Skocz do zawartości

Moja pierwsza Impreza


Michał MW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie ( i może Panie też) jest to mój pierwszy post tutaj i liczę na waszą pomoc.

Opisze po krótce sytuacje:

Od 3 miesięcy szukam samochodu, jestem wybredny wręcz nieznośny dla znajomego, który szuka mi samochodu za granicą ( przysługa).

Imprez jest mało, a w dobrym stanie jeszcze mniej, ale trafiła w nasze ręce perełka, poleasingowy Subaru Impreza STI '07 no piękny wręcz.

Zakładając czysto hipotetyczna sytuacje że wszystko z nią w jak najlepszym porządku, pomóżcie mi proszę żebym nie przeholował z $.

Ile warte jest takie cacko ? Rozbieżność w cenach jest dość spora a z racji że jest to moja pierwsza Impreza ciężko mi jest określić ile kasy powinienem maksymalnie na nia liczyć.

Dodam jeszcze że potwierdzony przebieg to nieco ponad 66tyś.

 

Plik ze zdjęciem i numerem vin w załączeniu.

post-17161-0-17498000-1403911170_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede wzystkim dobrze sprawdź auto po nr vin! Wartość auto nie tylko zależy od rocznika ale przede wszystkim w jakiej jest kondycji. Silnik, napędy. Jezeli wszystko jest ok to kupic i sie cieszyć. Możliwe ze to us? Nie widać za bardzo spryskiwaczy xenonow! Albo eu ale bylo już robione! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś najpierw o silnikach 2,5l, co tam się z nimi może stać i jakie są szacunkowe koszty napraw? Zakładam że tak, więc do rzeczy :)

 

Może na Twoje pytanie najlepiej przejrzeć dział Sprzedam i archiwum? Nie pamiętam aby ktoś ostatnio sprzedawał identyczny samochód, podobny owszem. Ale tam już było zakucie, a i historia była na forum...

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/68844-s-subaru-impreza-wrx-sti-salon-polska-2006-rok/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o silniki 2,5 to konsultowalem sie ze znajomym mechanikiem, ktory nieco nakreslil mi temat i postraszyl troche ze moze mnie czekac w najczarniejszym scenariuszu remont silnika. Jesli chodzi o stan techniczny to zadnych wyciekow nie ma. Skrzynia biegow i sprzeglo tez w normalnym zużuciu. Auto jest poleasingowe. Mam inspekcje rzeczoznawcy. Natomiast jedno co mnie zastanawia to właśnie brak spryskiwaczy na ksenonach nie wiem czy to tak ma wygladac czy poprostu jestem slepy. Co do ceny to w dalszym ciagu prosilbym o wskazowki :) chodzi mi o to ze znalazlem egzemplarz za 30 oraz za 60 tys. Rocznik podobny bo 2006 lub 2007. Poprostu nie chce przecholowac z cena a jest to aukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie forumowicze poprawią jakbym się mylił. Według mojej wiedzy hawki sti stają od 50 tys zl wzwyż, jak juz mówilem wszystko zalezy od stanu auta! Wersja eu miała xenony i musi mieć spryskiwacze! Może było coś robione i jest przedni zderzak od us. Tego już nie wiem. Dowiedz sie jaka to wersja, pewnie us więc nie musi mieć spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na serwisy oto... alle... i zagraniczne. Sam będziesz widział mniej więcej ile są warte. Na końcu zadaj sobie pytanie ile jesteś w stanie zapłacić za auto realnie i licytuj. Wiadomo, że jak jest za jakąś dużą kasę auto pewne z PL to po co dawać taką samą kasę na aukcji? Gdzie 100% pewności nie ma, że wszycho ok. 

Edytowane przez ceram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jeszcze przedzwonię do domu aukcyjnego i podjadę z vinem do ASO Subaru ( ciekawe czy mi jakies info podadzą), po specyfikacji wydaje mi się ze jest to wersja US lekko podkręcona ( koleś od siebie dorzuca wcześniejsze zaciski oraz inne duperele).

Poniżej wrzucam część specyfikacji:

 

Subaru Impreza G11 WRX STI

Fahrzeug-Ident.-Nr.: JF1GDFLH37G078970 Laufleistung abgelesen: 66674 km

Erstzulassung: 06.07.2007 Besichtigungsdatum/-ort: 12.06.2014 Backnang

Getriebe Art: Schaltgetriebe 6 Gang Hubraum / Leistung: 2457 ccm / 242 kW (329

PS)

Z tego cowiem wersja EU ma 280 KM, wersja US 300 KM.

 

Jedyne ryzyko jakie ponoszę to przejażdżka do Dojczlandów (przy okazji odwiedzę rodzinę).

Ja już siedzę nagrzany od paru dni i chyba się popłaczę jak będzie jakiś fuckup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem . Podjarany jestem samym faktem zakupu subaru (jak nie ten to inny), jesli go wylicytyje, pojade na miejsce i stan faktyczny bedzie odbiegal od ekspertyzy to nie musze go brac (tu akurat jest komfort) ale nie zmienia to faktu ze taki samochod to jest piekna sprawa... zreszta co ja wam bede mowil :)a pomyslec ze jeszcze pare miesiecy temu zastanawialem sie czy moze nie E90 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.vindecoder.net/ Tutaj możesz sprawdzić subaraka. Jak jest z usa to znajdziesz cos na jego temat

"VIN has invalid check digit. Make sure it is spelled correctly! (check digit = 7, found = 3)"wnioskuje ze to w takim razie wersja EU ?

Edytowane przez Michał MW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o silniki 2,5 to konsultowalem sie ze znajomym mechanikiem, ktory nieco nakreslil mi temat i postraszyl troche ze moze mnie czekac w najczarniejszym scenariuszu remont silnika. Jesli chodzi o stan techniczny to zadnych wyciekow nie ma. Skrzynia biegow i sprzeglo tez w normalnym zużuciu. Auto jest poleasingowe. Mam inspekcje rzeczoznawcy. Natomiast jedno co mnie zastanawia to właśnie brak spryskiwaczy na ksenonach nie wiem czy to tak ma wygladac czy poprostu jestem slepy. Co do ceny to w dalszym ciagu prosilbym o wskazowki :) chodzi mi o to ze znalazlem egzemplarz za 30 oraz za 60 tys. Rocznik podobny bo 2006 lub 2007. Poprostu nie chce przecholowac z cena a jest to aukcja .

musisz sobie odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie... do czego auto ma Ci służyć - ja wybrałem 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Zawsze brakowalo mi mocy . Nie moglem sobie pozwolic na samochod ktory bedzie mnie poprostu cieszyl. Chce miec mocny samochod bez zbednych kosmetykow czy frendzelkow. Jam to w jakims poscie przeczytalem "ortopedyczny urok Subaru".

Edytowane przez Michał MW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup, pojeździj, zobacz czy przy aktualnym stanie wystarcza Ci na "odkładanie", a kiedy już się wysypie to zaczniesz modzić. A może sprzedasz... auto z samo z siebie jest cholernie wymagające, nawet przy 300KM (zwłaszcza jeśli to pierwsza impreza) jest się czego uczyć. Frajdy na pewno nie zabraknie ;)

 

"VIN has invalid check digit. Make sure it is spelled correctly! (check digit = 7, found = 3)"wnioskuje ze to w takim razie wersja EU ?

albo błąd w VINie. Jak pisałeś wcześniej - zaatakuj jakieś ASO, podpytaj o ten numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Zawsze brakowalo mi mocy . Nie moglem sobie pozwolic na samochod ktory bedzie mnie poprostu cieszyl. Chce miec mocny samochod bez zbednych kosmetykow czy frendzelkow. Jam to w jakims poscie przeczytalem "ortopedyczny urok Subaru".

My wybraliśmy Hawka bo:

1. był niebieski (blue mica) :)

2. 2,5 - niezwykła elastyczność

3. 230 KM w zupełności wystarczy

4. nie upalamy i  nie katujemy do odcięcia, nie jeździmy autostradą z gazem w podłodze

5. miał to być samochód do codziennej użytkowej jazdy

6. napęd 4x4 na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem mojej subaryny kumpel zawsze mi mówił że bym kupił drożej ale pewniej niż tanio a że bym już wiedział że trzeba coś wymienić bo wtedy wszystko po sypie się lawinowo, i fakt faktem kupiłem bloba 2.0 w super stanie za 43k i nic się nie dzieje a już 10tys zrobił tylko trzeba pamiętać o użytkowaniu z głową :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie dowiedziałem się ze tuning był robiony przez http://www.gpperformance.eu

Zostały na pewno zmienione klocki zaciski tarcze w załączniku bagażnik z gadżetami.

proszę o jakąś ocenę :)


Panowie dziekuje za pomoc ! Niestety moja perelke mtos wylicytowal... przebil moje maksimum poszla za 60 tys z akcyza. Szukam dalej ale zalamka normalnie :(

post-17161-0-94524600-1404155043_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pękaj będzie jeszcze lepsza okazja:)

mało tego jest :(

znalazłem coś takiego : http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=13ds4t#none

ktoś zna handlarza albo autko ?

Panowie kupiłem !  Równoległa aukcja ! zapomniałem o niej wgl a też brałem pod uwagę- koncepcja nieco inna ale dalej jest to subaryna ;p

http://pl.bca-europe.com/Pages/ViewLot.aspx?Token=9468429178e94f01a8f72f06ebf7c508&VehId=ed5eaff5-3d8f-4679-83f5-99e7af007375&LotId=7154028&R=11&SR=9&SaleCal=False&saleId=00000000-0000-0000-0000-000000000000&referrer=http%3a%2f%2fpl.bca-europe.com%2fSearchVehicle%3fsearchToken%3d9468429178e94f01a8f72f06ebf7c508

Edytowane przez Michał MW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

OMG! Gdzie Rzym gdzie Krym? :) 300 km w benzynie i później 150 km w paliwie do traktora lub ciężarówki. :)

A już miałem chęć na te złote zaciski z bagażnika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

OMG! Gdzie Rzym gdzie Krym? :) 300 km w benzynie i później 150 km w paliwie do traktora lub ciężarówki. :)

A już miałem chęć na te złote zaciski z bagażnika :(

 

niestety realia okazały się inne :) cena sti-ka mnie przerosła. poczekamy zobaczymy, podejrzewam że dupy nie urwie ale to zawsze subaru w sportowej wersji (chociaż diesel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

OMG! Gdzie Rzym gdzie Krym? :) 300 km w benzynie i później 150 km w paliwie do traktora lub ciężarówki. :)

A już miałem chęć na te złote zaciski z bagażnika :(

 

niestety realia okazały się inne :) cena sti-ka mnie przerosła. poczekamy zobaczymy, podejrzewam że dupy nie urwie ale to zawsze subaru w sportowej wersji (chociaż diesel)

 

Sportowy diesel? :) Hmmmmm.... :)

 

Niemniej, oby dobrze służył.

Edytowane przez Remi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...