Jump to content

Coś się porobiło i to źle czyli pomocy!

Bilex

Recommended Posts

Może ktoś mądrzejszy podpowie co się stało.

Przeinstalowałem sobie Zone Alarma i od tej pory Norton Antyvirus (wiem, wiem jakie macie zdanie) po krótkiej chwili spędzonej na forum wywala komunikat o zablokowanej próbie włamania i potem przez jakieś 30 minut nie chce mi wogóle otwierać się strona forum. Potem wszystko wraca do normy - aż do następnego razu, który już raczej nie nastepuje w tym samym czasie odpalenia komputera. Co robić bo mnie krew zaleje!?

A komunikat brzmi tak:

Włamanie: ICC Profile TagData Overflow

Intruz: forum.subaru.pl(81.21.192.154)(http(80))

Poziom zagrożenia: wysoki

Protokół: TCP

Jeżeli masz Windows XP SP2 z poprawkami bieżącymi to:

1) Wywal Zone Alarm

2) Włącz systemowy firewall (o ile nie jest włączony)

3) Wypi...l Norton Antyvirusa (tak, dobrze zgadłeś co o nim myślimy) ;)

4) Zainstaluj Nod32 i ewentualnie darmowy Windows Defender

Im mniej programów zabezpieczających na komputerze tym lepiej. Jeden dobry zupełenie wystarcza, instalowanie kilku antywirów/firewallów pokrywających się funkcjonalnością to proszenie się o problemy :)

instalowanie kilku antywirów/firewallów pokrywających się funkcjonalnością to proszenie się o problemy

DOkumentacja do większości mi znnaych (łącznie z NAV) mówi o tym że instalacja kilku na jednej maszynie może grozić nawet uszkodzeneim systemu.

Windowsowy był wyłączony. Jedyne, które działy to Zone Alarm Firewall i Norton. Nie powinny się kłócić ze sobą szczególnie, że ZA widzi Nortona i automtycznie traktuje go jako oprogramowanie antywirusowe.

Problem chyba jednak sam się rozwiązał - ZA się zbiesił totalnie i wywaliłem, Norton działa, włączyłem zaporę Windows i zgodnie z sugestią aflinty zainstalowałem Windows Defendera. Zobaczymy co się będzie działo.

A możecie mi powiedzieć co forum wysyła, że się takie komunikaty pojawiają? Co to jest na Boga: ICC Profile TagData Overflow?!