Skocz do zawartości

Czegos mi brakuje pod maska... (2.5XT '07)


Wally666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu pytam,

od 2ch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Forka 2.5XT z koncowki 2007r. Podczas zakupu nie wpadlo mi to w oko, jednak przegladajac zdjecia innych foresterow widze, ze czegos mi brakuje pod maska :(

Po lewej stronie (patrzac od przodu auta na komore silnika) brakuje czesci odpowiedzialnej chyba za dolot. Oczywiscie wlasciwa puszke powietrza z filtrem posiadam, ale w miejscu tego czarnego plastiku (tuz za lampa) mam wolna przestrzen, z blotnika wystaje owalny przewod powietrzny.

 

Auto bylo strojone 1.5 roku temu i moge podejrzewac, ze cos tam zginelo. Czy ktos z zacnych forumowiczow pomoze mi rozwiazac zagadke oraz podpowiedziec, co daje albo w czym przeszkadza nie-posiadanie tej czesci?
 

sub_forester_17.jpg
 

Z gory dzieki za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Wally666

Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, tyle ze ja pytalem co to za ustrojstwo ktorego mi brakuje i czym grozi albo na co zle/dobrze wplywa jego brak :)

 

Wieczorem wrzuce fotki jak to u mnie wyglada

Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w miejscu tego czarnego plastiku (tuz za lampa) mam wolna przestrzen, z blotnika wystaje owalny przewod powietrzny.

Cześć

Wg mnie niczego Ci nie brakuje. Wydaje mi się, żeten czarny plastik, pod którym niczego nie ma to jest właśnie dolot albo inaczej osłona dolotu. Jak to odkręcisz (jedna śruba) i wyjmiesz to zauważysz, że od spodu jest uformowana szczelina, którą powietrze (poprzez "puszkę" w błotniku) jest doprowadzane do filtra powietrza. Przynajmniej w moim forku 2006 (MY 07) też niczego więcej tam nie ma.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie poprowadzony dolot z nadkola. Oryginalnie powietrze jest zasysane przez ten wspomniany plastik, tyle tylko, że jest ono dośc mocno nagrzeane. Jeśli auto było mapowane, to bardzo możliwe, że aby obniżyć temp. w dolocie właśnie taki patent kto zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) pewnie nie zaloze bo po co mi cos, co przeszkadza i niepotrzebnie nagrzewa powietrze :) ale miec chce wiec zadzwonie do poprzedniego wlasciciela czy mu jakis niepotrzebny plastik nie zostal a jak nie, podjade do hurtowni kupic kilo pasztetu + piwo z tesco i dogadam sie z kolega elmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...