Skocz do zawartości

Rozklejenie lamp tył - newage


KALI

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Jak odkleić klosz?

Chciałem dzisiaj wziąć się za pomalowanie środków lamp tylnych w hawku na czarno, wszystko po za czerwonym paskiem STOP, przezroczystymi kloszami kierunków i cofania/przeciwmgłowe. Dobrze, że miałem lampę pękniętą przeznaczoną na zmarnowanie. Piekarnik 80 stopni, 15 minut i nic.

110 stopni, 15 minut i nic. Klej jest zupełnie inny niż przód, nie jest taki plastyczny po podgrzaniu. Temperatura w żadnym stopniu na niego nie wpływa. Wygląda to jakby było sklejone czymś w rodzaju kropelki. Żadne rozpuszczalniki też raczej nie wchodzą w grę, bo nie ma tam dojścia, żeby rozpuścić tylko klej bez naruszania plastiku klosza i obudowy, choć mogę potestować na tej pękniętej lampie. Walczyłem z tym dobre 2 godziny i nie wymyśliłem, jak rozkleić taki twardy klej bez połamania klosza. Delikatne podważanie też się nie sprawdza, bo klosz jest z bardzo kruchego plastiku i pęka.

I tu moje pytanie. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Jak okleić taki twardy, nieplastyczny klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@brt, dzięki wielkie za linka. Widzę jak to będzie wyglądało i mój optymizm się zmniejszył. Nie robi to takiego świetnego efektu jak przód. Tak jakby bardziej uwydatnia te 2 kółka i pod wieś tuning lekko podchodzi. Sam nie wiem teraz czy się brać za temat czy odpuścić.

Mam wyjety środek z tej połamanej, wczoraj poszedł podkład, dzisiaj psiknę czarnym matem i przyłożę do auta. To powinno dać mi ostateczny obraz i pomóc w podjęciu decyzji czy robić czy zostawić równie wieśniackie fabryczne srebro. Wrzucę wieczorem zdjęcie do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czarne STI z tylnymi lampami oklejonymi folią podobną do tej do przyciemniania szyb.

Wygląda to całkiem znośnie w porównaniu do ori wieśniackich chromów

 

http://samochody.trovit.pl/index.php/cod.frame/url.http%253A%252F%252Fsprzedamauto.com.pl%252FSubzru_Imprezz_cal700_r2006_7680.html/id_ad.1plHsa4ra/what_d.subaru%20impreza%20m%C5%82awa/origin.2/section.1/section_type.1/pop.1

Tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foto proszę.

Chociaż ja osobiście nie lubię przyciemniania lamp z zewnątrz folią. Wolałbym nawet tego nie malować, bo lubię ori wygląd ale ilość chromu przy czarnej budzie mnie przeraża, dlatego zrobiłem spory czas temu przednie, teraz przyszedł czas na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia zdecydowanie mi nie pasuje. Niby nie wygląda źle ale u siebie bym tak nie zrobił.

Na razie mam takie efekty malowania. Moim zdaniem wygląda super. Na żywo, po przyłożeniu do auta, prezentuje się znacznie lepiej niż widziałem na zdjęciach. Czarna lampa bardzo ładnie zgrywa się z lakierem i daje to świetny efekt. Na pewno o niebo lepszy niż ori srebrny. Generalnie decyzja zapadła, w sobotę od rana dłubię wersję ostateczną. I już się jaram efektem. Kolejny krok bliżej konkretnej Czarnej Suki! :)

Oczywiście zrobię zdjęcia krok po kroku jak to zrobić, na co uważać, żeby inni też mogli skorzystać.

 

06097a9938e55c3agen.jpg

71154467553d1f01gen.jpg

92ed4146a96e5c00gen.jpg

b4dd12e53c4f39d1gen.jpg

51e8ed4f2ac0f574gen.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...