu to usunąć?

 

Jak usuniesz od tak , check sie bedzie zawsze palił , musisz w ECU wyłączyc to programowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i pomoc chłopaki!

Carfit dzięki za szybką wysylke czesci do Drożejowic;-). Zamawialem 07.07. Napewno nie bede robił tego w Austrii w Stohl Racing, pewnie nie bedzie tanio! Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie! Czy pompa powietrza ma coś wspólnego z natryskiem intercoolera? Posiadam zbiornik wody w bagażniku, zauważyłem że automatycznie nie świeciła się kontrolka kiedy jest podawany natrysk wody. Sprawdziłem wiec recznie i nic. Okazało sie że dysza była zatkana, przeczyscilem i gra, ale automatyczny natrysk nie chodzi dalej! :@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanie! Czy pompa powietrza ma coś wspólnego z natryskiem intercoolera? Posiadam zbiornik wody w bagażniku, zauważyłem że automatycznie nie świeciła się kontrolka kiedy jest podawany natrysk wody. Sprawdziłem wiec recznie i nic. Okazało sie że dysza była zatkana, przeczyscilem i gra, ale automatyczny natrysk nie chodzi dalej! :@

 

Nie ma nic wspolnego , a jestes pewien ze masz automatyczny natrysk ? Seryjnie w 2.5 nie bylo , mozesz miec jesli masz ECU zmienione lub z dodatkowymi opcjami , lub moduł , ale to i tak nie ma nic wspolengo z check engine . 

Pytanie dodtakowe , jak było wczesniej ok , to podczas mocnego przyspieszania , mrugała Ci kontrolka IC SPRAY ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...