Skocz do zawartości

Forester 2003 jakie opony A/T ??


Bartoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie opony w miarę wąskie i wysokie można maksymalnie włożyć do Forestera z 2003?

Chciałbym założyć opony A/T wąskie i wysokie aby zwiększyć maksymalnie zdolności terenowe.

Zachowanie na szosie mnie nie interesuje.

 

Czy ewentualnie ktoś z Was wykonuje dystanse pod sprężyny, aby unieść budę?

Ewentualnie może ktoś posiada przynajmniej rysunki techniczne w/w??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Geolanderów Yokohamy 215/70/R15, ale opony jako sposób na lift (wg. mnie) to raczej półśrodek.

Temat samego lifta w Foresterze na pewno poruszony jest na "forum z kreską" ( https://www.google.pl/search?q=podnoszenie+forestera&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=Lo6oUuPMLMSm0QW89oGQBQ ) ,a wydaje mi się że na tym forum też już ktoś o tym pisał.

Jeśli chodzi o dystanse z tego co wiem jedna firma z Wrocławia robi takie dystanse, ale nie pamiętam nazwy. Jeśli chodzi o wzory lub rysunki techniczne takich podkładek to proszę:

http://offroadsubarus.com/showthread.php?t=595

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Chciałbym założyć jakieś opony A/T lub M/T oponki, może ktoś z Was ma już sprawdzony rozmiar do Forester 2,0X SG wolnossaka z 2003?

 

Czy 195/80R15 wejdzie?? nie zaczepia nigdzie przy skręcaniu? (W tym rozmiarze jest największy wybór opon)

różnica między 205/70/R15 to 3,61% , a w wysokości różnica +0,5"

 

 

Czy ktoś z was może przynajmniej próbował włożyć taką oponę?

Edytowane przez Bartoszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam w tej chwili Geolandar A/T-S G012 215/60/17.

 

Z przodu założyłem dystanse 20mm ze względu na brembo, z tyłu 20 mm ze względu na odległość od amora.

Felgi OEM  Enkei 17 cali.

 

Przód obciera lekko o występ nadkola przy skręcie. Nie wiem, jak będzie gdy dojdą duże skoki całego koła.

Trochę się obawiam, że mogę zostawić gdzieś całe nadkole, czy to w Rumunii czy na Plejadach w .......( tu wpisać miejsce na 2014).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subary  ciekaw będę Twojej opinii o nich po Rumunii, tą Geolandarę biorę jako ostateczność. Przy Ironmanie to z rozmiarem 215/65/16 nie powinno być problemu.

Chcę założyć General Grabbera AT2 ale nikt mi nie jest w stanie powiedzieć czy opona o średnicy 68,5cm (bo taką ma GG AT2 w tym rozmiarze) wejdzie w nadkole - szczególnie w przednie gdzie jest ten "występęk"  i kółka się skręcają  :)kupować w ciemno nie chcę bo już raz umoczyłem z nalewkami o profilu 65 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Czy moze ktos lata na 215/75 R15 ? :huh:

Albo 215/70 R15 ?

 

 

Wyslane z kieszeni

 

Ja mam 215/75R15  Falken WildPeak AT na felgach 15x6.5 ET35, jedyne miejsce gdzie lekko ocierały to przednie nadkola w miejscu gdzie schodzą się blachy słupka A 

Auto jest bardziej mułowate i opony słychać lekko prędkość przekłamuje na +3% przebieg na -3% wg GPS więc bliżej prawdy niz na fabrycznych :)

http://i248.photobucket.com/albums/gg166/DTDForums/Falken%20Tire/WildpeakAT.jpg

266_falken_tire_magazine_cover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...