Skocz do zawartości

Tajlandia - jaka wyspę wybrać?


jathek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Przymierzam się do odwiedzenia Tajlandii po raz drugi i szukam inspiracji ;)

Poprzednim razem byłem na Ko Tao i było meeeegaaaa :) Wiec może teraz kolej na Zatokę Andamańską? Był z was ktoś w tamtych rejonach i mógłby polecić jakaś wysepkę? Chciałbym uniknąć tłumów ale podejrzewam, ze w marcu może być z tym kiepsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nieturystycznie to Ko Chang Noi. Brak turystycznej stonki. Dostaniesz się bez problemu z Bangkoku.

 

Osobiście bym Ci polecał Laos czy Kambodżę, świetne klimaty, prawie nietknięta natura, dzikość, spokojny tryb życia tubylców i wszyscy dookoła uśmiechnięci :D Jeśli kręcą Cię filmy o wojnie wietnamskiej to pokochasz te kraje :P

 

Tajlandia to komercha i nic szczególnego JUŻ :( Niestety.

Edytowane przez SMILE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec rowniez w temacie Azji bo juz ponad 20 razy bylem sluzbowo/prywatnie praktycznie w kazdym kraju poza Tajwanem...

 

Tajladnia jak napisal przedmowca to juz troche komercha...poza fajnymi buddyjskimi swiatyniami i najlepszym wg mojej subiektywnej oceny zarciem na swiecie oferuje rowniez niezliczone rzesze turystow praktycznie na kazdej wyspie, ktora bys chcial odwiedzic...

 

Jesli kierunek Azja to proponuje Malezje/Indonezje... Bylem w ubieglym roku na Borneo zarowno w czesci malezyskiej jak i indonezyjskiej i moge tylko polecic... Na pw moge opisac bardziej szczegolowo wliczajac proponowane polaczenia lotnicze aby wyszlo najefektywniej czasowo i finansowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy połączyć Tajlandię z Wietnamem. Niestety dysponujemy tylko 3 tygodniami wiec to bedzie tylko liźniecie Wietnamu. Taniej jest dostać się Warszawy do Sajgonu przez Bangkok niż bezpośrednio z Wawy ;)

Wstępny plan jest taki:

Wylot z Wawy do Bangkoku tam 1,2 dni pozniej wylot do Sajgonu tam tydzień z groszem następnie powrót do Tajlandii i wypoczynek na jakiejś wysepce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lec na Koh Rong do Kambodzy.

Po 1 stronie wyspy imprezy, restauracje, guesthousy, hostele, po 2 stronie piekna, prawie bezludna plaza.

Jathek, a moze Andamany?

A jak upierasz sie nad Tajlandia to moze zachwalana przez wielu Koh Lipe?

Jezeli chcialbys pare wskazowek jezeli chodzi o Wietnam, to pytaj. 4 lata temu objechalem caly Wietnam z gory na dol :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Koh Lipe bralem pod uwage :)

 

A Wietnam to tylko Ho chi minh, delta mekongu i jak starczy czasu to cos zwiazanego z wojna w Wietnamie.

 

Ja sie nie uparlem na Tajlandie ale moja zona juz tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wietnam to tylko Ho chi minh, delta mekongu i jak starczy czasu to cos zwiazanego z wojna w Wietnamie.

 

Mnie Mokong rozczarowal - bardzo komercyjnie. Ale oczywiscie warto skoro tam bedziecie. Tylko nie dajcie sie namowic na 2 czy 3 dniowe rejsy.. 1 dzien plywania w zupelnosci wystarczy.

Muzeum Pozostalosci Wojennych (wczesniej nazwane: Muzeum Amerykanskich Zbrodni Wojennych) jest zdecydowanie warte uwagi. Temat mocno antyamerykanski i nieobiektywny, ale pozycja obowiazkowa.

Jezeli interesuje Was tematyka wojenna to polecam rowniez zobaczenie Cu Chi Tunnels.

A na sam Sajgon i bliskie okolice w zupelnosci wystarcza 4-5 dni (juz z Mekongiem, Cu Chi, muzeum i miastem).

Trzmajcie rzeczy blisko siebie, bo w Sajgonie zdarzaja sie kradzieze.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@beben, co kto lubi. Poznalem backpackerow, ktorzy w Bangkoku siedzili po 2 tygodnie.. :)

Ja osobiscie jestem tego samego co Ty - jeden, GORA dwa dni na poszwedanie sie i poobserwowanie jak to wszystko moze funkcjonowac i dalej w droge :)

Szczegolnie zaraz po przylocie, kiedy aklimatyzujemy sie w nowym miejscu :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Phi Phi bylem ze 2 lata temu - nie ma sladu po tsunami (poza milionem znakow informujacych, ze w razie tsunami nalezy uciekac na wzgorza..)

Krotki artykul kolezanki, ktora ze mna podrozowala o Phi Phi: http://www.poznaj-swiat.pl/artykul,Phi_Phi_Wi-Fi_Hi-Fi_-_Paulina_Kanska,1096

Nawet zalapalem sie na zdjecie w miesieczniku ;)

 

DSCF0345_Fot-Paulina_Kanska.jpg

 

Przede wszystkim dobre imprezy i tanie buckety (wiaderka z alko), ale mi zdecydowanie bardziej podobalo sie na Koh Tao.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Lecę zaraz a dokładnie mam za 2h wylot ale w Gdańsku mgła plus luftwafe strajkuje wiec nie wiem czy dojadę do Tajlandii i kiedy

Dzięki za wskazówki miałem szukać w necie ale zmiana biletów przez strajk i wyszło jak zwykle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować? na lotnisku tuż przy wyjściu masz informację turystyczną i tam jest mnóstwo ulotek i mapek atrakcji w Bangkoku. Za free.

Mnóstwo atrakcji masz też opisanych w TripAdvisor, apce dostępnej na android/ios.

 

Ja się już powoli pakuję, pół plecaka szkolnego i na dwa miesiące do Tajlandii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz wyzej wspomnianych, polecam drinka i zachod slonca w Banyan Tree (Vertigo, Moon bar):

 

vertigo.jpg

 

Oraz plywajacy targ (floating market): Damnoen Saduak:

 

Ganaral-07.jpg

 

A jezeli 

 

Patpong
, to koniecznie trzeba zobaczyc Pingpong Show..  ;)  :biglol:

 

Wlasnie wrocilem z 3tyg urlopu (polnoc Tajlandii oraz polnoc Laosu) i nie moge sie odnalezc w PL.. :(

 

Wazne info dla obecnie podrozujacych: od 2 tygodni na tajskich wyspach pada deszcz i wala pioruny. Kolejne dni niestety bez zmian..

Takze koniecznie sprawdzajcie pogode zanim sie tam wybierzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PingPong to must see ;) odnośnie tego baru, jedna noc spędzilismy w tym hotelu, takich tłumów w tym barze to ja dawno nie widziałem :) fakt widok ekstraklasa ale najpierw trzeba sie dopchać do baru a poznij do barierek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...