Jump to content

Tribeca MY08 grzeje sie ale powoli


ericthered

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj wysiadam z samolotu , odbieram auto z parkingu( stał 2 tygodnie) ruszam do domu i po 50 km widzę że temperatura cieczy chłodzącej rośnie. Jade 140 jest normal + 1 kreska. Zwalniam spada. Po przejechaniu 150 km jest +2 kreski , 230 km dom + 3 kreski ale cały czas temperatura reaguje na obciążenie choć ostatnie 20 km był coraz gorzej. Termostat w jednej pozycji?

Płynu nie ubywa , nie ma  masła w olej , nie odczuwalny spadek mocy. Sugestie?

Auto zagazowane ( tak przy okazji luzy sprawdzane w Józefowie na 90 000 km i ok a gaz od nowości) , teraz ma przejechane 100000 km. 

Link to comment
Share on other sites

Cd przygód z grzaniem się silnika...

Po  dwóch dniach  jestem  umówiony na wymianę termostatu  , wyciągam auto z garażu żeby jeszcze raz popatrzeć co się będzie działo - 50 km -nic. Wybrałem się do miast  - łącznie z dojazdem przejechałem około 80 km z czego 20 po mieście w delikatnych korkach( plus 50 km z rana) , na zewnątrz plus 30 stopni - temperatura w silniku ok. Tak na marginesie termostat w Tribekach jest na 77 stopni - trochę mało. Na razie odwołałem akcję termostat i będziemy obserwować.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Od przygody z temperatura minal prawie miesiac. Auto uzywane d czasu do czasu(razem przejechalo cos okolo 500 km) w temperaturach tropikalnych i nic sie nie dzieje. Termostet nie zmieniony lezy w bagazniku. Panowie, zdarzyl sie juz komus taki zonk. Niekoniecznie tylko w Tribece. Jak popatrzylem na nowy termostart to nie za bardzo widze gdzie mialby sie przyciac( niezadzialac). Jedyne logiczne wytlumaczenie to paproch gigant ktory podszedl pod gniazdo w resostacie. Jak wygladaja typowe objazy zapowietrzenia ukladu w wyniku wydmuchania uszczelki( oby nie) Z drugiej strony luzy sie zbizaja bo i LPG od nowos i i 100 tys km na liczniku. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...