Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Wolalbym jednak bron zrobic na tokarce i frezarce - nie odwazylbym sie strzelac z plastykowej, drukowanej. BTW: projekt Cody'ego jest na pirate bay'u - ze strony zostal zdjety przez US Department of Defense Trade Controls (http://defcad.org/liberator/). Swoja droga na TPB juz od dawna jest osobny dzial z "plikami do drukarek" :D

 

Bron to b. medialny temat. Mnie jednak bardziej wciagaja takie tematy:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WoZ2BgPVtA0

 

(na thingiverse jest juz opensource'owy projekt dloni).

 

 

Do Legasia klapke sobie druknalem, bo zgubilem/urwalem:

http://www.thingiverse.com/thing:78497

 

 

P.S. Niestety juz pracuja nad drukowaniem miesa :(

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Platon, Głównie przez te świnki model zawitał do domu :D

 

@@Tummi, Świetne! Zajmujesz się zawodowo takim sprzętem? Szukałem kiedyś roboty w dziale rapid prototyping w Bibusie ale chyba byłem za młody :P

Od dawna uważam że te technologie kryją gigantyczny potencjał i z pewnością będą coraz bardziej powszechne w codziennym życiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Max, niestety to nie moj zawod :/ Potrzebowalem zrobic troche czesci do przerobki jednej z moich łódek, wkrecilem sie w RepRapa (open hardware/open source, wiec dosyc latwo rozpoczac budowe) i w tematyke druku 3D. Ciezko sie nie wciagnac widzac, jak ta technologia idzie do przodu i jak ulatwia zycie. Dzisiaj np. moja zona stwierdzila, ze przydalby sie 'tulipan' do obiektywu. Producent nie robi... a na thingiverse sa juz gotowe projekty :D

 

Generalnie zawsze chcialem miec "zaczarowany olowek" - teraz mam :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kropkowicz, o o, moje tematy ;) Ten kolega chyba ma ksywe Amin? Malo jest lodek nitro w Trojmiescie ;)

Ja plywam podobna lodka, ale poszedlem na latwizne - sciagnalem gotowy model ze stanow... a wlasciwie dwa :D Zdecydowanie jest to szybsza opcja niz budowa kadluba od zera. Tyle, ze w zawodach nie mam szans z wydmuszkami - przeboleje.

Plywam tez zaglowka, mecze wodolot i skladam model "ratunkowo"-wedkarski. A po glowie od dluzszego czasu chodzi mi samolot/szybowiec FPV. Na drukarce mozna druknac wiekszosc czesci do quadrocoptera. Ostatnio jakis niemiec wrzucil na thingiverse pelny model samochodu torowego w skali 1/10... eh, doba jest za krotka :)

 

 

Drukarke mozna zlozyc juz w granicach 1000zl. Trzeba polowac na okazje na aledrogo i forach. 1500zl to taka normalna cena, a za 2 tysie mozna zbudowac drukarke, ktora nie ma oszczednosci w niepotrzebnych miejscach (msci sie to predzej czy pozniej - przekonalem sie :/). Kity sa spoko (polecam od Krzyska z udesign), ale ja wolalem zbudowac drukarke od zera. Raz, ze wydatki rozkladaja sie w czasie, a dwa - czlowiek wie, co ma i latwiej jest potem usuwac wszelkie usterki.

 

Jakby co, to moge pomoc w budowie.

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarke mozna zlozyc juz w granicach 1000zl. Trzeba polowac na okazje na aledrogo i forach. 1500zl to taka normalna cena, a za 2 tysie mozna zbudowac drukarke, ktora nie ma oszczednosci w niepotrzebnych miejscach (msci sie to predzej czy pozniej - przekonalem sie :/). Kity sa spoko (polecam od Krzyska z udesign), ale ja wolalem zbudowac drukarke od zera. Raz, ze wydatki rozkladaja sie w czasie, a dwa - czlowiek wie, co ma i latwiej jest potem usuwac wszelkie usterki. Jakby co, to moge pomoc w budowie.

 

ksywki gościa od łódek niestety nie znam

 

ehh. mam nadzieję mieć czas na zabawę to z pewnością się odezwę :)

a jakbyś się nudził i chciał pochwalić przed kolegami jak działa reprap to wrzuć mnie na listę ;)

jako demo można machnąć uchwyt na kierownicę do centralki grzania manetek motocykla :yahoo: przypadkiem potrzebuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt na kierownicę do centralki grzania manetek motocykla

 

Nie mam pojecia, jak to ma wygladac ;) Zrob projekt (.stl) w OpenSCAD/Sketchup/etc. (moze jest juz gotowy na thingiverse - na pewno sa gotowce do GoPro, GPSow i latarek), to zobacze, czy da sie wydrukowac i wrzuce w kolejke.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt na kierownicę do centralki grzania manetek motocykla

 

Nie mam pojecia, jak to ma wygladac ;) Zrob projekt (.stl) w OpenSCAD/Sketchup/etc. (moze jest juz gotowy na thingiverse - na pewno sa gotowce do GoPro, GPSow i latarek), to zobacze, czy da sie wydrukowac i wrzuce w kolejke.

 

T.

 

 

męczę freeCAD'a w tym kierunku... OpenSCAD łatwiejszy/lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam freeCADa, ale oba sa numeryczne, wiec zapewne podobna trudnosc. Ja jak cos potrzebuje na szybko i w jednej kopii o zdefiniowanych rozmiarach, to jednak Sketchup.

W OpenSCAD robie rzeczy, ktore ciezko narysowac (np. gwint wew.), ale biore modele z thingiverse i importuje fragmenty, ktore mi sa potrzebne - nie ma co wywazac otwartych drzwi.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc problemow z wydrukiem. Ciezko powiedziec, jaka jest grubosc scianki, ale polecam wiecej niz 3mm. Wyslij mi .stl'ke.

 

Kilogram plastyku (PLA/ABS) kosztuje ~60zl+wysylka. Drukarka zzera jakies 400W/h. Najwiecej 'kosztuje' czas spedzony przy wydruku - trzeba wygenerowac .gcode z .stl, przejrzec go i ew. poprawic, a potem przygotowac drukarke (podgrzac stol, glowice, sprawdzic wypoziomowanie, sprawdzic czy plastyk 'idzie' przez glowice). 1 uchwyt czy 5 - to nie ma znaczenia, przygotowania trwaja tyle samo.

A potem trzymanie kciukow, zeby plastyk nie mial w srodku jakiegos farfocla i nie zatkala sie dysza (u mnie 0.5mm). Jak sie zapcha, to wydruk raczej do kosza. Ew. mozna ciac model, drukowac brakujacy kawalek i kleic, ale to raczej przy przedmiotach, ktore drukuja sie dluzej niz kilka godzin i nie beda przenosily obciazen - punkt klejenia zawsze bedzie slabszy.

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kropkowicz, z elastycznoscia slabo, fakt. Moze z 10% na boki by poszlo (najlepiej na cieplo). Bedzie lepiej jak juz ogarniety zostanie temat druku nylonem 618. Ciekawostka: testy zaczely sie od zylek do kosiarek :D Druga ciekawostka - ten nylon jest obojetny dla ciala, przemysl medyczny eksperymentuje z wykorzystaniem go do drukowania protez.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katowicach sa tylko na stronie,

chcialem je od nich kupic ale juz nie mieli i miec nie beda.

te co ma Tomek znalazlem na ebay`u, niestety czarne, takze jeszcze pomalowac je musze, a koszt wszystkiego razem wyjdzie pewnie i tak wiekszy niz jakby gotowe w katowicach kupil.

oczywiscie jakby sie komus chcialo bawic w wymiarowanie itd to udostepnie model, calkiem chodliwy towar moze z tego byc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...