Skocz do zawartości

Stuki przy cofaniu


Mancin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podbijam temat gdyż mam podobne objawy w OTB III '04 AT mianowicie głośne stuki przy ciasnych skrętach przy jeździe zarówno do przodu jak i w tył, z zewnątrz wygląda to tak że koło tylnej osi kręcą się szybciej niż przedniej . Po sprawdzeniu tylnego mostu, płynów w skrzyni i przednim dyferencjale stwierdziliśmy z mechanikiem że problem tkwi w skrzyni. Niestety w/w mechanik nie czuje się na siłach w rozbieraniu automatu i mam problem w znalezieniu kompetentnego. Dodam że po wpięciu bezpiecznika w gniazdo FWD  objawy nie zniknęły.  Nie wiem czy świadczy to o uszkodzeniu sprzęgła wielopłytkowego czy elektrozaworu ?!

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was ma pomysł na jeszcze jakieś zabiegi diagnostyczne ? Czy wymiana tego zaworu wiąże się z rozebraniem skrzyni? Gdzie w ogóle jest ten zawór umiejscowiony i jaka jest jego angielska nazwa?

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Forku MY05 A/T po podlaczeniu OBD dalo sie wybrac z listy ECU skrzyni i tam zobaczyc parametry i bledy.

 

Wsadz bezpiecznik, podnies auto i zobacz czy przy zaciagnietym recznym da sie krecic oboma kolami z przodu; moze centralne sprzeglo sie zagotowalo i nie odpuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Forku MY05 A/T po podlaczeniu OBD dalo sie wybrac z listy ECU skrzyni i tam zobaczyc parametry i bledy.

 

Wsadz bezpiecznik, podnies auto i zobacz czy przy zaciagnietym recznym da sie krecic oboma kolami z przodu; moze centralne sprzeglo sie zagotowalo i nie odpuszcza

Wątpię, auto na wprost jedzie bez oporów,ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...