Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Premo, o 08 Mar 2014 - 00:38, powiedział: Podsumowując: tak, uważam go za złego człowieka, który spowodował wiele cierpienia u ludzi Europy i ...i świata. Uff.Odetchnalem na moment.To cierpienie to +"- 50 mln. Ludzkich ofiar.

w porownaniu do swojego kolegi zza buga to i tak byl maly miki 

 

 

 

Putin po wielu latach pracy nad pozytywnym wizerunkiem rosji na świecie,strzelił sobie w stopę i cofnął swój kraj daleko w tył i nie łatwo będzie przekonać kogokolwiek do współpracy z rosją a jej obywatele długo jeszcze będą czekali na zniesienie wiz.Ciężko będzie odbudować,a raczej zbudować pozytywny wizerunek. Najbliższe otoczenie putina już dziś nie ma wstępu do usa i kanady.

ale o jakim pozytywnym wizerunku Ty mowisz ?

pare lat temu zrobili rozpierduche w Gruzji, niedawno mocno zagrali w sprawie Syrii i teraz na Ukrainie potwierdzaja, ze nalezy sie z nimi liczyc i ze w dupie maja wszelkie konwenanse.

druha putina gowno obchodzi sprawa wiz dla obywateli rosji, jak rowniez wstepu do stanow czy kanady.

niech im jeszcze zablokuja konta na ebay`u to na pewno wszyscy pekna

 

 

 

Tak,dla mnie sytuacja na krymie jest czarno-biala.

szkoda, ze tylko ta sytuacja,

bo marzenia o gazie lupkowym i upadajacym wizerunku rosji to sfera spekulacji i pragnien.

akurat o wierceniu dziur cos tam wiem ;)

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,hitler warty stalina,ale co z tego?:-D

 

Rosjanie za moment zaczną sobie zadawać pytanie,dlaczego nas nie chcą na świecie mimo naszej kasy i w tym momencie putin przestannie mieć w dupie brak wiz bo za moment będzie miał podwójny majdan na placu czerwonym.Nie dalej jak tydzień temu wysłał na sybir opozycjonistów,ciekawe jak długo tak można.

Ze zleganiem w sprawie gruzji to był błąd,mam nadzieję ze teraz sie nie powtórzy.

Rosja mimo siły militarnej i gazu to kolos na glinianych nogach.

Na wierceniu dziur też sie znam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba inaczej oceniam wizerunek Rosji na arenie międzynarodowej, myśle, że rekacją na Ukrainie dorobili sobie pare plusów. Teraz trzeba bedzie sie z nimi bardziej liczyć. Europa i USA pokazała, że nie potrafi nic, zero reakcji na taką sytuacje. Ktoś postawił im jakieś ultimatum, jakieś rzadania, jakieś warunki? Nic ! Zapalnanie świeczek w oknach.

Pamiętajcie, że nasze media realizują wizje tylko jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin, czy jego następca, będzie mocny dopóki będzie płynąc kasa z rurociągów. Bo nic więcej na sprzedaż nie mają, co by ich utrzymało.

Tak jest.

Jednak Gorbaczow był człowiekiem innego kalibru,a nie małym zakompleksionym ubekiem.Wspólnie z Reganem rozmontowali komunizm razem z blokiem wschodnim.

Pomijając fakt fałszowania wyborów w rosji to jednak większość rosjan lubi jak sie za nich myśli i czyni.Lata przyzwyczajeń.

 

Bać sie kogoś to nie znaczy sie z nim liczyć lecz kombinować jak go ograć.To nie są już stosunki partnerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, owszem, świat się będzie liczył bardziej z Rosją. Ja też się bardziej liczę z psem sąsiadów, odkąd się rzucił na mnie na ulicy bez powodu z zębami. Choć może i jakiś tam swój psi powód miał. Tylko, że teraz go obchodzę szerokim łukiem, a jak muszę bliżej, to z pałą. Ale liczę się z nim bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, owszem, świat się będzie liczył bardziej z Rosją. Ja też się bardziej liczę z psem sąsiadów, odkąd się rzucił na mnie na ulicy bez powodu z zębami. Choć może i jakiś tam swój psi powód miał. Tylko, że teraz go obchodzę szerokim łukiem, a jak muszę bliżej, to z pałą. Ale liczę się z nim bardziej.

 

porownanie ciekawe, ale byloby pelniejsze gdybys dodal, ze jestes producentem psiej karmy i Twoja ekonomia w pewnym stopniu jest uzalezniona od tego ile ten pies zje i ile za to zaplaci, oraz tego czy w amoku pies nie przegryzie kabli energetycznych, a fabryka psiej karmy nie stanie.

niestety rosja to nie kraj 3ciego swiata ktory mozna sobie olac i ignorowac,

fajnie byloby powiedziec w dupie mamy wasz rynek, sprzedamy nasze mieso gdzie indziej, mamy super gazoport i gaz z kataru takze zakrecaj wladek kurek bo nam to nie robi,

niemcy powiedza wozcie swoje dupy wolgami i ladami bo mercedesy juz do was nie pojada itd

ale wiemy, ze jest to nierealne.

rosja jest poteznym importerem tego co wyprodukuje EU oraz poteznym eksporterem gazu i ropy, jakbysmy jej nie lubi zmarginaliozwac sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie ja myślę że fakt że kryzys energetyczny zbliża się dużymi krokami nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem.

Źródłem siły Rosji jest pompowanie z ziemi gazu i wciskanie jej uzależnionym wcześniej od dostaw krajom. Podobnie jest z ropą i arabskimi krajami.

Naukowcy ostro cisną ostatnimi czasy temat cold fusion. Już teraz udaje się spowodowac reakcję, jest jednak problem z utrzymaniem jej wystarczająco długo aby móc czerpać z tego energię. Oblicza się jednak ze za 20-30 lat uda sie to i będziemy mieli nieograniczone źródło czystej energii.

Mając takie przewidywania na najbliższe lata nie dziwię się że przedstawiciele starych technologii jej pozyskiwania beda się starali ugrać jeszcze ile wlezie zanim nastąpią nieuniknione przetasowania sił na naszej planecie. Swoją drogą niezła zadyma pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziała wnuczka chruszczowa:putin udlawi się krymem,a ja bym dodał,że udlawi się się jeszcze gazam.

Właśnie stacza swój kraj w przepaść.

Mógł jeszcze te 30 lat spokojnie sprzedawać gaz a tak reszta świata chcąc nie chcąc zintensyfikuje poszukiwanie alternatyw a póki co podejmie próby dywersyfikacji.

Jedynym ratunkiem dla ruskich byłaby rura do chin.

 

Reszta świata jakoś poradzi sobie bez rosji,ale na odwrót już raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cold fusion. Już teraz udaje się spowodowac reakcję, jest jednak problem z utrzymaniem jej wystarczająco długo aby móc czerpać z tego energię. Oblicza się jednak ze za 20-30 lat uda sie to i będziemy mieli nieograniczone źródło czystej energii.

...

Tego to się chyba teraz P. nie boi. Póki co to gruchy na wierzbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Putin to przegrał 

Robi jakieś cyrki z przebierańcami na Krymie. A dlaczego?

Dlaczego nie wjedzie tam w oznakowanych mundurach ku chwale armii rosyjskiej ?

Dlatego że ma w doopie zachód?

Skoro UE strzela focha, grozi sankcjami to dlaczego Putin nawet nie grozi gazowym kurkiem ?

Na Cyprze (członek UE) są banki na kontach których jest spora cześć kasy bogatych ruskich

W momencie kiedy zabrakłoby tych dolarów a i kasa z gazu byłaby mniejsza Władziu przestaje mieć poparcie baogatych a to oznacza że pan P przestaje być potrzebym wodzem narodu. Korupcja w Rosji jest ogromna, nawet a może przede wszystkim w armii.

Rosja grozi USA dolarami które ma. A niech grozi. To tylko im na rękę - rząd USA od jakiegoś czasu walczy o to by ich waluta aż tak mocna nie była

Za to Chińczycy by za ten ruch ruskich swoimi patyczkami zjedli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szamot

 

Masz rację.Jakby Putin chciał być najtwardszy z najtwardszych to by cyrków nie robił tylko wjechał w samo południe z armią. Co by nie uzyskał , jakich terenów to świat od dziś będzie go miał za szaleńca.I to jest taki mały efekt uboczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajmy ,że Hitler wziął Czechy bez jednego wystrzalu.w ten sposób testował świat i się nie zawiódł.to osmielilo go do dalszych kroków.Więc ja bym się nie cieszył,że to póki co bezkrwawa aneksja.on testuje.Nie wolno mu na krok odpuścić albo dac się uśpić lub sprzedać.

 

 

Masakra.Słucham skądinąd nieglupiego Ławrowa a ten zaczyna mówić propagandą. z czasów brezniewa."wydarzenia na Krymie są inspirowane przez ekstremistów,ale nie przez nas"Dramat.

Ciekawy jestem czy nasz MSZ ma jakieś przecieki skoro ewakuuja konsulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ratunkiem dla ruskich byłaby rura do chin.

Chiny to nie UE, nie dadzą się tak dymać.

Masakra.Słucham skądinąd nieglupiego Ławrowa a ten zaczyna

To się nazywa polityka. Mówi się to co każe szef, nie to co się myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Jeśli wybuchnie wojna Ameryki z Rosją, to na pewno nie dlatego, aby Ameryka ujęła się za Polską, tak samo, jak wybuch wojny 1939 r. bynajmniej nie był skutkiem ujęcia się Anglii za nami, jak się nam naiwnie zdawało. Chodzi więc o to, aby nam znowu nie wytłumaczono przy udziale Polaków o duszach agentów, że tu chodzi o Polskę, aby znów z nas nie zrobiono straży przedniej, „natchnienia świata” a potem nie sprzedano Niemcom, tak jak w wojnie ubiegłej sprzedano nas Rosji.

Aby się przeciwko temu zabezpieczyć, musimy nie zakrywać oczu na najbliższą przeszłość, lecz przeciwnie jak najuważniej się jej przypatrywać i poznać całą jej brutalność i cynizm"

 

Stanisław Cat-Mackiewicz „Stosunek do Anglji”, „Lwów i Wilno”, Nr 20 (1947)

 

Tak mi się jakoś skojarzyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad z onetu

 

Zda­niem by­łe­go am­ba­sa­do­ra, przy­łą­cze­nie Krymu do FR nie zmie­ni­ło­by po­zy­tyw­nie sy­tu­acji geo­po­li­tycz­nej Rosji. Prze­ciw­nie - jak czy­ta­my - mo­gło­by nawet ją po­gor­szyć.

 

Ko­za­kie­wicz od­no­si się rów­nież do roli Pol­ski w wy­da­rze­niach na Ukra­inie. Py­ta­ny o to, czy Rosja prze­gra­ła na Maj­da­nie, od­po­wia­da: "Z całą pew­no­ścią prze­gra­ła - i to z kre­te­sem - Pol­ska". - Pro­szę zwa­żyć, że (...) wspar­cie, jakie pol­skie wła­dze udzie­la­ją dla prze­wro­tu po­li­tycz­ne­go w Ki­jo­wie, ide­olo­gi­zo­wa­ne jest głów­nie pol­ską ru­so­fo­bią - stwier­dza. Pod­kre­śla rów­nież, że pol­ski rząd wspie­ra Ukra­inę, bo widzi w niej so­jusz­ni­ka prze­ciw­ko Rosji.

 

- Nie­ste­ty, jest to kon­cep­cja po­li­tycz­nych idio­tów i takie też skut­ki za­zwy­czaj przy­no­si. Bo, po pierw­sze – nie ma żad­nych ani hi­sto­rycz­nych, ani po­li­tycz­nych, ani men­tal­nych prze­sła­nek, aby Ukra­ina takim so­jusz­ni­kiem – zwłasz­cza Pol­ski!! – się stała; zaś po dru­gie pol­ska po­li­ty­ka wschod­nia opar­ta na fun­da­men­cie ru­so­fo­bii to po­li­ty­ka sa­mo­bój­cza w każ­dym wy­mia­rze - wy­ja­śnia w roz­mo­wie z kresy.​pl Ko­za­ke­wicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...