Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Polska przystąpiła do wojny w obronie jednego miasta, które nie było nawet polskie, a w efekcie straciła połowę swojego terytorium i jeszcze stolicę Warszawę zrównano z ziemią.

Gdansk trza było olać...

A miasto samo w sobie bardzo ładne ;)

Wojna nie zaczęła się w Gdańsku.

?

 

 

Akurat o nowych nazwiskach żołnierzy wyklętych dzisiaj było w wiadomościach ;) to dobrze !

 

Nie wiem na ile Ukraina poważnie podchodzi do Krymu ale niech to sie nie odbędzie jak z nami w 39r z glupim Gdanskiem...

Rosja już nie jest supermocarstwem, pozwoliła sobie na zejście do supermocarstwa lokalnego ( juz nie światowego) ale czy na fali sukcesu w Syrii nie zechce na to miejsce powrócić? Ot zwykłym spektakularnym spacyfikowaniem Ukrainy... A przynajmniej Krymu. Zobaczymy co warte są umowy, jak silne jest zdanie USA i jak wyglądają te same konflikty teraz, w XXI wieku.

Przypominam tylko ze Ukraina ma kilka umów miedzynarodowych chyba gdzieś z 1994/5 roku, ze jak oddadzą swój arsenał nuklearny to maja zagwarantowaną pomoc militarna od USA, Francji, wielkiej Brytanii i chyba ale tego to nie jestem przekonany Niemiec, w. 48 godzin dowiemy sie co te sojusze sa warte. A Kacapy w bardzo szybkim tempie odbudowuje zaplecze militarne jak znajdę raport to wkleję ile wzrosły wydatki na uzbrojenie i szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to zapomniałem gdzie była ta radiostacja :biglol:

A bo to dawno było ;)

 

Obama się dziś trochę postawił (podkreślić trzeba wyraz "trochę") i pogroził Rosji. Ale nie bardzo rozumiem co miała na myśli ambasador USA przy ONZ niejaka Samantha Power mówiąc, że jest zaniepokojona obecnością rosyjskich wojsk na Krymie i wzywając Rosję do wycofania się z Krymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bardzo rozumiem co miała na myśli ambasador USA przy ONZ niejaka Samantha Power mówiąc, że jest zaniepokojona obecnością rosyjskich wojsk na Krymie i wzywając Rosję do wycofania się z Krymu.

 

Myślisz że oni kojarzą gdzie ten Krym jest w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że oni kojarzą gdzie ten Krym jest w ogóle ?

Nie chcę interpretować tego aż tak sarkastystnie, ale historia wpadek naczelnych władz USA niestety przemawia za taką interpretacją :wacko: No chyba, że przy okazji temtu Ukrainy chcą ugrać całkowite wyjście Rosji z baz na Krymie ...

 

Hehe,przecież Ruscy mają na to glejt :biglol::facepalm:

Otóż to, ale może nie wszyscy o tym wiedzą, a coś trzeba było do mikrofonu powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Rosja już nie jest supermocarstwem, …

 

Po czym wnosisz ? Po najdroższych igrzyskach za 50 mld USD ? Po rozdętej armii,nowych rakietach, nowym myśliwcu i arsenałach broni tym ciekawszej ,że o tej najciekawszej to się właśnie mało mówi czy o póki co sporych zapasach ropy i gazu ???

Jacky nie chce mi się polemizować, że jak ktoś zrobi skocznię czy nowy samolot to jest supermocarstwem ;) Poczytaj co profesor Andrzej Nowak pisze o tej sprawie.

 

Polska przystąpiła do wojny w obronie jednego miasta, które nie było nawet polskie, a w efekcie straciła połowę swojego terytorium i jeszcze stolicę Warszawę zrównano z ziemią.

Gdansk trza było olać...

A miasto samo w sobie bardzo ładne ;)

Wojna nie zaczęła się w Gdańsku.

]

 

Aga wojna z terroryzmem też nie zaczęła się w Afganistanie, tylko od kilku samolotów latających nad Nowym Yorkiem. Ja mówię o propozycji Hitlera ;)

 

Polska przystąpiła do wojny w obronie jednego miasta, które nie było nawet polskie, a w efekcie straciła połowę swojego terytorium i jeszcze stolicę Warszawę zrównano z ziemią.

Gdansk trza było olać...

A miasto samo w sobie bardzo ładne ;)

 

Premo,strasznie to głupie co napisałeś,wybacz.

Wydaje Ci się,że oddanie Gdańska uchroniłoby Świat przed II wojną Światową? :o :o :o To może i korytarz trzeba było dać Hitlerowi.

Podobnie jak Ty myślała Europa kiedy Hitler przejął Czechosłowację.Też myśleli ,że mu wystarczy.Tyle ,że my dziś wiemy co było potem i powinniśmy być trochę mądrzejsi.

Żadnych kompromisów dla bandytów,czy to Hitler,Stalin czy Putin.

 

Stachu1111 tak się składa, że korytarz był naszym pomysłem i my to chcieliśmy wybudować....Polacy wpadli na posmysł żeby autostradę poprowadzić na palach jakieś 30 metrów na ziemią, nikomu by nie przeszkadzały a wysadzenie ich to jakieś 15 minut roboty ;) To co my wiemy dzisiaj to to, że Hiler nie chciał z Polską wojować tylko mieć po swojej stronie i tylko po to żeby atakując Francję, nie mieć kontrataku z Polski. Polacy żyli w tamtym okresie bardzo dobrze z Niemcami, tylko nasz minister spraw zagranicznych stwierdził, że jak postraszy Niemców to nie będzie żadnej wojny. Tak naprawdę dał się wmanewrować w wojnę i odsunąć zagrożenie od Francji i Wielkiej Brytani. Stąd od zawsze piszę, że od nich należy się uczyć czym jest nasz interes narodowy.

Jakoś podobnie myśleć do Hitlera (jeszcze przed wojną) nie przeszkadzało nam przy rozbieraniu Czechosłowacji czy przy konflicie z Litwą, króra została zmuszona do stosunków dyplomatycnych dzięki wstawiennictwu Niemciec Hitlerowskich.

 

Zadnych kompromisów dla bandytów w imię czego?... Honoru? Polityka zagraniczna nie zna takiego terminu. Największy antykomunista Zjednoczonego Królestwa Winston Churchil nie miał najmniejszych skrupułów zjednać się ze Stalinem, byle by tylko wojna odbywała się sowieckimi żołnierzami. Kto na tym lepiej wyszedł my czy oni?

 

Broń boże nie jestem pro Hitlerowski, ftuuu...

 

A to tak dla przypomnienia kto w tej wojnie dostał w dupę... za Gdańsk :)

 

 

Ale ok nie odchodźmy od tematu za bardzo, zobaczymy co będzie z Krymem ;)

post-708-0-69890500-1393632859_thumb.png

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---

 

 

.....

Rosja już nie jest supermocarstwem, …

 

Po czym wnosisz ? Po najdroższych igrzyskach za 50 mld USD ? Po rozdętej armii,nowych rakietach, nowym myśliwcu i arsenałach broni tym ciekawszej ,że o tej najciekawszej to się właśnie mało mówi czy o póki co sporych zapasach ropy i gazu ???

Jacky nie chce mi się polemizować, że jak ktoś zrobi skocznię czy nowy samolot to jest supermocarstwem ;) Poczytaj co profesor Andrzej Nowak pisze o tej sprawie.

 

Polska przystąpiła do wojny w obronie jednego miasta, które nie było nawet polskie, a w efekcie straciła połowę swojego terytorium i jeszcze stolicę Warszawę zrównano z ziemią.

Gdansk trza było olać...

A miasto samo w sobie bardzo ładne ;)

Wojna nie zaczęła się w Gdańsku.

]

 

Aga wojna z terroryzmem też nie zaczęła się w Afganistanie, tylko od kilku samolotów latających nad Nowym Yorkiem. Ja mówię o propozycji Hitlera ;)

 

Polska przystąpiła do wojny w obronie jednego miasta, które nie było nawet polskie, a w efekcie straciła połowę swojego terytorium i jeszcze stolicę Warszawę zrównano z ziemią.

Gdansk trza było olać...

A miasto samo w sobie bardzo ładne ;)

 

Premo,strasznie to głupie co napisałeś,wybacz.

Wydaje Ci się,że oddanie Gdańska uchroniłoby Świat przed II wojną Światową? :o :o :o To może i korytarz trzeba było dać Hitlerowi.

Podobnie jak Ty myślała Europa kiedy Hitler przejął Czechosłowację.Też myśleli ,że mu wystarczy.Tyle ,że my dziś wiemy co było potem i powinniśmy być trochę mądrzejsi.

Żadnych kompromisów dla bandytów,czy to Hitler,Stalin czy Putin.

 

Stachu1111 tak się składa, że korytarz był naszym pomysłem i my to chcieliśmy wybudować....Polacy wpadli na posmysł żeby autostradę poprowadzić na palach jakieś 30 metrów na ziemią, nikomu by nie przeszkadzały a wysadzenie ich to jakieś 15 minut roboty ;) To co my wiemy dzisiaj to to, że Hiler nie chciał z Polską wojować tylko mieć po swojej stronie i tylko po to żeby atakując Francję, nie mieć kontrataku z Polski. Polacy żyli w tamtym okresie bardzo dobrze z Niemcami, tylko nasz minister spraw zagranicznych stwierdził, że jak postraszy Niemców to nie będzie żadnej wojny. Tak naprawdę dał się wmanewrować w wojnę i odsunąć zagrożenie od Francji i Wielkiej Brytani. Stąd od zawsze piszę, że od nich należy się uczyć czym jest nasz interes narodowy.

Jakoś podobnie myśleć do Hitlera (jeszcze przed wojną) nie przeszkadzało nam przy rozbieraniu Czechosłowacji czy przy konflicie z Litwą, króra została zmuszona do stosunków dyplomatycnych dzięki wstawiennictwu Niemciec Hitlerowskich.

 

Zadnych kompromisów dla bandytów w imię czego?... Honoru? Polityka zagraniczna nie zna takiego terminu. Największy antykomunista Zjednoczonego Królestwa Winston Churchil nie miał najmniejszych skrupułów zjednać się ze Stalinem, byle by tylko wojna odbywała się sowieckimi żołnierzami. Kto na tym lepiej wyszedł my czy oni?

 

Broń boże nie jestem pro Hitlerowski, ftuuu...

 

A to tak dla przypomnienia kto w tej wojnie dostał w dupę... za Gdańsk :)

 

 

Ale ok nie odchodźmy od tematu za bardzo, zobaczymy co będzie z Krymem ;)

 

 

 

.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się czują obrońcy Poczty Polskiej jak czytają te gluputy.

 

Jestem dumny,że to właśnie my powiedzieliśmy NIE narodowo-socjalistycznemu psycholowi a nie zostaliśmy jego pierwszym sojusznikiem.Bardzo pięknie byśmy dziś z tym wyglądali-wstyd na tysiąc lat.No i raczej nie byłoby Maczka,dywizjonu 303(momój dziadek tym razem ten drugi,był w 307 lwowskich puchaczy) innych pięknych kart z historii o których mogą uczyć się nasze dzieci.

 

Premo,zaczynam się Ciebie bać.

 

Możemy gadać o Ukrainie,ale obok tego tematu nie mogłem przejść obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy gadać o Ukrainie,ale obok tego tematu nie mogłem przejść obojętnie.

Faktycznie skupmy się na Ukrainie, bo jeszcze chwila i pojawi się wpis, że to my zaatakowaliśmy naszych sojuszników Niemców i oni w samoobornie zrobili nam blitzkrieg, a Anglia, Francja czy później USA wypowiedziały im wojnę też tylko powodowane czystą agresją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...innych pięknych kart z historii o których mogą uczyć się nasze dzieci

Chyba na tajnych kompletach bo w szkołach na terytorium Polski na pewno już nie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gierka się zaczeła: http://wiadomosci.on...e-spokoju/19ese

 

jeśli Rosjanie wejdą na Krym na pewnie nie skończy się tak jak w Gruzji. Nie ten, kraj, nie ta mentalność ludzi. Będzie ostro i oto chodzi Putinowi. Zarządzanie przez permanentny kryzys. Skąd my to znamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się czują obrońcy Poczty Polskiej jak czytają te gluputy.

 

Jestem dumny,że to właśnie my powiedzieliśmy NIE narodowo-socjalistycznemu psycholowi a nie zostaliśmy jego pierwszym sojusznikiem.Bardzo pięknie byśmy dziś z tym wyglądali-wstyd na tysiąc lat.No i raczej nie byłoby Maczka,dywizjonu 303(momój dziadek tym razem ten drugi,był w 307 lwowskich puchaczy) innych pięknych kart z historii o których mogą uczyć się nasze dzieci.

 

Premo,zaczynam się Ciebie bać.

 

Możemy gadać o Ukrainie,ale obok tego tematu nie mogłem przejść obojętnie.

 

Rumunia, Węgry, Włochy wstydzą sie na tysiąc lat? Z Holokaustu tez taki dumny jesteś bo w tych krajach ( do puki nie zaczęli kolaborowac) go nie było. Rząd jest po to by chronić swoich obywateli w tym Żydów, a nie rzucać ich w wir wielkiej wojny która i tak przegramy.

Dobre jest to, że dziś możemy rozmawiać o historii, możemy zweryfikować to jak było, a nie powtarzać to co przez 50 lat nam tłukli do głowy Ruskie.

 

Teraz Ukraina powinna zastanowić sie jak mocna ma sojusze, czy te umowy jej cos dają, a nie wyciągnąć armatki i sie bić z Rosją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...