Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu zarejestrowanego na os. fizyczną do działalności


Fala

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonił do mnie dzisiaj ktoś z ogłoszenia o OBKu i warunkuje zakup możliwością uzyskania finansowania (zakup na firmę, czyli chodzi o koszty - czyli leasing lub kredyt). Podobnie jak ja - nie zna się.

 

Czy można coś doradzić? Kombinacja przez komis? Inne sugestie? Najchętniej - jeśli ktoś się tym zajmuje w Warszawie - podałbym na PW nr tel do klienta.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji wchodzi rachubę tylko i wyłacznie leasing finansowy. Przepuszczenie przez komis na tzw fakture Vat-marża ułątwi procedurę i da wybór wiekszej ilości firm leasingowych bo nie każda akceptuje umowę sprzedazy..

Leasing finasowy to prawie jak kredyt. Bo de facto to jakbys leasingował pieniądze potrzebne na zakup auta. Generalnie lepiej chyba leasing niż kredyt, bo łątwiej go dostać i jest lepszy pod względem wpływu na bilans firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi - bardzo dziękuję.

PW poszło w tel chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest pytanie związane z procedurą kupna samochodu w leasing.

 

Kupujący załatwia leasing w BZWBK.

Ma najpierw podpisać ze sprzedającym umowę kup./sprzed., ma dostać wszystkie dokumenty - łącznie z kartą pojazdu - i przerejestrować samochód na siebie.

Dopiero potem ma wpłynąć na konto sprzedającego przelew od BZWBK.

Mam wrażenie, że jest pole do wycyckania sprzedającego: odda kartę - czyli de facto dowód własności samochodu niezbędny do przerejestrowania - bank o nim "zapomni" i dupa.

Jak to wygląda w praktyce?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Maciek.

 

PS: znalazłem też coś takiego: http://net4car.pl/zakup-samochodu/sprzedaz-samochodu-dla-klienta-na-kredyt-leasing - szczególnie chodzi o:

 
"...nabywcą nie jest przyszły użytkownik samochodu, ale firma leasingowa. Tak więc umowę oraz dokumenty samochodu przekazujemy firmie leasingowej. Jej wiarygodność łatwo sprawdzimy w internecie. Także w tym przypadku kluczyki oraz samochód wydamy dopiero po tym jak firma leasingowa zarejestruje samochód na siebie ale i oczywiście jak zapłaci."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...