Skocz do zawartości

GT pilne pytanie - tarcie opony 225/45


karloszka

Rekomendowane odpowiedzi

W GT fabryczne felgi mają ET 55,dołóż do tego fabryczny rozmiar opon 205/50/16 i masz powód obcierania.

Można jeszcze zawalczyć z geometrią tyłu,pochylić lekko koła do wewnątrz,jeśli nie będą trzeć o amor.

Generalnie GT na oponie 225/45/17 nie prowadzi się dobrze po polskich drogach,dużo lepiej jest na 215/45/17.

Z tego co pamiętam,to na seryjnym zawieszeniu i geometrii,żeby wsadzić taką oponę,najlepiej użyć felg z STi New Age 17"/7.5" z ET53,ale i tak pewności nie ma,że obcierek nie będzie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem i nie kupiłbym tych felg, bo nie chciałbym ryzykować ;) Ale to są oryginalne felgi z imprezy holzer edition i myślałem, że bez problemu wejdą... Tylne sprężyny były strasznie miękkie zresztą nowe też są a w holzerze było "zawieszenie eibach" i teraz tylko mogę gdybać czy jak kupię zestaw eibach'owych sprężyn to to, że są twarde wygra z tym, że są niższe hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co myślicie o sprezynach eibach pro kit?

Obniżają w stosunku do serii o ok.30 mm,są ciut twardsze,ale moim zdaniem na takim zestawie opon i felg będzie obcierać dalej.

Być może Holzer Edition miało całkiem inne zawieszenie firmowane przez Eibacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna metoda. Zeszlifowanie rantu błotnika. Lub inaczej. Ja robiłem sobie takie pomiary z plackami akrylu na oponie. Można w ten sposób zmierzyć ile jest luzu od amortyzatora i dodać ewentualnie negatywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...