Skocz do zawartości

Subaru Impreza GT - Inna stacyjka a immobilizer


Picasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Odkąd stałem się posiadaczem Subaru Imprezy GT My99 posiadałem jeden kluczyk, który się niestety złamał. Na chwilę obecną przykładam kostkę która była w kluczyku do stacyjki i jakoś odpalam. Na dzień dzisiejszy mam dwie możliwości... Znaleźć jakąś dobrą surówkę ( niestety takiej nie znalazłem, tylko jakieś badziewie z allegro) lub kupić stacyjkę z kompletem kluczy. Teraz mam do Was szanowni klubowicze pytanie. Czy jeśli zamontuję inną stacyjkę i włożę kluczyk który był w komplecie to samochód odpali ? Nie bardzo wiem jak to jest w Subaru ale czy muszę kupić stacyjkę z komputerem ? Jeśli bym rezygnował ze stacyjki i kompa to czy możecie polecić jakąś firmę, która sprzedaje surówki kluczy z miejscem na kostkę ??? (w miarę podobne do oryginalnego kluczyka Subaru)

 

Będę wdzięczy na wszelką pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w Rzeszowie firmę która dorabia kluczyki samochodowe.

W poznaniu jest ich kilka, za dorobienie kluczyka z immo do Toyoty płaciłem coś kolo 250-300 zł, a koszt dorobienia bez immo wynosił w granicach 100zł.

Zadzwoniłem wcześniej, ściągneli i całość "dorobienia" zajęła może z 10min.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Why u mnie jest jeszcze taki problem, że odkąd mam kostkę przyklejoną przy cewce stacyjki nie chce odpalać przy niższych temperaturach. Nie wiem co może być powodem... Czy ta kostka musi być koniecznie w kluczyku, czy Imo jest uszkodzone w jakiś sposób. Żeby nie pchać się w koszty w dorabianie drugiego klucza (może okazać się, że to tylko strata pieniędzy) chciałem spróbować z inną stacyjką ( za 60 zł można już kupić z kompletem 2 kluczy). Pytanie tylko czy po zamontowaniu jej Subaru odpali.

 

Jeśli okaże się, że odpali ale przy niższych temperaturach będą problemy, będę zmuszony usunąć Immobilizer 

Edytowane przez Picasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić cały komplet, czyli stacyjkę, klucze i immobiliser który jest oddzielną 'puszką'.

W tym roczniku ECU nie ruszasz bo nie trzeba do niego kodować kluczy.

Np. taki komplet http://allegro.pl/stacyjka-kluczyk-immo-subaru-impreza-98-00-i4314604973.html

tylko ecu zostawiasz swoje i według mnie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zostawić tę samą pastylkę . Jeśli zmienisz tę pastylkę to komputer nie odczyta kluczyka . Poszukaj takiego kluczyka który zmieści cewkę .

Na cewce możesz mieć wytartą (uszkodzoną) izolację i robi się przebicie .

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Spróbuję kupić kluczyk ,,surówkę'' (jest jakaś na allegro za 30zł) z miejscem na kostkę i trochę testów zrobię. Jeśli będzie ok to dam do dorobienia kluczyk łącznie z kostką, a jak nie to kupię cały komplet (kluczyk, stacyjka i komp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...