Skocz do zawartości

Pedał gazu - martwa strefa


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Odłączyłem ostatnio akumulator na jedną dobę (grzebałem przy fotelu i chciałem odłączyć poduszkę), po podłączeniu wszystkiego zauważyłem że pedał gazu nie reaguje przy początkowym nacisku. Można go wcisnąć o jakieś 5 mm i nie ma żadnej reakcji silnika, później jest już normalnie... Przysiągłbym że wcześniej silnik reagował nawet na najmniejsze muśnięcie gazu. Inna sprawa że przez ostatnie 2 dni jeździłem jeszcze dwoma innymi autami i mogło mi się coś w głowie przestawić :) Pacjent to forek 2.5xt. Przejechałem w takim stanie już ponad 100km i cały czas mam wrażenie że coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo w moim 2.5 automacie dzieją się podobne rzeczy, czasem reaguje od kopa a czasem własnie jest jakieś 5 mm luzu. Może jest to zależne od jazdy i pedał się przystosowuje do bardziej agresywnej bać bardziej spokojnej?

Edytowane przez maniekkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pacjent to forek 2.5xt
i

 

cały czas mam wrażenie że coś jest nie tak...
 

typowe paranoiczne objawy przy 2.5t po wertowaniu forum ;) zaraz zaczniesz doszukiwac sie UPG itd... :D

a serio, to moze faktycznie kwestia jazdy innym autem. tez tak mam.

pzdr,

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po lekturze forum UPG się już nie boję, ponieważ dowiedziałem się że to nieuniknione - w końcu się zepsuje i tak... wtedy trzeba naprawić i tyle :)

Co do tego gazu to nie tylko coś mi się wydaje, ale mi auto zwyczajnie zgasło z tego powou przy ruszaniu, a to mi się zdarza bardzo rzadko... Paranoja jakaś :) Niedługo znów aku odłączę, bo drugi fotel będę robił (zmieniam szyny na te od Imprezy), może problem zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,

no to niech sie "szpece" wypowiedzą w temacie pedałów ;) (bez zbędnych skojarzeń) ;)

a po zamontowaniu szyn od imprezy fotele nie są lekko skierowane do środka auta? są równolegle?

rozumiem, że ma być poprostu niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...