Skocz do zawartości

Coś się porobiło i to źle czyli pomocy!


Bilex

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mądrzejszy podpowie co się stało.

Przeinstalowałem sobie Zone Alarma i od tej pory Norton Antyvirus (wiem, wiem jakie macie zdanie) po krótkiej chwili spędzonej na forum wywala komunikat o zablokowanej próbie włamania i potem przez jakieś 30 minut nie chce mi wogóle otwierać się strona forum. Potem wszystko wraca do normy - aż do następnego razu, który już raczej nie nastepuje w tym samym czasie odpalenia komputera. Co robić bo mnie krew zaleje!?

 

A komunikat brzmi tak:

 

Włamanie: ICC Profile TagData Overflow

Intruz: forum.subaru.pl(81.21.192.154)(http(80))

Poziom zagrożenia: wysoki

Protokół: TCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Windows XP SP2 z poprawkami bieżącymi to:

 

1) Wywal Zone Alarm

2) Włącz systemowy firewall (o ile nie jest włączony)

3) Wypi...l Norton Antyvirusa (tak, dobrze zgadłeś co o nim myślimy) ;)

4) Zainstaluj Nod32 i ewentualnie darmowy Windows Defender

Im mniej programów zabezpieczających na komputerze tym lepiej. Jeden dobry zupełenie wystarcza, instalowanie kilku antywirów/firewallów pokrywających się funkcjonalnością to proszenie się o problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowanie kilku antywirów/firewallów pokrywających się funkcjonalnością to proszenie się o problemy

DOkumentacja do większości mi znnaych (łącznie z NAV) mówi o tym że instalacja kilku na jednej maszynie może grozić nawet uszkodzeneim systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsowy był wyłączony. Jedyne, które działy to Zone Alarm Firewall i Norton. Nie powinny się kłócić ze sobą szczególnie, że ZA widzi Nortona i automtycznie traktuje go jako oprogramowanie antywirusowe.

Problem chyba jednak sam się rozwiązał - ZA się zbiesił totalnie i wywaliłem, Norton działa, włączyłem zaporę Windows i zgodnie z sugestią aflinty zainstalowałem Windows Defendera. Zobaczymy co się będzie działo.

A możecie mi powiedzieć co forum wysyła, że się takie komunikaty pojawiają? Co to jest na Boga: ICC Profile TagData Overflow?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...