Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

-"w ktorym kraju zapanowal spokoj i stabilizacja po ich wizycie ?".(Ayo)

Dałem ci kilka merytorycznych przykładów :)

 

A jesli zmienimy pytanie na: "w ktorym kraju zapanowal spokoj i stabilizacja po ich wizycie w przeciagu ostatnich 25 lat?"

No mam jednak wrażenie mimo wszystko ,że zarówno Afganistan gdzie można chociażby przeprowadzić wolne wybory,czy Irak bez tyrana mordujacego swój naród są dzisiaj w innym miejscu niż były.

 

Stany dają ł możliwość żeby kraje brały sprawy w swoje ręce,ale co z tym ludzie zrobią to niestety nie da się przewidzieć.

Kraje islamskie nie mają żadnych historycznych doświadczeń z demokracja, więc trudno oczekiwać ,że ten eksperyment się powiedzie. Są też lokalne uwarunkowania jak talibowie w Afganistanie czy ultramozlemy w Iraku których o dziwo stany będą zwalczaly w KOALICJI Z IRANEM !!!!

W Libii za to istniała struktura plemienna więc każdy ciągnie swoje.

Syria,kolejne specyficzne uwarunkowania.

Trudno więc za całe zło obwiniać USA.

Ayo,widzę że sam dodajesz tłumaczenia czy legendy * do własnych myśli-czyli co autor miał na myśli :D

 

Szkoda tylko że post factum,bo ciężko nadążyć i się odnieść :D;)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 mln terrorystów pod domem      Ciekawe co na to by powiedziała Twoja pani od geografii z podstawówki.

nie bylaby bardziej zalamana niz Twoja pani od jezyka polskiego.

liczbe muzulmanow szacuje sie na 1.3 biliona i z tego 15 do 25% to fundamentalisci, wiec masz w przyblizeniu 300 mln, a to, ze sa pod domem to juz tylko Twoja nadinterpretacja.

 

 

Co do Afganistanu, to pragnę zwrócić uwagę na "drobny" szczegół. Zginęło tam ponad 14.400 Ruskich i około 2200 Amerykanów. Różnica jest więc KOLOSALNA.

ale jaki to ma wplyw na wciaz niestabilna sytuacje w afganistanie ?

ruskie nie licza sie ze stratami i tyle, teatr na Dubrowce pamietasz ? 173 zabitych w tym 133 zakaldnikow.

 

 

 

czy Irak bez tyrana mordujacego swój naród są dzisiaj w innym miejscu niż były.

wtedy jeden tyran trzymal w ryzach caly kraj, a teraz grupa tyranow terroryzuje caly kraj zabijajac glownie wlasnych obywateli,

zreszta w tym konflikcie chodzilo o rope i nikt sie biednymi ucisnionymi nie przejmowal.

co sie dzieje w libii po obaleniu kadafiego ? wylegarnia terrorystow

co by sie dzialo w syrii gdyby rosja nie zablokowala interwencji onz ? 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruskie nie licza sie ze stratami i tyle, teatr na Dubrowce pamietasz ? 173 zabitych w tym 133 zakaldnikow.

 

co by sie dzialo w syrii gdyby rosja nie zablokowala interwencji onz ?

 

Ruskie nie liczą się z ludźmi,ale to wg. Ciebie dobrze czy źle?To może Amerykanie też tak powinni?czy może jednak te fakty nie podlegają twojej ocenie?

 

 

Rosja zablokowała interwencję ONZ.MAŁADCY.Co my byśmy bez nich poczeli.

 

 

Że w zatoce chodziło o ropę?No oczywiście.W końcu to Saddam zbrojenie najechal na Kuwejt.Mam wrażenie że obecnie Kuwejt nie stał się kolejnym stanem USA.

 

Widzisz Ayo,umykają ci szczegóły a niewygodne fakty przyjmujesz za oczywistości i się do nich nie odnosisz,np.ruscy pogineli w Afganistanie ,ale to nic nie znaczy ,bo oni tak zawsze.Ciężko polemizować z taką "logiką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ruskie nie liczą się z ludźmi,ale to wg. Ciebie dobrze czy źle?To może Amerykanie też tak powinni?czy może jednak te fakty nie podlegają twojej ocenie?

nie oceniam liczby poleglych bo nie ma to totalnie zadnego znaczenia na sytuacje w afganistanie

amerykanow zginelo mniej - super dla amerykanow, szanuja zycie swoich zolnierzy i dobrze, ale gdzie tu niewygodny fakt ????

 

 

Rosja zablokowała interwencję ONZ.MAŁADCY.Co my byśmy bez nich poczeli.

zablokowali i bardzo dobrze, zreszta ten konflikt obecnie przedstawiany jest w mediach zupelnie inaczej niz jeszcze 1-2 lata temu.

 

 

Że w zatoce chodziło o ropę?No oczywiście.W końcu to Saddam zbrojenie najechal na Kuwejt.Mam wrażenie że obecnie Kuwejt nie stał się kolejnym stanem USA.

a kto tu o kuwejcie mowi ? mowa o ostatnim konflikcie w iraku rozpoczetym w 2003 roku pod pretekstem posiadania broni masowego razenia, ktorej nigdy nie odnaleziono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ruskie nie liczą się z ludźmi,ale to wg. Ciebie dobrze czy źle?To może Amerykanie też tak powinni?czy może jednak te fakty nie podlegają twojej ocenie?

nie oceniam liczby poleglych bo nie ma to totalnie zadnego znaczenia na sytuacje w afganistanie

amerykanow zginelo mniej - super dla amerykanow, szanuja zycie swoich zolnierzy i dobrze, ale gdzie tu niewygodny fakt ????

Trzeba tez pamietać, że to dwie rożne wojny były. Za czasów wojny z ZSRR nie było dronów, laserowo naprowadzanych rakiet, robotów, komputerów, hiper zdjeć satelitarnych, super pancerzy, takich hełmów i kamizelek itd. Żeby wyploszyć dzikusa z jaskini trzeba to było zrobic ręcznie i czasem sie przy tym ginęło... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zablokowali i bardzo dobrze, zreszta ten konflikt obecnie przedstawiany jest w mediach zupelnie inaczej niz jeszcze 1-2 lata temu.

No ale oni nie zablokowali interwencji dlatego ze są tak daleko wzroczni, ale dlatego ze Baszar jest ich 3-4 klientem na dostawy broni. Dyskusja o bliskim wschodzie i muslimach nie mieści się w tym wątku, bo to zupełnie inny problem. Walka z muzułmanami to walka cywilizacji i my ją sromotnie przegrywamy. Poniżej ostatni wymysł tych debili.

http://wyborcza.pl/1,75477,16593132,Szariatowa_policja_szarpie_ludzi_na_ulicach_niemieckiego.html

Jest jeden  kraj na świecie co ma w konstytucji wpisane, że żaden muslim nie może być obywatelem tego kraju. Jaki? JAPONIA :yahoo: :yahoo: :yahoo: Fajne samochody robią i dobre prawo mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ruskie nie liczą się z ludźmi,ale to wg. Ciebie dobrze czy źle?To może Amerykanie też tak powinni?czy może jednak te fakty nie podlegają twojej ocenie?

nie oceniam liczby poleglych bo nie ma to totalnie zadnego znaczenia na sytuacje w afganistanie

amerykanow zginelo mniej - super dla amerykanow, szanuja zycie swoich zolnierzy i dobrze, ale gdzie tu niewygodny fakt ????

Trzeba tez pamietać, że to dwie rożne wojny były. Za czasów wojny z ZSRR nie było dronów, laserowo naprowadzanych rakiet, robotów, komputerów, hiper zdjeć satelitarnych, super pancerzy, takich hełmów i kamizelek itd. Żeby wyploszyć dzikusa z jaskini trzeba to było zrobic ręcznie i czasem sie przy tym ginęło... ;)

Czasu faktycznie inne,ale chyba nie dla Rosjan.Zobacz,lekką ręką na śmierć wysłanych 2000 "ochotników" których grzebie się w dużej liczbie w miejscu gdzie polegli.Tam w tym względzie chyba niewiele się zmieniło.Świat zachodni boi się ofiar bo opinia publiczna nie dałabym żyć rządzącym.Co innego kiedy wolnych mediów brak a społeczeństwo jest zakochane w putlerze.Ròbta co chceta,zawsze będzie ok.

 

 

 

Ayo,jedna wojna była kontynuacją drugiej,gada trzeba było dobić,więc kij się znalazł.

 

Ja osobiście wolę kiedy rynek ropy kontrolują USA zamiast Saddama, Kadafiego czy innego arabskiego kacyka.

Fajny reportaż leci w czarno na białym.

 

Reporterka pojechała do Rosji,do Moskwy i na prowincję szukać przyczyn fenomenu Putina.Ale ci biedni ludzie mają sieczke w głowie.

Do tego świetne oceny rosyjskiej socjolog.

PS.Gość na zimę na wsi robi zapasy jak w 19 wieku.kartoszki w misce a Putin na ścianie.masakra.

 

Świetny teportaz o przemysle prania mózgów.Niebywałe.

 

 

Patrząc na to mam tylko jedna refleksję.

 

Zrównać ten syf z ziemią,zaorać i rozpocząć od nowa.

 

Teraz odwiedza Pietuszki.Chryste jak oni tam żyją.

Sekta prawosławna-czczą Putina jako boskiego zesłańca,wskrzeszenie św.Pawła.

 

Rzeczy mają się 100 razy gorzej niż moje wyobrażenie o tym syfie.

Normalnie Rosja=Truman show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Gość na zimę na wsi robi zapasy jak w 19 wieku.kartoszki w misce a Putin na ścianie.masakra. Świetny teportaz o przemysle prania mózgów.Niebywałe.

To nie jest takie proste. W Rosji jest Moskwa, Petersburg i parę innych miast.Przytłaczająca większość ludzi żyje na wsi i jak przychodzi zima sami walczą o życie. Im wisi czy to jest Putin, Car, Stalin czy inna swołocz. Dla nich Moskwa to jest jakiś Olimp gdzie siedzi "Srogi Pan" i nimi rządzi. Im w głowie się nie mieści, aby głosować lub buntować się przeciwko władzy. Oni po prostu chcą przeżyć do następnej wiosny. Biedni ludzi :(

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis pod artykułem:

 

-No widzisz POOtin jakiś ty debil. Przywaliłeś młotem w Ukrainę a sierpem POdciąłeś sobie jaja.

 

:D:D:D

 

Reszta też fajna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

300 mln terrorystów pod domem      Ciekawe co na to by powiedziała Twoja pani od geografii z podstawówki.

nie bylaby bardziej zalamana niz Twoja pani od jezyka polskiego.

 

 

Wprawdzie przedstawiciele mego zawodu zaliczani są do tzw. umysłów ścisłych a nie do humanistów, ale nie chciałbym ranić innych swoją niestaranną czy też kulawą polszczyzną. Proszę więc Ciebie a wręcz żądam, byś KONKRETNIE wytknął moje błędy językowe. Zapewniam, że się nie obrażę, a wręcz przeciwnie - będę Ci baaardzo wdzięczny.

------------------- 

 

Co do mojej rzekomej "nadinterpretacji", to się mylisz.

 

 

reasumujac bardzej sie boje 300 mln terrorystow i meczetu pod domem niz jednego nieprzewidywalnego putina

 

Nie zamierzam udawać eksperta a nawet specjalisty w dziedzinie poprawnej polszczyzny, ale zapewniam Cię, że dawno temu podstawy logiki matematycznej  musiałem przyswoić. Jako pamiątka pozostał nawet odpowiedni wpis w indeksie. Może wyjdę na chwalipiętę, ale egzamin z logiki matematycznej zdałem na 4+.

 

Przyznaję, że postanowiłem zakpić z Ciebie, gdy zauważyłem, że co innego miałeś na myśli a co innego napisałeś. Była to taka aluzja, byś zrozumiał swój błąd logiczny i składniowy. Szkoda, że nie zareagowałeś prawidłowo, ale uparcie tkwisz w swoim błędzie. Co więcej, to mnie oskarżasz o nadinterpretację. Nie ukrywam, że mnie rozczarowałeś. Nie chce mi się wymądrzać, ale gramatyka też chętnie korzysta ze zdobyczy logiki - rozbiór logiczny zdania, zasada co gdzie kiedy, itd. Pozostaje mi tylko liczyć, że w przyszłości będziesz konstruował zdania prostsze, bardziej logiczne, a przede wszystkim zdrowe logicznie, czyli JEDNOZNACZNE. 

 

Co do Afganistanu, to pragnę zwrócić uwagę na "drobny" szczegół. Zginęło tam ponad 14.400 Ruskich i około 2200 Amerykanów. Różnica jest więc KOLOSALNA.

ale jaki to ma wplyw na wciaz niestabilna sytuacje w afganistanie ?

ruskie nie licza sie ze stratami i tyle, teatr na Dubrowce pamietasz ? 173 zabitych w tym 133 zakaldnikow.

 

 

Znowu mnie nie zrozumiałeś. Temat niestabilnej sytuacji w Afganistanie jeszcze chętnie poruszę. Teraz tylko nieśmiało napomknę, że Ruscy jeszcze będą przeklinać ten dzień, w którym Amerykanie wycofają się z Afganistanu.

 

Tu nie chodzi o obecną sytuację w Afganistanie, ale o porównanie zdolności bojowej wojsk amerykańskich i ruskich. Jeżeli straty w ludziach nic Ci nie mówią, to wiedz, że straty w sprzęcie bojowym obydwu wojsk też były nieporównywalne. To, że Ruscy nie liczą się ze stratami w ludziach świadczy tylko o ich słabości, przestarzałej doktrynie wojennej. Dawno temu Stalin zwykł mówić - u nas ljudziej mnoga. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie.

 

Dziś nie wystarczy rozdać kałachy bandzie idiotów oraz rozkazać strzelać i biec na wroga. Współczesne karabiny strzelają zbyt szybko, broń rakietowa jest zbyt precyzyjna, zabójcza. Dziś dasz idiotom wyrzutnię rakietową, to zestrzelą swój samolot albo niewinnych ludzi w samolocie pasażerskim. Dziś dobrze wyszkolony i wyposażony w odpowiedni sprzęt i wsparcie żołnierz wart jest więcej niż setka niedouczonych, pijanych idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayo,jedna wojna była kontynuacją drugiej,gada trzeba było dobić,więc kij się znalazł.

 

Ja osobiście wolę kiedy rynek ropy kontrolują USA zamiast Saddama, Kadafiego czy innego arabskiego kacyka.

 

 

to chyba jest główny problem usa- chcą kontrolowac coś co do nich nie należy

ps:

Stachu mozna by napisać, że Ruscy na Ukrainie to kontrola przemysłu zbrojeniowego :P i lepiej jak oni to kontrolują a nie jakiś prawy sektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niestabilnej sytuacji w Afganistanie jeszcze chętnie poruszę.

to ja poczekam,

ostatni watek dotyczyl efektow interwencji zbrojnych amerykanow oraz posrednio niestabilnej sytuacji w afganistanie , a nie zdolnosci militarnych usa czy liczby ofiar.

o tym wersie dyskutowalismy:

 

"skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak zle" i dlaczego ostatnie wojny przegrali (lub "zremisowali")?

 

ruskie wrocily na tarczy, amerykanie wroca raczej bez tarczy

 

a z pania od polskiego chodzilo o czytanie ze zrozumieniem

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruska interwencja zniszczyła rządy Zahir Szaha i przyczynia się pośrednio do przejęcia władzy przez Talibów. Chcieli umocnić rządy jedynej słusznej komunistycznej partii w Afganistanie i jakoś im nie wyszło. Czyli dostali po tyłku i militarnie i totalnie politycznie. Przytaczany Afganistan czy Irak jest nie do ogarnięcia dla naszej cywilizacji i naszymi metodami. Irak jest mega problemem religijnym. Sunnici i Szyici to problem którego "biały człowiek" nie rozwiążę. Jedyny przykład który jest miarodajny to Bałkany. USA pod płaszczykiem NATO zrobiło porządek i jak na razie spokój. Rożnica jest taka że na Bałkanach żyją ludzie, w miarę, z naszego kręgu kulturowego. Bliski Wschód będzie dla naszej cywilizacji, większym problemem niż jakiś walnięty Putin.

 

 

Z innej beczki ;)  Właśnie w Panoramie wypowiadał się jakiś redaktor z Techniki Wojskowej czy coś takiego. Powiedział bardzo mądrze, że sprzedaż broni Ukrainie to duży problem, bo do końca nie mamy pewności w czyje ręce trafi. Po stronie rządowej walczy pełno "ochotniczych" batalionów itd. Ciekawe czy tak ochotniczo się rozbroją, jak nawet wygonią Ruska ?

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayo powiedział "na tarczy" nie "z" ;)

O kurde, Ayo sorry :bowdown: :bowdown: :bowdown: troszkę źle poczytałem :facepalm: :facepalm: :facepalm: , ale dzisiaj cały dzień w trasie i może to było powodem, że wzrok się poprzestawiał :D Już edytuje post.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu sie stach zgadzamy ;)

jak juz ten afganistan walkujemy to nie zapominajmy o zaangazowaniu CIA w ten konflikt,

ironia losu, ze zarowno talibow jak i husaina sami sobie "wyhodowali".


 

 

O kurde, Ayo sorry

spoko, kazdemu z rozpedu sie zdarza ;) 


cieakwy tez ten news z wp o mobilnych krematoriach (o ile jest prawdziwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń rozdana ochotnikom walczącym z ruskimi bandytami jest własnością rządu i państwa ukraińskiego.Podobnie jak ta która będzie sprzedana.Prawy sektor jest w dużej mierze zinwigilowana agentami kgb.To coraz czestsza opinia komentatorów.Ruskim na rękę żeby przedstawiać Ukrainę jako państwo banderowskie,nieprzewidywalne i groźne z którym nie warto zawierać umów międzynarodowych.Takievl też pojęcie o Ukrainie ma Rosjanin z upranym mózgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...