Skocz do zawartości

Silniki EJ20 125KM. Wymienne we wszystkich konfiguracjach?


kubaRX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od jakiegoś czasu zaczynam się martwic o stan mojego silnika w N/A 125km MY00. Zaczął jakoś dziwnie stukać, ma piston slapa i eksploatował go przede mną jakiś czubek...

Zastanawiam się nad wymianą całego bloku na jakiś mniej wymęczony egzemplarz i tu pojawia się pytanie. Czy wszystkie silniki o mocy 125 KM można zaadaptować?? Mam na myśli te z forków i legacy. Jak wygląda kwesta komputera (czy trzeba również go wymieniać)??

Myślałem o silniku z auta z automatem... Czy to dobry pomysł??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz silnik z automata to pamiętaj że nie ma tam zabezpieczeń na pasku rozrządu przeciwko przeskoczeniu tego paska,trzeba je zamontować co czasami wiąże się z wymianą pompy olejowej,na obudowie rozrządu powinno się dać zamontować bez ich wymiany (nie pamiętam dokładnie czy są miejsca na to). Poza tym wszystkie silniki pasują p&p,pozdro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucza a jak jest ze skrzyniami ty754, bo kiedys pisales ze jest jedna sruba wiecej.

 

Czy przy swapie 2.2 lub 2.5 styknie silnik z kompem czy jakies kable sie nie zgodza? Bo nie wiem czy czy znalezienie silnika z us z konkretnego rocznika bedzie mozliwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,skrzynia ty754 ma jedną czy dwie śruby więcej ale spokojnie daje się zmontować.Co do silnika to rozumiem że chcesz włożyć do swojego,2.2 na pewno pasuje p&p co do 2.5 do nie jestem pewny. Pawlaswrc ma chyba silnik z kompem ze swojego 22B,popytaj jego.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...