Skocz do zawartości

Gdzie w góry - Alpy


Zelazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Szukam ciekawego miejsca gdzie na kilka dni mógłbym skoczyć do Austrii w góry. Jako, że jadę z młodszym rodzeństwem itd, nie szukam hardcorowych wspinaczek. Nie tym razem. Ma być miło i przyjemnie. W tamtym roku było Zell am See i było idealnie, baseny, kilka tras w góry, jeziora, Grossglockner autem.

Czy jest ktoś w stanie polecić coś podobnego, jakiś rejon, miejscowość?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak się składa że jestem w Tyrolu a do zell am see mam ze 40 km także Twój wybór uważam za udany i piękne rejony  ,. a czego oczekujesz od regionu ? szukasz wspinaczek czy tras rowerowych ? cały tyrol jest odpowiedni , daj więcej szczegółów to będziemy myśleć


kolego tak się składa że jestem w Tyrolu a do zell am see mam ze 40 km także Twój wybór uważam za udany i piękne rejony  ,. a czego oczekujesz od regionu ? szukasz wspinaczek czy tras rowerowych ? cały tyrol jest odpowiedni , daj więcej szczegółów to będziemy myśleć

i zawsze można by sie spotkać na jakas kawę , fajnie by było spotkać fana subaru tak daleko od kraju bo mimo że tutaj subaraków pełno to raczej nie ma takiej atmosfery jak  w Pl, nikt się nie pozdrawia , nie ma świnek na autach ...aż żal

Edytowane przez barczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@barczi, w Zell am See byłem w tamtym roku, super region, ale czas na coś nowego. Nie interesuje mnie jazda rowerem czy wspinaczka, planujemy przejść się po górach (żaden hardcore, bez spania w schronisku czy coś, widoczki, natura, maks jakieś łańcuchy i drabinki czasami, od rana do popołudnia). Fajnie jakby były jakieś termy/baseny i inne atrakcje jak np jakieś wodospady, malownicze przełęcze żeby autem przejechać czy coś :)

Klagenfurt zaraz zobaczę, ale nie za nisko? Bardziej zależy mi na alpejskich klimatach. Myślałem o Soelden, ktoś był może w lecie?

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klagenfurt to nie znam , i widzę na mapie że daleko, co do Soelden to byłem przejazdem w zeszłym tygodniu bo miałem tam przesyłkę , jest pięknie, ale co do atrakcji tego rejonu nie mam pojęcia aczkolwiek no jest konkret:) byłem za Soelden w miejscowosci Obergurgl , to jest 1900 m.n.p.m a wyżej jeszcze sporo śniegu leży, ładnie to wygląda, wodospady widziałem przejeżdżając między górami, ale tam teraz dużo się buduje i za dnia są spore korki bo i turystów też tam sporo. Co do przełęczy to polecam Hahntennjoch, ale to raczej od Soelden jest kawałek ale jest świetna, wąska droga, zakręty, super widoki i zakaz dla ciężarówek pow. 7,5 ton a ja się tam wbiłem swoją o dop masie 26 ton :)


Klagenfurt to nie znam , i widzę na mapie że daleko, co do Soelden to byłem przejazdem w zeszłym tygodniu bo miałem tam przesyłkę , jest pięknie, ale co do atrakcji tego rejonu nie mam pojęcia aczkolwiek no jest konkret:) byłem za Soelden w miejscowosci Obergurgl , to jest 1900 m.n.p.m a wyżej jeszcze sporo śniegu leży, ładnie to wygląda, wodospady widziałem przejeżdżając między górami, ale tam teraz dużo się buduje i za dnia są spore korki bo i turystów też tam sporo. Co do przełęczy to polecam Hahntennjoch, ale to raczej od Soelden jest kawałek ale jest świetna, wąska droga, zakręty, super widoki i zakaz dla ciężarówek pow. 7,5 ton a ja się tam wbiłem swoją o dop masie 26 ton :)

poprawka-zakaz dotyczy aut o wadze 14 ton :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge z czystym sumieniem polecic Niederthai. Zatrzymalem sie w hotelu Tauferberg, ktory takze polecam. W okolicy jest wodospad Stubienfall (cos kolo 160m wysokosci) oraz prowadzaca przez niego ferratka. Miejscowosc jest cicha i spokojna oddalona od wszelkich szlakow komunikacyjnych. Na necie i youtubie jest troche filmikow z tej okolicy.

Tutaj link do wodospadu i prowadzacej przez niego ferratki:

Edytowane przez iron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam niedoceniane okolice Lienzu (zresztą bardzo dobrze, bo mnie tłumy są niepotrzebne).

 

Latem sporo tras na piesze wyprawy. Rowerem w razie potrzeby też dałoby się pojeździć. Dodatkowa zaleta to http://www.felbertauernstrasse.at :). Naprawdę fajnie się tym jedzie. Do tego z Lienzu masz piękną drogę na okoliczny lodowiec - http://www.gletscher.co.at. Włochy i Cortina rzut beretem. Zillertal (wodospady po drodze ;)) to rzut beretem ale w inną stronę (a tam masz http://www.hintertuxergletscher.at oraz https://www.google.pl/#q=schlegeisspeicher - absolutnie najbardziej malownicze jezioro jakie widziałem).

 

Ogólnie jest na co patrzeć i gdzie jeździć :mrgreen: A gdybyś potrzebował fajnego lokum to też mogę coś polecić.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...