Skocz do zawartości

Panewki w silniky 158KM?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj odpalając rano w garażu, temperatura jakieś 12 stopni, silnik odpalił mi od pierwszego zakręcenia kluczykiem, ale jakby nie chciał "załapać". Po czym spod maski zaczął wydobywać się dźwięk przypominający metalowego pręta ocierającego się o szprychy roweru. Po jakiś 2 km po odjechaniu dźwięk ten całkowicie ustał... Czyli pewni po nagrzaniu silnika.. Teraz na parkingu pod pracą, po odczekaniu kilka minut i po odpaleniu, nie ma żadnych nietypowych dźwięków. Spróbuję jeszcze za kilka godzin... Ale pytanie, co to może być? W życiu nie miałem podobnych dźwięków spod maski.... A może to panewki? Ale tak od razu? Może jakiś pikuś typu łożysko alternatora, które po rozgrzaniu już nie hałasuje? Miał ktoś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 180 tys. Olej full syntetyk Castrol Edge 30w40 bodajże, wymieniony 2 tys. km temu. Nie bierze w ogóle oleju. Dodam, że te dźwięki są o wiele głośniejsze, niż słyszane na youtubie u innych z piston slap i zupełnie inny jest ten dźwięk, w ogóle nie przypomina disla czy cykania zaworów, dosłownie słychać jak bicie metalem o metal z częstotliwością uzależnioną od naciśnięcia gazu... I dzisiaj rano w garażu pierwszy raz w życiu tak się stało... Mam książkową kompresję w cylindrach, zero błędów... nic się nie działo do tej pory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 180 tys. Olej full syntetyk Castrol Edge 30w40 bodajże, wymieniony 2 tys. km temu.

 

Pierwszy raz widzę taką lepkość oleju :o

Mam butlę w garażu, sorki to chyba 10W40...

 

Odpowiadając, tak serwis we Wrocławiu ale serwisuję w serwisie niezależnym i nie mogę tu podać nazwy bo skasują post :-) Jestem umówiony na posłuchanie... W rozmowie tel. znający mój samochód powiedział, że to nie możliwe, że piston slap... Że może to być jakiś napinacz itp...

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chyba 5W30 :-) Ale coś jest chyba z rozruchem, bo byłem przed chwilą na parkingu... ledwo odpalił... Panewki czy piston slap nie ma do tego znaczenia. Ponownie słychać było metaliczne dudnienia... [moderator czuwa]... Dam Wam znać jak się sytuacja rozwija dla potomnych.

 

Zaleję się szczęściem jak to jakiś napinacz alternatora czy coś tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mam 5W30.... odczepcie się już od oleju. Mam wrażenie, że ten dźwięk się wydobywa od alternatora... Napinacz walnięty czy łożysko jak słychać?

 

Jeśli to coś poważnego to przyrzekam się pozbyć marki Subaru... Żony Micra, katowana co nie miara, nie chce się psuć, rocznik 2003, przebieg 250 000 KM silniczek 1,5 DCI. Samochodzik nie do zdarcia, silnik żyleta a Subaru, ręce zaczynam załamywać :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrusznika czy można czymś tam pierdzielnąć i odbije? I czy gdyby to bendiks to nie jest tak, że takie coś się zdarza losowo? Bo aktualnie każde odpalenie kończy się tym samym... A rano po nagrzaniu przeszło, teraz po nagrzaniu zostało... to by już wskazywało, że nie jest to piston slap czy panewki....

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale możesz na chwię zdjąć pasek od altka, wtedy wykluczysz silnik na 100%.

Coś się gdzieś zapędziłeś chyba?! :mrgreen:

Jak masz problemy z odpaleniem,rozrusznik ciężko kręci itp,to pierwszy element do sprawdzenia,a najpierw kabelki i ich połączenia z rozrusznikiem.

Mogło się tez zatrzeć łożysko alternatora,metodę sprawdzenia podał ciut mało precyzyjnie @@kilerzpruszkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale możesz na chwię zdjąć pasek od altka, wtedy wykluczysz silnik na 100%.

Coś się gdzieś zapędziłeś chyba?! :mrgreen:

Mogło się tez zatrzeć łożysko alternatora,metodę sprawdzenia podał ciut mało precyzyjnie @@kilerzpruszkowa.

 

I tu się z Tobą nie zgodzę. Przecież nie ma lepszego / szybszego sposobu w warunkach domowych,jak zdjęcie paska aby sprawdzić czy stuki znikną jak jest podejżenie, że to altek, chociaż nie do końca. Jeśli ucichnie, silnik będzie mógł wykluczyć :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...