Skocz do zawartości

Czy to juz poczatek konca turbo?


HiszpanskaInkwizycja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niecały rok temu pytałem o dziwne dźwięki spod maski przy pryszpieszaniu, cos jak krótkie zgrzytnięcie, w okolicach 2500-3000 rpm. 3-4 czwarty bieg, najczęściej trzeci. Dośc długo był spokój i nawet zapomniałem o temacie. Dziś natomiast objawiło się to wyraźnie także przy schodzeniu z obrotów na biegu (hamowanie silnikiem) oraz na luzie na parkinku również jest słyszalne. Tu na wideo

 

http://www.youtube.com/watch?v=7rAIU7Q2YnY

 

to słychać, moment zgrzytu jest zaznaczony czerwoną kropą. Czy to turbo się odzywa? A może co innego, bo przy tych samych obrotach przy hamowaniu silnikiem to turbo już się tak szybko nie kręci (mniej albo wcale nie ma spalin)? Abo jaka pierdółka? Jeśli to turbo, to nie będę zadawał pytania "kiedy?" to się sypnie, bo nikt z kuli wróżył nie będzie, ale zapytam, czego mam szukać: TD04L? Forester MY05 2.5XT EU MT stock. Z góry dzięki. /Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo bym chciał, żeby tak było, ale odgłos jest ostry i wysoki, idzie ewidentnie z przodu, spod maski. Jakby jakiejś rolce wyrobiła się ośka i wpadała w wibrację przy określonej prędkości obrotowej. Niestety wizyta u mevchanika najwcześniej w PT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...